Akta X (1993) (seriál)

strašně se bojim té hudby, mám z ní trauma :D .. tenhle seriál mám spojenej s dětstvím.. hledala jsem si k němu cestu dost dlouho, protože když mi bylo 8 let tak mě moc nebral.. ovšem postupem času jsem zjistila, že tohle je prostě kult a taky jeden z prvních a nejlepších mysteriózních seriálů vůbec .. potom už bylo jednoduché si ho oblíbit :)

Alenka v říši divů (2010)

Nejradši bych hodnotila pouhým citoslovcem: jůůůů ! .. a to proto, že při sledování toho filmu jsem se cítila jako malá holčička, která ohromeně kouká na všechny ty divy a je tak strašně nadšená.. já jsem se vlastně cítila jako Alenka v říši divů.. a už tohle myslím lecos vypovídá. Když jsem byla malá, ten kreslený seriál jsem milovala a měla jsem spousty knížek, chtěla jsem být Alenkou a zažít to co ona, obdivovala jsem Kloboučníka a písničku Karla Černocha, spojenou s touto pohádkou jsem si pouštěla stále dokola na walkmanu :D .. Postupem času jsem skoro zapoměla, pohádky už pro mě nepředstavovali hlavní roli..a po 14ti letech přijde ten bláznivej chlapík Burton s Alenkou v říši divů a do hlavní role mi obsadí Deppa, to byla pro mě naprosto vražedná kombinace..Je nepopsatelně úžasný vrátit se v čase a mít zároveň pocit, že všechno na sebe absolutně navazuje..jako bych usnula v kreslené Alence a vzbudila se na tom samém místě, s vyjjímkou toho, že tohle už nebylo kreslené, ale reálné, a to proto, že už jsem vyrostla a už nemám takovou představivost jako v dětství..rázem to nevidím zkresleně, trochu jsem pochybovala, ale víra byla silnější.. a teď si tak říkám: vždyť tohle je popis té filmové Alenky, vždyť já zase obdivuji Kloboučníka, zase se zarážim nad divama té skvělé říše, vždyť já se zase cítím jako Alenka.... a proto bych na závěr chtěla říct jedno slovo: díky ..

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Čím dál víc úžasnoucnější. A světe div se, stále to má svojí svoucnost! Tohle je prostě naprosto boží podívaná pro oči i uši a má to dokonce i skvělej příběh. Miluju to prostě!

Americká krása (1999)

Žádný lidský život není obyčejný, a proto není obyčejný ani tenhle film.

Amerika hledá topmodelku (2003) (pořad)

"Keenyah si stále stěžuje, že přibrala, ale může si za to sama. Furt se cpe, podívejte, teď si dokonce dala ke snídani hned dva croissanty!" .. no tak to je vážně hrůza, šílený - tímhle to Keenyah teda vážně podělala. Ty holky ze sebe zbytečně dělaj hlupačky, přitom by některé ani být nemuseli. O to překvapující jsou pak momenty, kdy si řikám, že některé vlastně tak hloupé asi nebudou. Každopádně, hloupé je polemizovat o hlouposti ostatních..Ale jako koukat na to vydržim, někdy je to celkem prdel.

Andělská tvář (2001)

Přišlo mi to dost nedomyšlený.. jako "panebože, zapoměla jsem, že ve vedlejším pokoji hoří" - ahá no :D .. Kuklová je strašně uječená.. jako a co říct k hercům ? .. solidně neherecky předvedený výkon. Plusík asi jen za to, že celkově dojem filmu docela vykompenzovala atmosféra. Jen škoda té nucené a tedy celkem mimo provedené "ponurosti" .. a když to tak shrnu, co vlastně můžu čekat od Trošky ?

Anthropoid (2016)

nebudu se tu teď zabývat tím, jak moc arogantní je režisér, a že prostě některé pasáže nebyly uplně na sto procent historickou kopií - jasně. Ale ten pocit, co jsem měla, když jsem se na to koukala, ten pocit, co jsem měla po shlédnutí - nepopsatelný! A jako bonus - ne když shlédnete dva filmy, dokonce ani ne když shlédnete jeden, ale pokud se dokoukáte aspoň do půlky, získáte zcela zdarma - průtok slz! Neskutečnej zážitek to pro mě byl, hrozně divný, zvláštní..a musim říct, dlouho jsem nezažila, aby celý sál v kině cca 5 minut seděl přikovaný na sedačkách a ani se nehnul, nikdo nebalil, nikdo nešustil, nikdo neodcházel, hrobový ticho a pár zajíkacích přísedících - wow. A abych si ke konci i zakritizovala - za ten americkej konec palec dole.

Auta 2 (2011)

Ale zas tak špatný to přeci nebylo :)) .. jasný, že prvnímu dílu nelze konkurovat.. tohle bylo zas něco jinýho, jiné dobrodružství.. jiný kraj, jiný mrav :D .. ale stále to mělo to své přátelské a vtipné kouzlo. Táburák-odtahová služba opět boduje. V tomhle případě podle mě hodně záleží s jakou náladou se to chystáte zčíhnout. Takže buďto trapná blbost nebo celkem dobrej, vtipnej animák. Já měla nejspíš náladu dobrou ;))

Babel (2006)

Páni, tenhle film teda dokáže pořádně zatočit s emocema! Dojalo mě toho hodně, ale při scéně kde američan Richard nabízel Marockému řidiči autobusu za pomoc a jeho neuvěřitelnou ochotu opravdu slušný balík peněz a on ho bez váhání odmítl! Sakra prostě přes všechnu jeho chudobu a nehorázné přežívání v téměř nepřeživatelném prostředí si ty zatracený peníze nevzal! zatímco by jiní sebevíc bohatí lidé po balíku hrábli. On teď mohl žít s dobrým pocitem. Pocit, že byl užitečný a že pomohl-tohle pro toho chudáka mělo větší cenu ! .. chytla jsem se za hlavu a rozbrečela se jak malý dítě. A potom..přímo se koukat na to, jak trpí ti nepravý a jak ti co tpět měli se obešli bez úhony.. jak (opravdu nečekaně) skvěle se americká vláda postarala o své občany, zatímco v Maroku postřelili nevinného člověka a nikdo! novolal sanitku, nikdo se ho nesnažil zachránit ..No..achjo.. Zkrátka a jednoduše, ten film je prostě výbornej !! .. moc dobřé souznění tří odlišných příběhů, které na sebe neuvěřitelně navazují. Kontrast odlišností tu hrají hlavní roli a je perfektně zakomponován do celkového děje a zasazen do podivuhodných míst (Japonsko, Maroko, Amerika, Mexiko..). A závěrem, ač mi to rve srdce, musím uznat, že Brad Pitt je opravdu skvělý herec !

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Nesnášim pořady o vaření ! .. nesnášim hlas pana Babicy a potom i jeho samotného, jakožto člověka ! .. nesnášim Babicovy dobroty ! .. stačí ? :D