V temnotě (2011)

Trošku polský židovský porno, bez kvalitního osvětlení se všudypřítomnými krysami, ale dobrý. V podstatě jsou hlavní hrdinové celou dobu v (k)análu.

Warrior (2011)

Vynikající arénovka s perfektně složenou a zasazenou hudbou a s nezvykle povedeným příběhem. Výborně zvládnuté po všech stránkách. Sice očekávaný bratrovražedný fight ve finále, ale to vyústění. Drama až do poslední chvíle. Povedený výkon obou hlavních hrdinů a skvělý Nolte v vedlejší roli. To vše se skrývá v této pětihvězdičkové kleci. Tak se nebojte schytat pár ran v podobě filmařského umění a směle do toho!

Centurion (2010)

Marshall se asi hodne mastil na panech (prstenu). Ne uplna ztrata casu, ale ma to k tomu hodne blizko.

Cesty domů (2010) (seriál)

Další z trapných českých telenovel Cesty domů aneb jak Prima vrací Nově úder. Televezní válka pokračuje a todle je fakt velká kktina jedinej tak Dolanskej tam umí trochu hrát, proto ta hvězda jinak je to fakt odpad!

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Celkem slušné rád jsem se seznámil s touto kapitolu americké historie, klobouk dolů před maskéry, kteří dokázali Pacina napajcovat tak, že byl od Kervorkiana k nepoznání. Al Pacino může s věkem brát čím dál víc charakterní role ačkoli (možná je to jen můj dojem) mi připadal ze začátku trochu zakřiknutý, ale postupem času jakoby se rozehrával a ke konci už to byl parádní herecký koncert. Téma eutanázie je hodně diskutované a jen pro zajímavost já jsem pro když už není jiné východisko proč to neskončit tak jak si ten dotyčný přeje..?

Expendables: Postradatelní (2010)

Doba pokročila a tenhle pikantní akční nářež to jen dokazuje. Sly se asi fakt vyžívá v ustřelených končetinách, ale já taky. Sešla se zde partička stárnoucích akčních hvězd, které kočírovala ta nejzářivější.

Farmář hledá ženu (2010) (pořad)

"Anno jaá vím je to trapnéé žée?" - Jiří "Panic z Farmáře" Čoček ale taky boží:)

Fighter (2010)

Konečně. Po dlouhé době sportovní drama, které mě vtáhlo. A zase v tom měl prsty Mark Wahlberg, naposledy mě takhle dostal v Invincible. The Fighter je ještě o level resp. o hvězdu lepší hlavní díky neuvěřitelně přesvědčivému Balovi. Škoda že se filmařům do stopáže nevešel jeden z fajtů Ward vs Gatti, sledovat remake jednoho z památných zápasů by byla lahůdka, ale i tak parádní podívaná.

Kajínek (2010)

Ta Kajínkova kauza mě vždycky celkem zajímala a rád jsem spolu s českým Michaelem Moorem Pepou Klímou objevoval nová a nová fakta. Jinak je film docela povedený. Jde o rekonstrukci verze, že je spíš nevinný. Já si nejsem úplně jistý jeho nevinou, ale pokud to bylo skutečně tak jak to filmaři předvedli a Kajínek sedí neprávem snad film donutí někoho přemýšlet a víc v tom šťourat. Srovnání s druhově podobnými Sametovými vrahy se nabízí, ale ty mě přišly o chlup lepší.

Kick-Ass (2010)

Hollywoodský trhák tažený britským duem, akční nářez s moderní režií Matthew Vaughna prošpikovaný černým hůmorem. Zajímalo by mě kolik teenagerů se vzhlédlo v Davu Lizewskim, mě on a výkon Aarona Johnsona v jeho roli inspiroval na tolik, že jsem musel přidat biografii tohoto herce a budu důkladně sledovat jeho kariérní postup. Ale i malá Chloë Grace Moretz byla zabijácky roztomilá. Kick-Ass se stal mým novým nejoblíbenějším superhrdinou. Ač měl snímek obrovskou konkurenci v podobě The Social Networku i tak britové nakopali prdel amíkům, můj fim roku 2010.