• Thriller

Donšajni (2013)

Milý film s výjimečnou hudbou...

Dům (2011)

Film mi udělal velikou radost ač je v zásadě depresivní. Má asi nějaký hlubší lidský přesah a vím že ho musím vidět nejméně ještě jednou, abych mohl napsat trochu poctivější hodnocení.

František Čuba: Slušovický zázrak (1999) (TV film)

Zatím to nejlepší co bylo o Slušovicích natočeno. Myslím, že si podle tohoto dokumentu může každý udělat dokonalý obrázek o tom, jak to tam fungovalo a že to rozhodně nebylo jednoduchý něčeho takového dosáhnout. Taky tam trošku postrádám tu závěrečnou fázi ale kdo se zamyslí a je trošku v obraze, je mu jasno. A znovu se mi připoměl exprezident Václav Havel a jeho reakce na Slušovice v polistopadových dnech když se dostal k moci. Prominentní disident "bojující" za demokracii, svobodu a kapitalismus náhle ostře zbrojí proti těm, kterým se to nelehko ale přeci dařilo realizovat už za vlády komunistů. Snad to ani nechci dál rozvádět protože bych se dostal do kolotoče věcí které mi vadí.

Funny Games USA (2007) odpad!

Tak tohle je nejhorší hrůza jakou jsem snad viděl. Musím přemýšlet proč, když oba hlavní hrdiny mám velice oblíbené. Je jasné, že mne dohání k šílenství ten cynismus obou vetřelců. To s jakým klidem provádějí svoje zvrhlé jednání je mi natolik odporné, že i kdyby byl jejich herecký výkon sebelepší, nemohu to strávit. A je mi špatně z toho, že to dostane tak vysoké hodnocení. Spalovač mrtvol je asi taky velice morbidní ale ten neskutečně miluji i když Kopfrkingl vyvraždí celou rodinu. Ten film je symfonie ale tohle je nechutný.

Gangster Ka (2015)

Dobře zvládnuté téma a hlavně výborně zahrané. Hynek Čermák a Predrag Bjelac jsou prostě bezchybný a přesný. Škoda pár drobností pro film možná dobrých ale s realitou ne zrovna se shodujících. Jako celek však jen chválím a už se těším na druhý díl který je prý ještě lepší.

Ghost Rider (2007) odpad!

Pomóóóc, já už opravdu nemůžu. Prosím všechny, kdo dají tomuto filmu lepší hodnocení než odpad o návštěvu lékaře zaměřujícího se na duševní zdraví... Zamýšlím se nad tím pro koho tento film je. Jakou povahu musí mít ten, kdo to kladně ohodnotí. Je mi smutno, až bych řekl podrážděno. Jdu se raději projet na motorce. Pojedu však po silnici a né řekou, oheň neutrousím i když pro jízdu hořím...

Ghoul (2015) odpad!

Vítěz, naprostý vítěz. Nic odpornějšího a hnusnějšího jsem ještě neviděl. Ani sílu, ani chuť nemám to dále rozvíjet. Zkažený celý víkend. Snad pomůže když se krásně opiju a zapomenu...

Happy End (1967)

Zcela vyjímečný film. Nebýt náhody tak jsem toto dílo zcela minul. Pan Lipský a Macourek jsou osobnosti našeho filmu které zaslouží obdiv. A pan Menšík opět prokázal své kvality. Čím dál víc se mi líbí ve starších filmech než v těch novějších.

Hibernatus (1969) odpad!

Hloupé, trapné, nepřirozené.

Hodina pravdy (2000) (TV film)

Snad herci hrají dobře ale to je asi všechno. Scénář napsala Jelena Mašínová a Pavel Kohout. Myslím že už bych nechtěl vidět nic podobného. Tak nelogicky hloupá a prostá zápletka, že vlastně ani hloupější být nemohla. Bezúhonný moderátor má pořad kde na známé osobnosti hledá jejich prohřešky a kostlivce. Pak si sám sedne do křesla hosta a nechá se vyzpovídat. Je však bezchybný a pravděpodobně proto, den před natáčením jede k moderátorce, která s ním má rozhovor dělat. Tam se s ní vyspí a ještě se nechá nahrát... No jo, o čem by to ale pak bylo, když je vzor ctnosti. Co by na něj vytáhla? Aby to bylo malinko oživené, byla tam vložena dvojitá klička. Moderátorka se ho kupodivu na věrnost zeptá. On zbaběle zapírá, ona ho neshodí. On přijede domů a hrdinsky se přizná... O čem by potom paní Němcová točila? Stále jsem čekal, že přijde něco naprosto nečekaného, modlil se, ať to není jak to vypadá. Marně. Je to jako bych po několik let vídal souseda, že vždy v sobotu ráno sedne do auta a jede koupit rohlíky. A on tak opravdu vždy učiní a světe div se, on vždy po chvíli s rohlíky přijíždí a jde se snídat. Vážně skvělý zážitek.