Saltová (2010)

ťažko povedať... film so síce zhltol na prvý šup ( avšak nič ma neťaha vidieť ho znovu ) ale neubránil som sa niekoľkonásobnému deja vu... téma sfilmovaná snáď 100x, hrdina a lá "Chuck Norris" v ženskom vydaní... ale najviac Vás štve, že všetko čo si myslíte že sa stane, sa aj skutočne stane... Strhujúca jednohubka namiesto talentov v telke....

Zaslaná pošta (2010) (TV film)

úžasné... konečne "iný" film.... chcete viedieť hackerský vírus v 18.storočí? Akým spôsobom sa šíril malware v tom období? Ako sa vtedy tunelovalo? :-) Skvelá rozprávka pre dospelých... Odporúčam.

Past na lásku (2009)

svadobné foto spred 17tich rokov, ktoré vyzerá ako zo včera... Ruky spútané iba okolo zápästia, no svetlo Meg zapaluje s veľkou námahou s hlavou.... rozbité črepiny a oni nevedia ako sa vyslobodiť... s páskou zlepenými rukami si úplne bez problémov odlepím pásku okolo kotníkov... a on je taký hlupák, že neodhalí hneď po všetkých jej slovách, že je to iba narafičené? Až 2 hviezdičky iba kvôli Meg Ryan

Tekken (2010)

sorry...v profile som povedal, nech sú mi odpustené prekvapivé hodnotenia.... A toto je typický príklad... Som do Tekkenu blázon odkedy som ho na PS prvýkrát chytil do ruky.... ešte na prvom Playstatione... Poznám príbehy a súvislosti každého bojovníka... A teraz k filmu.... uznávam, kto nie je blázon do Tekkenu, povie že je to blbosť... Príbeh? Hm - nič moc, ale ten je predsa v úzadí aj v hre.... Postavy? Hm - na to koľko bojovníkov je v Tekkene ich tu bolo žalostne málo.... Ale.... na 1 a pol hodinový film ich bolo akurát... nebolo času ukazovať príbehy ostatných postáv... Veď každý kto pozná hry Tekken vie, že každá postava má niečo spoločné s Heihachi Zaibatsu ( ktorú v hre predstavovala korporácia Tekken ) a film by musel mať aj s týmito postavami 5 hodín... Nesmierne som ocenil kostýmy - vidieť Ninu, Annu, Eddyho a ostatných v ich štandardných kostýmoch je úžasné... Chvaty a údery typické pre jednotlive postavy, ktoré v hre použivam aj ja... paráda... Verte že mi vadili iba detaily.... Christie predsa používa na boj capoeiru ako Eddy, tak prečo nie aj tu ? Slavnu vetu z Tekkenu 5 "Heihachi Mishima is dead" predsa s pátosom povedal Raven... nie Kazuya... Myslím si, že film bol robený pre skutočných fanúšikov Tekkenu. A ja ním som. Preto 4 hviezdičky.

Hledáme Ydol (2006)

Jediná vec ma zaujíma : Ako sa mohol Hugh Grant a Dennis Quaid dat nahovoriť na takúto hlúposť ? Áno... totálný výsmech Ameriky... silná satira... ale bez inteligencie.... Satira by mala byť inteligentná, toto však mnohí hlupáci pochopia ako komédiu.

Zelená zóna (2010)

Čo si pred pozretím filmu poviete? Hm - Matt Damon + akcia + režisér Bourneoviek - to jednoducho MUSÍ byť fantastický film.... A čo si poviete po filme? Ak si odmyslíme Matta Damona ako špičkového herca - čo ste vlastne videli? Veľa utekania po chodbičkách a uličkách, prehliadku armádnych Hummerov, veľa strieľania kade tade a koniec či rozuzlenie bez prekvapenia. O podstate filmu by bol zaujímavejší aj akýkoľvek dokumentárny film.... Viem - ano... môj názor.... Ale skúste si dať po filme ruku na srdce a odmyslite si hlavného hrdinu.

2012: Supernova (2009) odpad!

mam rad tento žáner, ale netušil som, že sa dá urobiť v tomto žánri takto zlý film.... zlé, zlé, zlé....

Počátek (2010)

Ukradnúť sny? Ukradnúť tajomstvá, o ktorých sme si mysleli, že sú IBA naše a že nám ich nikto nemôže vziať? Prípadne zistiť, že NAŠE rozhodnutia nie sú až tak moc naše? Bože... čo všetko robím v snoch... s kým sa milujem v snoch... koho vraždím v snoch.... A toto všetko zbúrať? Nemám rád Lea... ale toto je nezabudnuteľný film. Možno sa nebude páčiť všetkým. Teda... určite nie. Ale dám krk na to, že naň nezabudnú. POKIAĽ TÚ SPOMIENKU NIEKTO NEUKRADNE.

Andělé a démoni (2009)

...komentár jednoducho musím pridať vzhľadom na komentáre, ktoré tu čítam... Nehnevaj sa "Cival" - ale ak tu hovoríš o trapnom prekrúcaní historických faktov, o paranoidných teóriách s nonšalantným až galantným zaokrúhlením hodnotenia smerom hore na tri hviezdičky, dovoľ mi pár poznámok : 1. - Hviezdnu bránu, ktorá je rovnako zhlukom prekrútených faktov, paranoidných teórií akurát s tým rozdielom, že nie sú o Vatikáne ale o Egypte ( čo je v podstate nepodstatné ) si ohodnotil bezproblémovými 4 hviezdičkami s konštatovaním, že ide o vynikajúci film. Netvrdím, že nie. Ale buď objektívny. 2. - Áno - A&D je americkým blockbusterom, ale kto od toho čaká niečo iné? Iba naivný blbec. Milujem knihy Dana Browna a tak ako každý som si aj ja chcel porovnať svoje predstavy z knihy s predstavami režiséra. Preto dej, šifry, historické fakty nemožno zahrňať do hodnotenia filmu - to patrí do recenzie knihy. Hodnotiť sa dá iba prenos knihy na plátno. A to bolo zvládnuté chválitebne, nie však výborne. 3. - Ja obdivujem schopnosť pozrieť sa na históriu inak a ponúknuť inú ako bežne príjmanú teoriu. Howgh - Ešte na záver moje OSOBNÉ odporúčanie : skôr ako si pustíte film, prečítajte si najprv knihu. Ten zážitok bude o 100% lepší. Dopredu sa ospravedlňujem, ak som sa niekoho dotkol.

2012 (2009)

V prvom rade si treba uvedomiť, že tento film je typický hollywoodsky veľkofilm, vytvorený aby zarábal, takže klasickým filmovým klišé sa tu určite nevyhnete. Netvrdím, že si neužijete nejaké tie prekvapenia ( vrátane podstaty filmu ) ale často sú scény nereálne popreplietané komickými situáciami, ktorá vám pripadajú ako deja vú. Otrasnú nereálnosť situácií si uvedomíte až po skončení filmu, pretože efekty samotnej katastrofy a nepoľavujúce napätie filmu Vám nedovolí nad ničím iným sa ani len zamyslieť. Film Vás drží v napätí celý čas a Vás to nesmierne baví. Preto má odo mňa 4 hviezdičky.