• Rodinný

Zpráva o Europě (2013)

S odstupom času po zhliadnutí hodnotím plným počtom, pretože pocity, ktoré vo mne toto mäsité sci-fi zanechalo sú viac než silné. Atraktívne spracovanie, atmosféra vygradovaná až do krátkeho, ale fajnového záveru a k tomu celkom uveriteľné zobrazenie vesmíru. Veľmi pozoruhodný film, ktorý sa kvalitou približuje filmu Sunshine.

Řeka bez návratu (1954)

Pre mňa nesmrteľná klasika, ktorá s odstupom času má svoje chyby a Marylin možno nie je tá pravá talentovaná herečka, ale spolu s Mitchumom a malým Tommy Rettigom má iskru, ktorá sa v moderných filmoch stala vzácnym prvkom.

Frekvence (2000)

Dlhé roky som tento film obchádzal až som sa rozhodol, že sa na neho konečne pozriem. A výsledok? Prekvapenie. Od začiatku až do konca sa filmom nesie elektrizujúca atmosféra. A neprekážal mi ani ten happy end. Keď nabudúce dostanem chuť na thriller s kvapkou scifi (teda riadnou kvapkou), tak zvolím Frekvenciu. "Dobre si to pamätaj: Yahoo..."

Nebojsa (1988)

Mne sa táto rozprávka páčila už ako decku a páči sa mi dodnes. Je to veľmi subjektívne hodnotenie, ale neviem si pomôcť...

The Eagles (2013)

Takzvaný must-have pre každého fandu skupiny The Eagles. Špičkový dokument o začiatkoch najlepšej americkej skupiny všetkých čias, ktorý nás prevedie medziobdobím, "rozpadom" skupiny a comebacku v roku 1994. Dokument vám poodhalí niektoré dosiaľ nevidené zábery, prezradí pikantné historky zo zákulisia koncertov a dovolí divákovi utvoriť si názor na vyhadzov Dona Feldera z radov The Eagles. Dlhý, mäsitý a vyčerpávajúci. 5*.

Insidious 2 (2013)

Trochu pomalší rozbeh, ale zato brilantný záver s otvoreným koncom, ktorý už len potvrdzuje chystaný Insidious 3. Oproti Insidious 1 má dvojka u mňa trochu slabšiu atmosféru - predsa len už vidíme aj to, čo už bolo videné v prvom filme. Tento drobný nedostatok vynahrádza opäť skvelá hudobná zložka filmu a fakt ako to všetko do seba zapadá. Wanova invencia a predstavivosť je úžasná. Som veľmi zvedavý, či sa potvrdia internetové dohady o tom, čo videla Elise v závere filmu. S odhliadnutím od toho, že Insidious 1 je moja TOP srdcová záležitosť, aj Chapter 2 si zaslúži moje plné ohodnotenie.

Letiště (1970)

Jeden z mála bezkonkurenčných trilerov zlatej filmovej éry katastrofických filmov. Za fantastického George Kennedyho a Helen Hayes dávam piatu *.

Vetřelci dávnověku (2009) (seriál)

Toto je ten typ dokumentu, ktorý má bohužial skromné zastúpenie. Zvlášť čo sa týka tematiky ufo a pod. Žiadne presvedčovanie, tlačenie na pílu. Je to rozprávanie o histórii, o možných interpretáciách dejín. Niektoré stavby a miesta sú vážne zvláštne.