Memento (2000)

Na tomhle nekonečným oceánu kinematografie miluju to, že se stále dají najít opravdu jedinečné úlovky. Memento je toho skvělým příkladem. A proč ne plný počet? Protože by to nebylo fér vůči filmům, které mě zaujaly víc, protože originalita není leckdy všechno a protože mě Guy nebavil.

Město v ohrožení (2005) odpad!

Odvážné ! .. Natočit nízkorozpočtový KATASTROFICKÝ video film s efektama, které jsme mohli vidět. Alespoň trochu soudnosti a úcty prosím ! .. Pokud někdo chce točit film o zemětřesení, tak by možná základem mělo být aby zemětřesení vypadalo jako zemětřesení. A ne, že kameraman stojící za svým nástrojem se kymácí sem a tam a někdo nahoře hází polystyren na vřeštící lidi. Navíc metro, které se napříč své hmotnosti dokáže asi 50x přetočit a popojet ještě dalších asi 100km po střeše.. no wow ! ..vím, že je to video film a že snaha se cení, ale .. odpad !

Metallica - koncert v Nimes (2009) (koncert)

u toho se dá jen plakat.. plakat proto, že jsem tam nemohla být taky ... výborný, výborný, výborný !!!

Miláček (2012)

Nuda jako svině ..nemůžu dát prostě jednu hvězdu, protože ty záběry a kvalita, překvapivě obstojný herecký výkon Pattinsona a hudba..svědomí mi to prostě nedovolí, ale už nikdy to nepotřebuju vidět

Moderní Popelka: Byla jednou jedna píseň (2011) odpad!

a pointa? ..na některý snímky tohohle typu se aspoň dá trochu koukat, nebo zasmát, ale tohle? pitomina na entou! trapný to je ..nejlepší je strašně háárd kapela Krutá bolest ve složení bicí, kytara, baskytara a motorová pila :D

Mulholland Drive (2001)

Myslím, že dost složitý film i pro náročného diváka. Naprosto neuvěřitelný snímek nad kterým zůstává rozum stát. Netradiční, neobvyklé, ohromující, ale nejvíc úžasné je na tom to, že pro Lynche naprosto klasické. Toho pána nelze nemilovat. Při první půlce jsem myslela, že vše naprosto dokonale chápu, což mě udrželo v pozornosti a měla jsem radost. Ovšem druhá půlka mě dostala do rozpaků a natolik zamotala hlavu, že mě to udrželo v pozornosti ještě víc a nad filmem jsem přemýšlela do pozdních nočních hodin. Závěr byl takový, že jsem si film pustila ještě jednou a následovné pochopení mi dopřálo klidné spaní. A v tomhle je smysl, vlastně celkem nesmyslného filmu :) . Myslím, že takovýhle filmů a režiséru by mělo být více.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Proč?! Ježiš kde je to napětí, ta atmosféra, ty emoce, propracované postavy, charaktery, hudba? Odpověď zní: zřejmě nikde. Není asi dobrý srovnávat dva filmy, ale když vezmete jeden a ten samý námět ve dvou provedeních tak nejde jinak než přehodnocovat kvality a priority na úkor jedné či druhé verze ..a tady se to prostě sakra nepovedlo. Těžko říct, jaký bych měla názor kdybych Fincherovu verzi viděla jako první, ale myslím, že stejný ..Fincher vzal pomeranč, vymačkal z něj šťávu, kterou zřejmě vylil a ten vysušenej zbytek poslal do oběhu, strašná škoda. Beru to jako průměrný film a to díky příběhu samotnému. Tady prostě chybí náboj, energie, tady chybí to co tě vtáhne, to co tě upoutá a ty se snažíš být součástí, bohužel já jsem se u obrazovky vztekala a postrádala herecké výkony Michaela Nyqvista a Noomi Rapace (Muži, kteří ..2009) a celkově vyhrocenou a napínavou atmosféru, která k příběhu nevylučitelně patří. Rooney do toho ani z poloviny nedala to co měla, ty zkrývaný emoce, zkrývanou bolest, v očích vzpomínky na těžký život, nic z toho jsem tam neviděla, tohle je prostě blbý. A co se týče Craiga, prosim už nikdy ho neobsazujte do role vyšetřovatele!.. ačkoliv jsem nejspíš zaujatá (i když asi spíš ne), myslim, že po shlédnutí tohoto filmu by mi chvála proudící že všech koutů na Muže, kteří nenávidí ženy připadala vcelku nepochopitelná. Nakonec jsem ráda, že existují i jiní než můj oblíbený David Fincher, a jsem vlastně i docela šťastná, že mě zklamal a že můžu teď konečně vyzdvihnout někoho jiného, někoho neprosazeného, téměř neznámého, a mého milovníka poslat trochu do ústraní :) Bravo Opleve, Finchere - snad příště ;)

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Jednoduše a obyčejně vyzývavý, neklasicky klasický příběh, čekaně nečekané zvraty, rozmanité charaktery osob, spletité záchvěvy, tajuplná napínavost...jojo, nejradši bych byla sama aktérkou a se zaujetím vyšetřovala po boku Mika..věcí, která překvapila i mě samoutnou je, že mě ten film zkrátka dostal..nechtěla jsem aby zkončil!..podotknout bych také měla, že komentář vzniká po sléhnutí všech dílu Millennia...možná (asi určitě) se tedy moje mínění slučuje v jedno a podle toho tady teď hodnotím tři díly jako celek, což asi neni uplně dobrý přístup, pardon, ale jako bohužel, stalo se ;)) ..ale teď zpátky ..musím říct, že za poslední dobu, jedno z největších filmových překvapení!..a ještě k Lisbeth Salanderové - je naprsoto úžasná! ..stala se mojí favoritkou, mým oblíbeným charakterem, mojí modlou, mojí aktuálně nejoblíbenější filmovou postavou!...propracování její osobnosti převzalo vládu a dosud nepokořeného Harry Pottřího Snapea a upířího Damona Salvatora přešouplo o kus dál z prvního místa ..tedy, vítej v mé hlavě Lisbeth ! ..co považuji za zásadní chybu je, že jsem si dřív nepřečetla knížku.. je dost možné, že nadšení by opadlo a pár hvězd by přestalo svítit, těžko říct, soudím bez předešlé znalosti příběhu a listů Stiega Larssona...ach, každopádně jsem spokojená :)

Na doraz (2010)

Nebejt Downeyho tak moje hodnocení zní: odpad ! .. panebože, vždyť je to totální blbost :D .. byly sice chvilky kdy jsem se usmála, ale spíš nad hloupostí toho zvláštního týpka ...nebo nad hloupostí samotného filmu? nevím, ale každopádně je to další důvod proč se hodnocení pohybuje na jedné hvězdičce..film postrádá nápad, originalitu, děj, něco co by vás upoutalo, prostě nemá nic co dělá film dobrým filmem..

Nahlas a naplno (2012)

bla, bla, bla ...dost zbytečných 113 minut téměř o ničem..nic mě to nedalo, nic jsem si z toho neodnesla, ani ten dobrej pocit..