Osudový dotek (2004)

Vzorový nízkorozpočťák, osekaný o všechny nepodstatné zbytečnosti jako exploze, či zvláštní filmové efekty, stavějící na skvělém scénáři. Cestování v čase pomocí mysli a paměti , jak prosté a zároveň zajímavé. Kutcherův top.

Ray (2004)

Místy dojemný, místy dost drsný, ale i šťastný, v první řadě však pestrý a plný skvělé hudby. To byl život Raye Charlese a stejný je i film o téhle slepé senzaci své doby. Žádný mess around, ale perfektně uspořádaná biografie a šablona pro další zástupce v žanru životopisu.

Soumrak mrtvých (2004)

Britská vtipná verze Dawn of the Dead s retardovanými zombíky. Myslím si, že spojovat humor a napětí a strach z hororu je zbytečné, protože ve finále film není ani extra zábavný ani strašidelný. Ale v tomhle snímku je britská ruka a humor znát a cítit, proto se člověk i docela pobaví, ale o horor se fakt nejedná. Já se u filmu radši bojím než bavím, tak dávám přednost americkému předchůdci.

Starsky & Hutch (2004)

Můj oblíbený tvůrce (který se specializuje na komedie) Todd Phillips natočil další ze svých filmů a jakoby se snímek od snímku zlepšoval. Líbí se mi, že často spoléhá na své známé tváře a sází na stejné herce, které jsou (pro mě)jedničky komediálního žánru. Dát dohromady dvojici Stiller+Wilson aby pokračovala ve stopách oblíbených hrdinů 70. let bylo geniální, ktomu padouch Vince Vaughn a role Willa Ferrella(která mě opravdu pobavila) vychází mi to na 4a1/2*.

Světla páteční noci (2004)

Drama až do konce já fakt věřil, že ten poslední touchdown položej a bude jim to stačit na vítěztví. Snímků z prostředí amerického fotbalu jsem viděl poměrně dost a ikdyž jsem se u Friday Night Lights skvěle bavil, mám své jiné favority v tomto žánru. Ale nutno říct, že se v Texasu na konci 80. let hrál asi nejlepší středoškolský fotbal a zajímavá (nejen ta ruční) kamera v tomto filmu ho dokázala slušně zachytit. 3a1/2*

Táta na plný úvazek (2004)

Příjemné Smithovo vyplnění romantickou vsuvkou dlouhé čekání na pokračování Clerks plné známých, sympatických a "starých dobrých smithovských" herců.

Úsvit mrtvých (2004)

Už od úvodních scén ještě před počátečními titulky paradní. Poté jak by pravila Robin Sparkles(SPOILER pro ty co sledují HIMYM)" let´s go to the mall before zombies go on". A hned nato užasně strhující a rozmanité (když dostal Burta Reynoldse tak jsem se i zasmál). A až nebude v supermarketu místo, mrtví budou bloudit okolo něj. Zack Snyder úspěšným majstrštykem (lahůdkovou režií skvělého hororu) rozjíždí svoji slibně se rozvíjející kariéru.

Vybíjená (2004)

Naprosto skvělá sportovní komedie u které jsem se prvotřídně bavil. Snad nejvíc jsem se nasmál u hlášek trenéra Patchese jehož moč je sterilní a dost mu chutná:) Jinak je to spíš Stillerova one man show u jeho grimas a jokeů jsem se za břicho popadal. Takže pokud jsi to ještě neviděl(a) běž do toho na plný koule(pysky)!

Zabiji Nixona (2004)

Filmů na podobné téma je víc, člověk neztotožňující se se systémem státu, často doprovázený nenávistným prologem ať už vůči zemi, ve které osamělý podivím žije, či ve finále proti osobě na kterou se chystá spáchat atentát. Hlavně díky Sean Pennovi si tenhle snímek drží v žánru assassin filmů vysoký standard. Poutavě jsem se dozvěděl, jak to vlastně s tím "atentátem" na Richarda Nixona vlastně bylo, co a kolik osobních tragédií v životě Sama Bickea předcházelo, člověk by ho snad politoval a časem i pochopil.

Zahulíme, uvidíme (2004)

Já sem se teda pořádně po dlouhý době zasmál. Odpustil jsem i pár až moc přehnaných rádoby ftípků sednul si na gauč vypnul a prostě se skvěle bavil (to je snad u takovýchto komedií povinnost) navíc film provází skvělá hudba.