Barva vítězství (2016)

Olympiáda v Berlíně je událost, která stála za pořádný film. Příběh Jesse Owense je jeden z těch nejdůležitějších a nejlepších momentů v historii Olympijských her. Film se ale nezaměřuje pouze na jeho příběh. Šikovně zabírá tehdejší atmosféru v Americe a v nacistickém Německu. Jsem hodně rád za to, že režisér Hopkins udržel sportovní klišé na velmi přijatelné úrovni. Není to takový ten typický americký film, kde outsider projde přes řadu strastí až do finále, ale spíš se zaměřuje na reakci a zákulisí Olympiády. Každý ví, že Jesse vyhraje a proto nebylo nutné vsunout zbytečné a vymyšlené zvraty. Ve srovnání s jinými filmy s rasovou tématikou je to veselý příběh bez výraznějšího překážek. Spíš celou dobu nutí diváka myslet na nadcházející události druhé světové války. Jesse ukázal, že sport a politika se nemají míchat, ale zároveň ukázal, jak obrovský vliv může mít několik vteřin na trati.

Batman a Robin (1997)

Uff, to byla hrůza.... George Cloney který se mi hodí jenom do komedíí tu hraje Batmana. A Robin?..... Prostě hrůza z porovnáním s díly T. Burtona je to Logr s šálku kafe stojí to za starou bačkoru!

Bird (1988)

I když nejsem odborník na jazz a znám snad jen Louise Armstronga a Milese Davise, tak k jazzu určitý kladný vztah mám. Bird popisuje věrohodně pro mě doposud neznámý pochmurný příběh geniálního saxofonisty Charlieho Parkera. Forest Whitaker se s jeho postavou sžil naprosto dokonale. Skoro bych nepoznal, že na ten saxík nehraje on. Clintovi, jako režisérovi, ale musím vytknout, že zbytečně film natáhl a po necelé 3 hodiny se toho zas tak moc neděje. Kvůli té monotónnosti jsem se občas i zamotával do změny časových linií. Přitom příběh opravdu stojí za pozornost. Jen kdyby byl film trošku kratší a živější.

Blade Runner 2049 (2017)

Poněkud překvapivě ve velký míře navazující na původního Blade Runnera a myslím si, že to tomuto pokračování jen škodí. Vidíme hodně hezky zpracovaný svět budoucnosti, ale odehrává se v něm bohužel nepříliš zajímavý příběh. Určitě to chtělo trošku víc originality a něco novýho v porovnání s jedničkou. Audiovizuální vzor typického sci-fi, ale bez něčeho překvapivého a ojedinělého. To, co dělalo tak dobrým původního Blade Runnera, Mad Maxe nebo třetího Vetřelce, tu prostě chybí.

Bod zlomu (1991)

Bodhi (Patrick Swayze) je jeden z nejlepších filmových záporáků. Kombinace filozofie, surfu a vloupaček je tak pěkná, že jsem snad i doufal, že se mladý Keano vybodne na FBI a přidá se na tuhle životní jízdu. Film je hodně poznamenán ženskou režií. Kathryn Bigelow natočila netradiční akční thriller, který nabízí o dost víc, než jak to zprvu vypadá.

Boj o oheň (1981)

Je hezké uvědomit si, jak se naše hodnoty za ty léta změnily a co zůstalo stejné. Počátek veškerého vývoje - oheň, znamenal všechno. Dokud se ho člověk nenaučil sám rozdělávat, nemohl se posunout dál. Právě tuhle důležitou událost film dokumentuje, a i když je těžké natočit příběh o lidech, kteří jsou nám tak vzdálení, že je pomalu ani nemůžeme považovat za jedny z nás, opírá se film právě o to, co k nám patří od počátku lidstva: závist, zloba, ale i humor nebo láska.

Boj za svobodu (2016)

Musím se přiznat že o Newtonovi Knightovi jsem nikdy asi neslyšel, takže úplně nemohu soudit, jak moc přesně jeho příběh Gary Ross zfilmoval. Přesto jsem si ale o něm něco po zhlédnutí přečetl a úplně nechápu proč se film stal takovým propadákem. Přitom historická korektnost je amíkům opravdu vzdálená. Tahoun filmu McConaughey předvedl opět výborný výkon a do role se dokázal skvěle vžít (malým bonusem je, že se N. Knightovi podobá). Hodně naturalisticky ztvárněné Mississippi mě zabavilo celou dlouhou stopáž a snad jediné co bych vytkl je paralela s Knightovým vnukem o téměř 100 let později. Trošku mě to odtahovalo od "aktuálních" událostí.. Na druhou stranu když nad tím tak přemýšlím, tak chtěl režisér ukázat, že i když to tenkrát bylo velké vítězství, tak se pramálo změnilo ve smýšlení jižanů a člověk se může jenom ptát proč vlastně a o co jim šlo. Holt lidi jsou zlí a je jedno jaká je doba, nebo místo. Free State of Jones si určitě zaslouží větší pozornost a v mých očích je to slušný konkurent k Mississippi Burning s Hackmanem a Defoem.

Naprosto stupidní komedie u které se bohužel musím smát.. Debilně usmívající se Kazach co sere v keři na chodníku, mě prostě dostal.. je hodně podobných komedií co jsou ve spodní černé tabulce čekal jsem že tohle bude něco mezi středem protože jsem si myslel že tolik šílenců co se smějou blbovinám tu snad nemůže být ale ono jich tu je několik tisíc..

Bourneovo ultimátum (2007)

Filmy o agentech mě prostě baví, jsou plné akce a většinou i zajímavých zvratů a Bournova trilogie není žádnou výjimkou spíše naopak. Většinou bývá u sérii pravidlem že prvnímu dílu se nic nevyrovná ale u této série je tomu právě naopak Ultimatum předčil oba předchozí díly, hlavně díky zajímavějšímu příběhu a dynamičtějšímu pojetí. Film plyne velice rychle a Paul Greengrass na vás vychrlí opravdu velkou dávku akce a neustálých zvratů. Pokud by měl být nějaký vzor pro akční filmy tak bych určil The Bourne Ultimatum! Moje soukromé přání comeback Matta Damona v pátém díle.