Bez kalhot (2012)

Nebud'me puritánští a řekněme ANO! Nebudu-li zabíhat do dlouhých tetrálních popisů, je si třeba uvědomit, že tento film není Vaší hodinou etiky, je to film o jasných detailech a přáních - zvláště pak pro ženy. A řekněte mi, která z Vás by nechtěla mít rozkrok Channinga Tatuma, Matta Bomera ci sametovou prdel Matthewa McConaugheya naplácnutý mezi stehny či jiných částech těla? Já tedy ano a Steve Sodernberg mě potěšil, že jeho kamera, střih a švih filmu je zpět. Přesně tak jak Soderbergha známe! (navíc má u mě bezvýznamné plus za šíření sexuálních choutek v kině) Na tento film nemůžete koukat jako na uvědomělý příběh z Bronxu ale bavte se, stojí to za to!

Lov lososů v Jemenu (2011)

Začínám mít pocit, že Emily Blunt a Ewan McGregor točí jen skvělé a dokonalé filmy. Humor a cit Anglického filmu jen dokazují to nejlepší co nám poslední dobou filmové společnosti přináši. Tento příběh pojednává o pojetí lásky néjen k lidem ale i ke zvířatům - konkrétně rybám (lososům). Kdekdo má raději lososa na bylinkovém másle ale kdo z Vás ví, co k životu potřebují a jak jsou vlastně zvláštní?! A jak je vlastně zvláštní ten cit a něha tohoto filmu - to musíte poznat jedině sami...

Sněhurka (2012)

Nevím jestli Tarsem Singh něco bere ale bude toho asi dost. Takhle zmrvenou Sněhurku jsem fakt nečekala. Přitom si myslim, že Tarsem má navíc, občasné hlášky, triler nebo Julia Roberst, Sean Bean, Nathan Lane to je docela záruka dobrého filmu. Je mi líto, že to musím napsat ale je to totální odpad a závěrečnou písní, kterou jsem ani nepochopila proč tam vůbec je, to opravdu vytáhl na zlatou malinu a nepomůže tomu ani krásná dcera Phila Collinse - Lily! Alah je při Tobě Tarseme!

Zakletý v čase (2009)

Dnes mě překvapila minulost a možná zrovna proto k filmu mám zvláštní cit. Možná taky proto, že částečná nejistota je v mém životě denní menu a možná protože mě kniha posadila na prdel. Nevím kdo by lépe zahrál Clare než Rachel McAdams. Spolu a Ericem Banou jsou důvěryhodný pár a tak si mnozí můžou udělat obrázek kdože to ten Hanry a Clare z knihy je. Pvní půlka filmu či knihy Vás baví, tím, že musíte sledovat vše, než pochopíte jisté dějové události ale mohu odpřísáhnout, že zas taková romanticka sračka, jak mnozí píšu to není. Když zavřu úžasnou knihu od Audrey Niffeneggerdové, pominu jisté sci-fi pojetí, je to silný příběh o vztahu dvou lidí, ukázaný ze všech stran, časů a pohledů. Henry cestuje časem, nikoliv ze své vlastní vůle, vždy se vrátí v různých časových etapách k jediné dívce, jeho lásce Clare. Co dodat nebýt sci-fi prvků inspirovala bych se v denním životě ženy a jejího výběru můžu co jednou zmizí a pak se zase někdy ukážou a ozvou. Něco jako počasí, taky se Vás neptá, jestli třeba nebudete chtít deštník nebo sluneční brýle- to zjistíte sami! V reálném životě oproti Henrymu je mužské zmizení a zjevení z jejich vlastní vůle(možná taky zázrak). Na Clare je přesně vidět, že čím je starší "úprky a návraty" svého pzději manžela, zvládá psychicky hůře, i přesto to v konečném pohledu zvládá bravurně. Ono totiž s někým žít, mít dítě, sex, rozhovor a pokaždé Vám třeba v půlce dění zmizí do jiné dimenze je vážne rock´n ´roll...

Kazatel Kalašnikov (2011)

Tenhle film je jak houpačka, slabá místa doplňují silné scény. Za začatku si připadáte jako na špatné diskotéce (to je ale asi každá), kdy občas kroutíte hlavou k čemu se to vlastně Gerard Butler propujčil, ovšem jakmile film dostane strach dohnat minulost hlavního představitele a ukázat z čeho se to vlastně vylízal za 15 minut, začíná se klubat silný film. Zjištění, že mezi námi na téhle planetě existuje superhrdina Sam Childers, je jen velmi milé a krásné překvapení. Filmu bych nechala ještě čas na uzrání abychom pak mohli okusit to nejlepší z plodů ale i tahle sklizeň ujde! Gerard Butler si film vybral pro příběh a nedivím se mu. Možná přespříliš mrháme nadbytečnýma zbytečnostma když "za rohem" umírají lidské bytosti!

Stud (2011)

Pohled na nahého Michaela Fassbendera je krásný, Carey Mulligan znovu ukázala svůj výborný standart a Steve McQueen by se měl alespoň trochu radovat ze života. Film tě rozebere a ukáže, že i kluci někdy pláčou ale otázka proč a co stím hodlají dělat a nebo možná co se musí stát aby stím chtěl někdo něco dělat. Co napsat na celkový film?! No,sexuálně závislého stále nadrženého Fassbendera mám asi raději než hladového. Ovšem hrát si na intelektuála co mě tento film dal či vzal se asi nedá. (Pač mě Michael nedal a je to velká škoda :)))

Nákaza (2011)

Poslední snímky S. Soderbergha jsou tak nějak bez Soderbeghovské chuti a zápachu jedinečnosti tohoto režiséra. Nebylo to špatné ale stejně tak ani vyjímečně perfektní. Pozoruji, že takových to filmů je poslední dobou jak hub po dešti. Přeobsazeno hvězdy at už vyhaslími či zářícimi, příběh tak nějak neurazí a ani nepřekvapí a ktomu všemu zjistíte, že ikdyž si umejete ruce třikrát a jídlo pětkrát stačí jedno hovno od netopýra a jste v prdeli :D

Kluci jsou zpět (2009)

Film z krásné země plné slunce (Austrálie) o tom jak si smrt s nikym nebere servítky a jak se z jedné štástné rodiny velmi rychlým způsobem stanete vdovec, příjdete o dítě a dítě zůstane bez jedné jistoty - maminky. Konečně po dlouhé době pohled na plátně jak může bravůrně zvládat výchovu i ta druhá strana, a když je druhá strana napsána na tělo Clivovi Owenovi mohu jen souhlasit a říci ano, ten film stojí i za 4 hvězdy! Dospívání nám často tvoří obraz jací v životě vlastně můžeme být a hlavně kým. Je důležité být hlavně štastný a... "naučit se říkat ano!" Film podle skutečné události

Dokonalý smysl (2011)

Chcete vidět mistrovské podání konce světa... tak prosim! Eva Green a Ewan Mcgregory jako by k sobě patřili již mnoho let a srší to na Vás z plátna tak, jako by na Vás někdo hodil kýbl plný pocitů, strachu, euforie, nechutě a hlavně pocitem, zda-li tak jednou svět opravdu neskončí. Od Davida Mackenzieho jsem již spatřila Adamovo tajemství, a potvrdil tak krásu jemné surealistické kamery. Nevím jak Vám ale mě ukápla i slza.

Austrálie (2008)

Ačkoliv Luhrmanna miluji,i po třetí mě tenhle film prostě ke čtvtrté hvězdě nepřemluví. Ano,herecký výkon Nicol Kidmann je doslova famózní, Hugha Jackmana by si pořad vzala domu nejen na mazlení ale celé je to takové že chvilku jó a chvilku né. Spád jako u Moulin Rouge, Romeo and Juliet je doslova v trapu! Pokaždé si řikám, že to je mnou a mou náladou ale už nevím co proto udělat abych ten film předhodila před takové velikany jako výše zminěné. Nemluvím o přírodě a celkově kde film je natočen, nemluvím o těch špatných a o těch dobrých. Mluvim o celku co se nazývá velkofilm. Já ale k velkofilmu nepotřebuji přece digitalni promitání na plátno! Já chci požitek...a ten je stale jen dobrý a o to mě to víc u Baze Luhrmanna mrzí...