Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Fantasy
  • Animovaný

Poslední recenze (364)

plakát

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál) 

1. SÉRIE - Nevím, jestli to zaslouží takovej hejt. Fakt nevím. Na jednu stránku to je krásně vypadající fantasy, na kterou se hezky kouká, díky Bear McCrearymu a Howardu Shorovi se i velmi dobře poslouchá a celkově působí dojmem "feels good to be back". Problém je že na tyhle 2 věci zřejmě padl celý budget. Scénáristicky to je prostě obrovský průšvih. Některé linky fungovaly výborně (hlavně Durin a Elrond), některé bohužel skřípaly celou sérii (Numenor, Harfoots). Závěr série taky bohužel nějak extra nevygradoval. V podstatě se jen objasnilo to, co většina lidí poznala po 2-3 dílech. Výběr některých herců taky nebyl zrovna nejlepší. Bohužel. Co člověk nadělá. Ale nebýt toho, tak by to byla úplně na pohodu fajnová fantasy. Jestli se kálí na Tolkienův odkaz nechám na lidech, kteří umí elfsky a znají Silmarillion nazpaměť. Osobně mě tam pár věcí ohledně lore dost štve (a není to černý elf, to je prostě daň za pošahaně diverzitní svět these days), ale dokážu to skousnout. Doufám, že druhou nebo alespoň třetí sérii dostane někdo schopnější na starost. Určitě mají jak na co navázat, tak také co napravovat. Ale určitě se na další série těším. 75%.

plakát

Pán prstenů: Prsteny moci - Oko (2022) (epizoda) 

Dějová linka elfů a trpaslíků je zatím stále výborná, zbytek ale za moc extra nestojí. Chtělo by to do toho scénáře fouknout trochu styl R. R. Martina, protože vidím až moc rádoby nesmrtelných hrdinů a žádné twisty. O umělé romanci mezi některými postavami ani nemluvě. Když totiž nepočítám scénář a trochu herecké výkony (které ale samozřejmě můžou souviset s přehráváním kvůli scénáři), tak by to bylo úplně na pohodu fajn výpravné fantasy, co krásně vypadá (obří budget je vidět) a hraje k němu hezká muzika. Takhle to je zatím taková slátanina, která už má nějakých 8h stopáže, ve kterých je ale vesměs jen halda wtf momentů.

plakát

Pán prstenů: Prsteny moci - Udûn (2022) (epizoda) 

Kurva, konečně je to tam. Furt mě tam štve přehršel věcí, ale už začíná fungovat. Pokud se závěr série ponese v podobném duchu a tempu jako tenhle díl, tak budu spoko.

Poslední hodnocení (2 768)

Wednesday - Prokletá dívka Wednesday (2022) (epizoda) (E01)

04.12.2022

Predátor 2 (1990)

08.11.2022

Pán prstenů: Prsteny moci - Slitina (2022) (epizoda) (S01E08)

14.10.2022

Pán prstenů: Prsteny moci - Oko (2022) (epizoda) (S01E07)

09.10.2022

Pán prstenů: Prsteny moci - Udûn (2022) (epizoda) (S01E06)

02.10.2022

Pán prstenů: Prsteny moci - Odchody (2022) (epizoda) (S01E05)

26.09.2022

Pán prstenů: Prsteny moci - Velká vlna (2022) (epizoda) (S01E04)

19.09.2022

Nákaza (2011)

11.09.2022

Pán prstenů: Prsteny moci - Adar (2022) (epizoda) (S01E03)

09.09.2022

Reklama

Poslední deníček (2)

Filmová noc 2015

Milý deníčku, do kterého nic nepíšu. Včera byl hodně zajímavý den. Byl jsem na filmové noci a 15 hodin v kuse jsem seděl v kině a duněl do mě 7 kanálový zvuk, tak jsem si říkal, že by bylo fajn se o tom zmínit.

 

Plán byl jasný, vidět to, co jsem ještě letos v kině neviděl. Časově to vycházelo na cca 5 filmů. Hned u prvního jsem ale porušil pravidla, neboť se jednalo o pokračování plyšového medvěda - Ted 2. V kině jsem ho viděl, ale byl jsem zvědavý na český dabing, který nemusím, tak jsem si říkal že to prubnu. Udělal jsem dobře, dabing se zde opravdu povedl a nebral si servítky s nadávkami a ničím. Už podruhé jsem se parádně bavil. 

 

Dále jsem měl přibližně hodinu a půl čas před dalším filmem, šel jsem si teda sednout do daného sálu (lidí v něm bylo pár) a vychutnal si půlku z pro mě zatím stále nejlepší filmu roku Kingsman: Secret Service s naprosto skvělým Sam. L Jacksonem. Bohužel mě zklamaly titulky, které byly místy volené docela špatně. Avšak na konci bylo uvedené, že titulky jsou tvořeny velice známou osobou a překladatelem v Česku a to Františkem Fukou, kterého nemám nějak moc v oblibě a uvědomil si proč se mi titulky nezdály. Škoda, i mistr tesař se asi někdy utne. 

 

Hned poté následoval Ethan Hunt a nejnovější Mission Impossible. Nevěděl jsem, jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček. Je to naprosto typický film, díky kterému by se hodilo jiné hodnocení, než jen 1-5 hvězdiček. Je to naprosto poctivě natočený akčňák, ve kterém především dominuje Simon Pegg, ale na druhou stránku nenabízí nic nového. Takže taková sázka na jistotu. Ale naprosto v pohodě.

 

Následoval Everest a naprosto skvělá pocta tragické expedici na největší osmitisícovku na té naší malé planetě. Film působí naprosto reálně a protagonisté zahrávají své role natolik dokonale, jako by sami expedici prožívali.

 

Poté následoval přesun do největšího sálu a čekání na vrcholy večera - Terminátora a Marťana. Sál měl ale jisté zpoždění a proto jsem přišel v  době, kdy teprve začínal Jurský Svět. Ten už jsem sice viděl doma, ale říkal jsem si, že nemám co ztratit. Doma mi to sedlo o trochu víc jak v kině. Prostorový zvuk sice zněl dobře, ale to bylo asi tak všechno. Bohužel. Ve srovnání s domovem jsem se bavil méně a film naprosto neubíhal a tak jsem mu snížil hodnocení.

 

Následoval Terminátor, od kterého jsem naprosto nic nečekal. V podstatě jo, čekal jsem obrovský průser. Naštěstí to tak špatný nebylo, ale že by to bylo nějak výjimečně povedené se určitě taky říci nedá. Čistý průměr s hezkou Emilii Clarke a obrovským rozpočtem, který se narval do CGI, protože jestli je přeci v této době něco v kinematografii v módě, tak je to 3D a CGI. Fuj a ještě větší fuj. Film natolik nudný a téměř zbytečný, že z toho i promítačka v kině na začátku filmu umřela. Fun fact je, že vypověděla službu při pohledu na CGI Arnyho ze 70 let, který byl napíchaný kreatinem. Po circa 20 minutách se jí povedlo resuscitovat a mohlo se pokračovat. 

 

V přibližně 3:15 ráno začal vrchol večera, nebo spíš brzké ráno? To je jedno, prostě to, na co jsem se jako sci-fi magor těšil nejvíc. Marťan, neboli film, který mohl zachránit reputaci dříve velice úspěšného režiséra Ridleyho Scotta. Povedlo se mu to? Jo, podle mě jo. Marťan je povedená one man show Matta Damona na rudé planetě, ve které mu skoro každý musí přát, aby se dostal zpět na miliony km vzdálenou zem.

 

 

 

Celkové hodnocení akce? Určitě dobrý nápad od Premiere Cinemas a těchto akcí by chtělo být určitě víc. Jen je škoda takových běžných problémů v kině, kterým se prostě nedá vyhnout. Od retardovaných puberťáků po svítící telefony, protože messenger je vždy důležitější jak film, to je přece jasný! Jednou třeba skončíme jako v Kingsmanovi a bude pokoj. ´Nebo začnu nosit do kina kameny a budu je házet je po lidech, to je nápad! Ámen.

Ovládací panel
12 bodů