Já, Olga Hepnarová (2016)

Zajímavá náhoda, nedávno jsem četl příběh člověka zničeného lidma Olgy Hepnarové v jednom z čísel nejmenovaného epochálního časopisu. Tudíž jsem s nadšením shlédl filmovou verzi její předvražedné biografie, činu, krátký proces a následnou popravui v tomhle výborně natočeném, neskutečně přesném (vždyť ona měla i bíbra v podpaží 😊) dramatu. Krom detailů, jako byl úsměvný Justin hodně pomohlo i černobílé zbarvení filmu, což považuji za skvělý nápad. Místy lesbické porno v podstatě jen podtrhává dobrý výkon Michaliny Olszsnské v roli té hledající se nešťastné holky, kam až může zajít lidský nezájem, lhostejnost a nenávist v kombinaci s tehdejším tvrdým režimem ve vlivu na a přesvědčení mladého člověka.

Matky na tahu (2016)

Mila Kunis nám trochu zestárla, ne však vzhledově, ale věkově. Role matky jí podle mě sedla. Je to takovej level up německýho šitu holky to chtěj taky řízlej holčičím hangoverem, pořád jsem čekal, že na mě aspoň z pozabůčku vykoukne Todd Phillips v jedné ze svých úchylných rolích. Nestalo se, ale i tak dobrá zábava na jeden z těch pochmurných podzimních večeru. Trochu spoiler, ale ta co chtěla každýmu vošukat manžela mě fakt bavila.

Pohádky pro Emu (2016)

Sentimentalni usa shit? Asi ano, ale pusobilo to na vsechny okolo v sale a ja se snazil prizpusobit. Nakonec to na my plechovy hrudi zahralo, Vetchy je bourak zahraje cokoliv, ikdyz me misty pripominal staryho dobryho Jirinu, zahral skvele pestouna vlstni dcery. Anicka je klasa, jejim obsazenim nelze film zkazit, ba naopak jen vylepsit. Celkove se mi to asi, teda, no dobre libilo se mi to, ale trochu se stydim, to nejen za sebe, ale hlavne za to, ze jsme byli v kine 4 osoby, to uz lidi nechodite na filmy?

Smrt ve tmě (2016)

Lower class Fincherova Panic Room, ale stejně napínavý a naopak páč tady je oběť lupič. Alvarez se fakt snažil o tradiční hororovou vyvražďovačku, ale dík předvídatelné mu - prezije jen ta číča mu to sklouzlo víc k thrilleru. Nevadí i tak slušná místy lekavá, místy úsměvná, ale v dobrým podívaná.

Everest (2015)

Top of horolezecký filmy, natočený on the top of the world. Vyborne natočené drama ó tragickem příběh cestovky co tahala klienty na tuhle střechu sveta. Moc se mi líbilo obsazeni, hráli skvěle teda aspoň tělem do obličeje jim skrz hunaty plnovous, silný nános snehu, brýlím proti slunci a nezbytnou​ kyslíkovou masku nebylo moc vidět, ale to klepání zimou jsem jim fakt věřil.

Narcos (2015) (seriál)

Výborná a díky seriálovému zpracování detailní a věrná biografie Pabla Escobara. Zatím nezařazeno mezi oblíbené snad jen kvůli datu nedávného vzniku. Po opětovném poučení se o životě a smrti kokainového krále určitě přidám do top of serials. Ač obchodník s tvrdou zabijáckou drogou si sám dával hlavně mini jointiky snad pro uklidnění, ale jejich efekt byl spíše nežádoucí a to v podobě paranoidních schíz končících dopadením, což je zde také skvěle zobrazeno. Herecké výkony netřeba jednotlivě hodnotit, všechny awesome.

Noční běžec (2015)

Alkáč Liam Neeson vs jeho kámoš mafijozo Ed Harris na život a na smrt páč se jejich synatoři poškorpili. Za mě super akce a dobře zvládnutý konec.

Život je život (2015)

Při počátečním snu hlavního hrdiny, jsem si myslel, že se z toho probudí já se zasměju a komedie bude pokračovat podle ortodoxních not, nestalo se a díky tomu film sklouzne do nějaké rádoby sci-fi sračky, jejíž část zbytečně kazí dojem jinak celkem vtipného scénaře. Ondřej Vetchý si zahrál klasicky povedenou Jiřinu z OP a role se mu standardně povedla. V tomto hereckém projevu je vždy perfektní, on by pravděpodobně nesouhlasil a stavěl by ve svém žebříčku jednu z těch dramatičtějších rolí výše než tuto. A hlavně díky němu a Simoně (platí pro jméno herečky i postavy) stojí za max jedno shlédnutí.

Colette (2013)

Tak napůl. Díky vícero jazykovým verzím a dabingu nejsou herecké výrazy a gesta podpořeny správným tonem v hlase jednotlivých postav, to by mi až tak nevadilo jako nezvládnuté "animace" v prostřední části filmu. Prolínačka sem, rychlé přechody z tmavého obrazu na světlý a podobné efekty, jako vystřižené z powerpointu. K dobru je zase dost těžko uvěřitelný, ale přesto zajímavý závěr a projev Jirky Mádla, který mě příjemně překvapil a ukázal, že v jeho hereckém repertoáru dříme víc, než jen nevycákaný teenager.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Awesome, takový moderně natočený Neúplatní od De Palmy, jen jsme za Chicago vyměnili LA, Al Capona za dementního boxera, který má město pod palcem Mickeyho Cohena a partu nedotknutelných okolo Costnera za gangster squad v čele s drsňáckým seržou Joshem Brolinem. Jediné co mi chybělo byl takový ten nostalgický nádech oných krutých mafiánských dob, ale stejně one of top 2013.