• Pohádka

Horákovi (2006) (seriál)

Na české poměry poměrně slušný rodinný seriál, ve kterém jsou ale mnohé zápletky až příliš "americké" (či španělské) a do našeho prostředí nehodící se. Trochu se peru se zaměřením na diváka, kdy pro děti jsou dospělácké problémy někdy až dost hrubé (rozkopání auta kolegyně) a dětské scény jsou zase mnohdy až příliš "drsné". Navíc někteří dětští herci hrají skutečně špatně, především "Kuželka". Také to, jak se rodiče (i učitelé) ke svým dětem chovají, je až příliš neuvěřitelné. Postupně ze sebe udělá v podstatě každá z hlavních postav pitomce, až na paní učitelky, které (k mé zlosti) ze sebe dělají .... stále. Moralizovaní je někdy také až moc okaté, a tím méně přijatelné. Každopádně, na poobědový čas stravitelné.

8 MM (1999)

Vyšetřování případu krásné, psychologie pomsty geniální. Kontrast pohybu hlavního hrdiny mezi odpornou sebrankou z pornobranže a telefonáty ženě s maličkou dcerou, smutné oči Nicolase Cage a jako obvykle hnusný (v dobrém slova smyslu) Peter Stormare, společně s parádním vyústěním příběhu činí z tohoto filmu velmi (ne)vkusnou kriminálku.

Volný pád (1993)

Táta se vrací domů a cestou řeší problémy současného života, od času podávání snídaně ve fast foodu po rasové otázky či kriminalitu gangů. Skvělý Michael Douglas.

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Nádherné exteriéry, sluníčko, indiáni a na konec poklad...co více přát dětskému divákovi (kterému záliba ve filmech s V+OS vydrží asi na celý život).

Vinnetou - Rudý gentleman (1964)

Oba pokrevní bratři v plné síle, vždy připraveni, nepřemožitelní a nedostižitelní a k tomu láska po indiánsku. Skvělé obsazení, jednoduchý příběh, romatika a zábava. Vinnetou je ve skvělé formě, pořádně zatáhnout břicho, když se na plátně objeví "nahoře bez", mu dá docela zabrat :-) Letos již téměř půlstoletí od natočení, mnohokrát zhlédnuto, přesto stále láká k obrazovce.

Vinnetou (1963)

Nádherné archetypy hrdinů a padouchů. Věřil jsem, že Vinnetou přepere Old Shatterhanda. Věčná filmová klasika.

Vinnetou - Poslední výstřel (1965)

Krásné, dobrodružné, jímavé, naivní...dal bych 5*, ale nemohu, protože mi zabili hrdinu. Old Shatterhandovy vzpomínky na bratra v závěru filmu jsou pro mě jedním z nejdojemnějších momentů filmové historie a já jsem s vlhkýma očima myslel na to, co bude dělat sám, bez přítele, kdo jej bude tahat z bryndy, s kým bude sdílet dobrodružství...Karlu Mayovi neodpustím, že nás nechal na světě samotné, bez Vinnetoua.

Revival (2013)

Ačkoli komedie, občas příliš tlačí na city a snaží se dojmout, nicméně do letního kina povedený zábavný film. Jak se zde zmiňují další uživatelé, otravný je PP, kolikrát jsme ve filmu zaslechli jméno pražského klubu jsem nestíhal počítat a jeho vyslovování bylo vyloženě otravné. Celkem povedený výkon předvedl kupodivu Richard Genzer, skvělý byl jako obvykle Miroslav Krobot a potěšily mě i repliky Mariána Geišberga. Na koncert Smoke bych dokonce rád zašel, jejich hudba se mi líbila. Pointy příběhů postav byly potěšující a to úplně nejlepší na konec: Nezapomeňte na Rakovník :-)

Paví král (1978) (TV film)

Naivní příběh pro malého diváka, vyprávěný občas příliš zkratkovitě, ale především příšerně provedený co se týče výpravy a trikových scén.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Po první hodině filmu jsem nevěřil, že už uteklo tolik času, protože se v něm toho příliš mnoho neudálo. Nenudil jsem se, ale se Smrtonosnou pastí už tento film nemá kromě názvu a jména hlavního hrdiny mnoho společného. Scénář je poměrně slušně zamotaný, i když se zde v podstatě udály všehovšudy dvě větší akce. Bohužel Moskevská mi přišla příliš překombinovaná a ukrajinská už téměř úsměvná. Největší slabinou filmu je ale dle mého názoru postava Johna McClanea, který sice projede autem kudy potřebuje a je v podstatě nezničitelný, ale scénárista dokázal vymyslet až na několik sprostých výkřiků v podstatě jen jednu vtipnou hlášku. A ty právě dělaly z obyčejného akčního hrdiny Johna McClanea. Otec se synem proti otci s dcerou? Téměř doufám, že další pokračování série "Die hard" nebude, nebo se jeho realizace zhostí někdo schopnější.