Neon Demon (2016)

Možná bych dal i ty 2 hvězdy za opravdu vynikající roli Keanu Reevese, ale přeháněl bych. Prázdný film plný protáhlých, nicneříkajících záběrů. Dlouhoudlouhé studie obličeje hlavní hrdinky. Techno. Ke konci trocha hnusu. Vyzáblá děvčata bez prsou, z nichž jedna vypadá jako ženská verze Gluma. 118 minut života, které jsem mohl strávit něčím přínosnějším... Třeba hlazením gauče...

Amerika bez proudu (2013) (TV film)

Vcelku hezky postavený dokument, ve kterém zejména vyniknou krásně vyprofilované postavy Američanů, kteří se chovají... jako Američané... ve filmu. Tímto ztrácí dějové linky bohužel mnohdy na uvěřitelnosti pro nás Evropany. Přesto však pořád zůstávají dobré napětí a vydařená atmosféra.

T2 Trainspotting (2017)

Nostalgická rovina je vydařená a dokáže zasáhnout správná místa, zbytek filmu však tím pádem zůstává zastíněno očekáváními. Snad další projekce pomůžou lépe si vychutnat, co se nabízí.

Doktor Strange (2016)

Méně je někdy více a když se to s efekty (i když parádními) přežene, tak je to zbytečný maglajz. Naprosto sterilní role Tildy Swinton pak dala korunku, z mého pohledu, ne zcela vydařenému castingu. Benedict je však jako Strange skvělý a už se na něj těším v dalších Avengers -> Snad budou stát za to..

OA (2016) (seriál)

Rozporuplné hodnocení, kterému 1 hvězdu přidala Paz Vega, kterou vždycky rád vidím. Seriál má dobře postavený děj a jak to u Netflixu bývá, umí si vás udržet. Hudba, neotřepané obsazení, dobrá atmosféra... Kouká se na to opravdu dobře. A pak přijde finále a vy si připadáte, že vám tvůrci prostě naplivali do obličeje a se smíchem odešli. Nebo si nevěděli rady, co s rozehranou partií? Přišel náhle deadline? Proč sakra?!

Učitelka (2016)

Tolik emocí u českého filmu jsem už opravdu dlouho nezažil... Hlavně tedy vzteku... Asi se nedivím, že některým se film nelíbil až "na odpad". Byť tedy ze zcela jiných důvodů. Skvěle zahrané, ozvučené, natočené.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Festival trapnosti a naprosto zbytečně strávený čas. Takovou sbírku klišé vcelku těžko pohledat. Motivace zúčastněných mi taky uniká. Zdejší vysoké hodnocení si dovedu vysvětlit snad jen řadou zakomplexovaných ženských, pro které je tohle lepší, než Popelka...

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Film, který jsem musel vyloženě přežít. O čem to tedy vlastně mělo být? Jaký to mělo smysl? Proč? Kladným bodem a hlavním lákadlem byla Eva, ale ani pořádný výstřih neměla!

Smrt ve tmě (2016)

Stephen Lang jako herec šel tak nějak mimo mou pozornost (Ano, viděl jsem Avatar), ale po tomto výkonu už si budu jeho jméno pamatovat. Celkově musím celý film chválit, protože z jednoduché idei vytáhl možné maximum. 85%

Sebevražedný oddíl (2016)

Člověk se těší na dospělou záležitost (A že trailery k takovým myšlenkám pobízely) a ono ne. Nemastné, neslané... Margot!