Ajka13

studentka

Twitter: Annise13

1 bod

• 22.3.2014  22:21

Není to sice Tangled, ale i tak jde rozhodně o jeden z nejlepších animovaných filmů poslední doby. Postava Olafa je skvělá, stejně tak postava Anny a dalších. Sice jsem film viděla v originálním znění, což se mi u těchto filmů moc nestává, ale jsem si jistá, že ani v češtině film neztrácí na své kráse .

• 9.2.2014  22:54
    Lásky čas (2013)

Není to Láska nebeská, ale co do podobné kvality to má hodně blízko :)

• 12.12.2013  22:43

Jako fanouška knižní předlohy mě opět zklamali. Těšila jsem se moc, trailer vypadal opravdu dobře a podle změny v štábu se dalo očekávat, že i styl filmu se bude lišit od jedničky. Hlavně slibovali víc se držet knižní předlohy. A prd. Ani zdaleka mě film nebavil tak, jak jsem čekala, příběh podivně poupravili - hlavně je znát, jak se zde pokoušeli napravit to, co zkazili v jedničce (proroctví atd.). - a celkově to na mě působilo dost podivně. Teď už si nejsem jistá, že chci vidět další díly (pokud se do nich ovšem pustí).

• 27.8.2013  13:43

To, co mi na filmu, přišlo nejlepší, je příběh a DiCaprio. Knihu jsem ale bohužel nečetla, takže výjimečně nemusím nadávat :)

• 27.11.2012  22:44

Nebylo to zas tak špatný...:)

• 9.2.2014  23:00
    Arrow (TV seriál) (2012)

1. série: Už po zhlédnutí pilotního dílu jsem byla nadšená a to mi vydrželo po zbytek první řady. Každý díl skvěle napínavý a příběh sám o sobě se hezky, ale pomalu rozvíjí a jednotlivé kousky do sebe začínají zapadat. Po tomhle jsem se druhé sezóny opravdu nemohla dočkat! 2. série Tak o druhé sérii mohu jen říct, že těch zvratů je na jednu řadu trochu moc. Možná ne nadarmo se říká, čeho je moc, toho je příliš. V půlce řady jsem si dala pauzu a k seriálu se vrátila až s příchodem třetí řady. Konec druhé série není špatný, ale člověk se musí trochu povznést nad z ničeho nic až moc nadpřirozené schopnosti, nad to, že každý druhý, ať už zloduch nebo klaďas, střílí šípy, a že každá nová postava není taková, jak se zdá. To vás začne časem trochu nudit. Ale když se přes to přenesete, nechá vás seriál pěkně napnuté a nedočkavé na další díl. 3. série (po 11. dílech). Flashe bych úplně vynechala. Kazí seriál úplně neskutečným způsobem. Kdo má rád filmová zpracování komiksů, asi se mnou nebude souhlasit, ale mně se na tomto seriálu líbila jeho realističnost. Arrow sice vypadal, že musí ovládat kdo ví jaké síly, aby byl tak dobrý, jak se tváří, ale pořád za tím stály jen léta tréninku. Ale že si tam "nakráčí" postava, která se po úderu blesku dokáže pohybovat rychleji, než kde jaké auto, to je trochu moc. Nemluvě o ženštině, která dokáže křísit mrtvé... Mrtvé několik dní...

• 6.1.2013  15:55

Těšila jsem se a nezklamali mě.

• 15.5.2013  17:56
    Doteky osudu (TV seriál) (2012)

Po shlédnutí celého seriálu (který bohužel druhou řadou končí), jsem celkem nadšená. Vlastně hodně nadšená. Nápad je to opravdu skvělý, a i když si většina stěžuje na druhou řadu, která se odchýlila od formy první řady (díky čemuž byl seriál nakonec zrušen), se mi 2. série líbila snad ještě víc než první. Já mám prostě ráda seriály, u kterých jsem napnutá až do konce, a i když to bylo místy možná až přeplácaný událostmi, mně to opravdu nevadilo. Je pravda, že první epizody měly své kouzlo, a jak do sebe všechno zapadalo, mi způsobilo až husí kůži, ale zrušení si to nezasloužilo.Alespoň to nekončí cliffhangerem nebo uspíšeně jako Merlin. Takže pro mě jednoznačně 5 hvězd (dobrá, možná 4,5, ale zaokrouhluji nahoru :))

• 30.3.2013  21:52
    Fast Girls (2012)

Upřímně jsem od tohoto filmu moc nečekala - zhlédla jsem si to v první řadě proto, že tu hraje Bradley James (no jo, fanoušek Merlina se pozná) a protože mi to doporučila sestra. A výsledek? Neuvěřitelné! Za na první pohled nudným a triviálním příběhem se skrývá až překvapivě dobrý oddychovák, kde jsem až do poslední minuty napjatě očekávala, co se stane. A nepomohlo, že vedle mě seděla sestra, která se potutelně usmívala a odmítla mi cokoliv prozradit! Opravdu, Britové umějí točit filmy!

• 20.12.2012  12:29

Peter Jackson musí být spokojený za svůj velkolepý comeback, a doufám, že neurazím milovníky Pána prstenů, ale méně je někdy více. A to samé platilo i pro Pána prstenů. Neskutečně zdlouhavý film. 3 hodiny se dají snést, pokud je film od začátku do konce strhující, napínavý a překvapivý. Ale tady děj neustále brzdily retrospektivní scény typu "Podle legendy..." a "Kdysi žil...". Jasně, pro člověka, který předlohu nečetl, to muselo být snáze pochopitelné, ale prosím...je nutný knihu o 200 stránkách dělit do tří tříhodinových filmů??!!! Ten příběh je tak jednoduše krásný, bez velkých bitev a masakrů, ale stejně je tam museli přidat. A navíc jsem měla tu smůlu, že to u nás dávali jen ve 3D (bože, zlaté 2Déčko!). Ale jinak, Martin Freeman byl skvělej. Na Bilba bych si nemohla přát lepšího herce. A soudrack byl také neskutečně krásnej. Za to dávám obrovské plus. Takže, shrnuto, podtrženo, šlo to :)

• 17.5.2012  07:49
    Hunger Games (2012)

Když tak koukám na ta negativní hodnocení, říkám si, jestli jsem úplně v pořádku, když se mi tenhle film fakt docela líbil. Možná to bude tím, že je to moje krevní skupina, ale fakt si nemyslím, že by to bylo až tak špatný. Hlavní duo vyznělo podle mě moc příjemně a hlavně koukatelně, hlavní hrdinka nebyla žádná natvrdlá nádhera, s prominutím, takže jsem si místy nemusela zacpávat uši. Co se týče těch kostýmů...tak je to z budoucnosti, tak proč ne, že? Možná trochu moc růžový na můj vkus, ale předpokládám, že byl účel co nejvíc rozlišit obyvatele Kapitolu a okolních chudých čtvrtí. Víc už nevim, co bych dodala. Snad jen, že doufám, že se natočí i další díly. Podle toho, co jsem slyšela, jsou tři. Já sama jsem knižní předlohu nečetla (naštěstí?), takže nemůžu srovnávat.

• 24.7.2013  19:42
    Ladíme! (2012)

Musím říct, že mě tahle blbůstka docela mile překvapila. Potřebovala jsem něco na zvednutí nálady a tento účel film splnil, takže jsem spokojená :) Žádný trhák, Anna Kendrick je sice sympatická herečka, nicméně pro mě taková nevýrazná, přesto se na to jednou zase ráda kouknu.

• 23.6.2012  20:08

Krásný a roztomilý přídaveček, který sice má do kvality celého původního filmu daleko, ale jako šestiminutová groteska je to výborný.

• 23.9.2012  16:42
    Pond Life (TV seriál) (2012)

No, upřímně jsem čekala víc, hlavně kvůli všem těm upoutávkám, co na to byly. Určité části byly boží, některé mě trošku zklamaly.

• 31.5.2012  21:30
    Sněhurka (2012)

Takže, na tenhle film se dá dívat dvěma způsoby: Buďto ho vezmete vážně jako adaptaci klasické Sněhurky a sedmi trpaslíků a nebo jako její parodii. V případě první možnosti vám tento filmový úkaz bude připadat jako naprostá blbost, která (pokud opravdu stojíte pouze a jedině o klasickou pohádku) nestojí za zhlédnutí. Je to taková neskutečná blbost, která je až k pláči. Nebo taky k smíchu, záleží, jak to berete. Pak je tu ta druhá možnost, vzít to jako parodii. Z tohoto pohledu jde už o vydařenější dílo. Vzhledem k tomu, že sedm trpaslíků je vlastně banda zlodějíčku na chůdách a Sněhurka v podobně španělské tanečnice zachraňuje prince, který vypil lektvar s názvem Psí láska, tak to tento filmový žánr splňuje. Nicméně, když odhlédnu od žánru a celkového zpracování, nemůžu si nerýpnout do hlavní představitelky. Lilly Collins v žádném případě nevypadá nesympaticky nebo že by neuměla hrát (podle toho, kolik už má za sebou filmů, i když jsem s ní žádný neviděla), nicméně už od začátku filmu jsem měla chuť dát jí místy pořádně do "držky" (omluvte můj výraz). Na její věk (23?) mi přišla tak na 16 a k Armie Hammerovi se tudíž absolutně nehodila. On na svůj věk alespoň vypadal. Nicméně, to asi není chyba jí samotné, ale kostymérek atd (Co to obočí???). Další katastrofa byl závěr. Napadlo mě, jestli jsem náhodou neusnula nudou a jenom se mi to nezdá. Ten zpěv? To jako vážně? Kdyby alespoň zpívala fakt ona a ne jen otevírala pusu (a ještě dost nepřesvědčivě). A navíc styl té hudby? Celý film byl smíchaninou různých slohů (palác v ruském stylu?), filmových žánrů (parodie, romantika, komedie, pokus o drama?) dokonce i dalších pohádek (ten upuštěný "labutí klobouk" mi dost silně připomněl Popelku a její tanec s princem před tím to samé). Nemluvě o animovaném začátku, který, ach jo, sem se mi prostě nehodil, nelíbil a ještě mi připomněl příběh tří bratří z filmového Pottera (a to nevím, proč, s ním se to nedalo srovnávat). Jestli bude i Sněhurka a lovec taková blbost, asi si to odpustím. Shrnuto, podtrženo, dávám tomu tak 50% (spíš 45), protože jsem se nemohla rozhodnout, z jakého pohledu to brát. (A to jsem si nevzala na paškál kostýmy. K těm bych taky měla pár poznámek!)

• 13.10.2012  22:17

Mám trochu černé svědomí, že tomu dávám stejně, jako "barevnější" a "bollywoodské" verzi Sněhurky, nicméně na víc to necítím a měnit hodnocení u té druhé se mi nechce. Každá verze měla své plusy a mínusy. Kristen alespoň neměla srostlé obočí a nezpívala na konci. Na druhou stranu s tím svým výrazem ala leklá ryba by vážně měla něco dělat. Ale celkově působil film celkem zajímavě, postava lovce dost netradiční, nemluvě o sedmi trpaslících nebo královně. Ta ovšem neměla chybu - snad jen to její zrcadlo mi přišlo už trochu moc "high-tech."

• 28.10.2012  17:17

Nuda od začátku do konce. Světlé chvilky patřily JD a Evě Green. Ale jinak si z filmu pomalu nic nepamatuju, nijak silně to na mě nezapůsobilo, ani jako u komedie jsem se zrovna dvakrát nebavila.

• 24.2.2013  18:16

Krásný film, trochu mi to připomnělo The Perks of Being a Wallflower. . A myslím, že se mi Jennifer Lawrence opravdu líbí. Ženských hrdinek, které by mi nelezly na nervy, moc není.

• 19.11.2012  19:44

O něco lepší, než první díl, ale stopro nejlepší z celé série. Dokonce mě i na chvíli překvapili a to už je u Stmívání co říct (vzhledem k tomu, že jsem četla knižní předlohu). Celkově v pohodě, až na přeslazený momenty a neskutečnej happy end. Aspoň že Kristen to konečně slušelo!

• 27.7.2013  15:43

Souhlasím s Botičem: Chris by se měl začít věnovat dalším projektům a neztrácet čas s Glee, kde už stejně nedostává příliš prostoru. Krátký, miloučký příběh, u kterého se v jedné chvíli smějete a v další zadržujete slzy. Moc pěkné :)

• 20.6.2012  19:48

Na tomhle filmu jsme byli se třídou a upřímně, jsem z něj trochu na rozpacích. Nějak nevím, kam ho zařadit. Obvykle nemám problém říct o filmu, jestli se mi líbil, ale tohle je pro mě docela oříšek. Po herecké stránce určitě dobrý, plus pro mě bylo prostředí jižních Čech, ale víc k tomu nejsem schopná říct. Zajímavý zážitek, asi tak.

• 25.2.2012  12:52

Těšila jsem se na pořádný horor, z traileru to vypadalo fakt dobře, ale jsem trochu zklamaná. Klasická duchařina s pár lekačkama. Příběh to je takový klasický, mrtvá ženská se mstí za smrt jejího syna na dalších dětech. Líbila si mi atmosféra filmu, ten dům byl opravdu hezky udělanej, na kopečku, daleko od civilizace:) A Danovi to tu hodně seklo a přišel mi herecky mnohem lepší než v Potterovkách (který mám sice ráda, ale na představitele Harryho bych si asi vybrala někoho jiného). Víc k tomu nemám co dodat, lepší průměr, ale jako horor spíš podprůměr. Duchařiny mám raději než krváky, ale musí mít pořádný příběh a musím se fakt bát. Tady šlo fakt spíš jen o ten příběh.

• 1.5.2012  13:36
    Auta 2 (2011)

Zklamání, obrovské a za posledních několik měsíců vůbec největší. Nedávno jsem znovu viděla jedničku a byla jsem celá nedočkavá pustit si i druhý díl, ale výsledek mě nehorázně zklamal. Prvních několik minut jsem zívala a čekala, kdy se konečně příběh rozjede, a když jsem se toho dočkala, došlo mi, že tenhle díl bude hlavně o Burákovi. Což by samo o sobě nebylo špatné, protože v jedničce to bylo hlavně tohle auto, co obstarávalo téměř veškerou zábavu, ale ve dvojce tato postava ztratila svou humornost a stala se pro diváky nezajímavá. Což je zlé, zvlášť když se jedná o hlavní "postavu". Navíc, ta podobnost se všemi možnými akčními filmy tu byla opravdu nápadná, od dialogů po akční scény, vyšperkovaná jen animovanou technologií. Takže, dvě hvězdy s přimhouřenýma očima, protože když si vezmu, jak jsem se nudila...

• 22.7.2012  17:30
    Bylo, nebylo (TV seriál) (2011)

Příjemný seriál, který dost nevídaným způsobem dokázal spojit pohádku s realitou. To, že jsou některé pro nás klasické pohádkové příběhy překroucené k nepoznání, je spíš výhodou, protože to podle mě vnáší do seriálu něco neočekávaného. Kdo by čekal, že Karkulku nesežral vlk, protože ona sama je vlkodlak a červenou pláštěnku nosí, aby se neproměňovala? A takových podobných "blbostí" je tenhle seriál plný, ale rozhodně se u toho člověk nenudí.

• 24.8.2012  15:21
    Glee Live! 3D (koncert) (2011)

Vím, že jde jen o sestřih filmu, ale i tak mi tam prostě spousta věcí chybělo. Slybovali behind the scenes - těch tam pro mě bylo strašně málo, stejně tak i prostoru pro mé oblíbené postavy, kterými bohužel nejsou přímo hlavní představitelé. Naopak po celou dobu mě strašně ...nechci říct přímo štvali, "happy ending stories" lidí, kterým Glee změnilo život. To je podle mě hooodně přehnaný a takový lidi by podle mě potřebovali spíš psychiatra. Ale třeba jsem prostě jen zbytečně skeptická. Samotné Glee trochu výchovnou funkci - jak si vážit sama sebe prostřednictvím postav, které jsou "loseři" stejně jako "my".Ale prostě mi to přišlo ujetý. Jinak provedení i výběr písní se mi líbil, ale jak říkám, přidala bych tam víc písní postav, které mám ráda. Ale to je asi jen můj problém. BTW nechápu, jak může mít tenhle "film" vyšší hodnocení než seriál... (Viděno samosebou jen ve 2D)

• 2.11.2011  12:18

Ach jo, nebýt to Harry Potter, ale jiná fantasy točená podle knihy, byly by to tak tři hvězdičky. Ale hold už jsem se smířila s tím, že filmy nikdy nebudou podle knihy, a i když jsem vážně doufala, že mě s posledním dílem série nezklamou, po prvním zhlédnutí v kině jsem odcházela se smíšenými pocity. Celý film byl de fakto věnovám jen bitvě, na kterou se sice koukalo moc dobře, ale kde to chvílemi prostě přehnali. Dostal mě moment, kdy Harry s Voldemortem skočili z té věže. Bylo to nutný? Větší kýč jsem snad ještě neviděla. A našlo by se toho víc. Takže proč pět hvězd? Je to prostě Harry Potter, a navíc Alan Rickma se opravdu předvedl. Myslím, že ti, co knihu nečetli, byli Severusem Snapem a jeho příběhem opravdu zaskočeni. Jeho vzpomínky patřili dle mého názoru ještě spolu s epilogem k nejkrásnějším chvílím celé série. Po druhém zhlédnutí: Konečně jsem si našla čas podívat se na film v klidu doma, kde mě nebude rušit 3Déčko, a musím trochu zmírnit svá tvrdá slova. těch nedokonalostí a pitomostí a kýčovitostí a "klišé" je tam dost, ale na druhou stranu, probulela jsem tak 15 minut, tak moc na mě Snapeova smrt doma zapůsobila. A nejen to. I Harryho smrt nakonec měla větší efekt. Když McGonagallová svolávala svou armádu betoňáků, měla jsem až husinu, takovej dojem to na mě udělalo. Takže, těch 5, možná 4,5 hvězdiček si to zaslouží!

• 11.9.2012  21:15
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Zatím dobrý! Ze začátku se to netvářilo, ale poslední série jsou docela masakr. Na sedmou se opravdu těším.

• 20.2.2012  21:07

Byla jsem trochu na vážkách s tím, kolik dát hvězd. Na pět hvězd jsem se místy moc nudila, ale čtyři mi přijdou málo. Film má tak neuvěřitelně nádhernou atmosféru, Asa je úžasně roztomilej, podobně jako v Merlinovi, a celkový dojem je: Páni. Jen ten děj místy vázl, v půlce filmu jsem zívala, ale ke konci se to zase rozhýbalo. Nečetla jsem knižní předlohu, i když to mám také v plánu, takže nemůžu strhnout hvězdu za nesrovnalosti:D A také nemůžu ocenit/zkritizovat 3D, protože jsem to neviděla v kině, ale to už jsou jen takové detaily. Takže tleskám, dojemná, roztomilá podívaná, ke které se ráda jednou vrátím.

• 19.11.2012  22:09
    Jana Eyrová (2011)

Teda, nečetla jsem knižní předlohu (zatim!), ale ještě teď mám z toho filmu depku. A to to vlastně skončilo dobře.

• 13.5.2012  21:51
    Jeden den (2011)

Asi v půlce filmu jsem si řekla: No, tak čtyry hvězdy. Po těch letech to doleze až do současnosti, bude happy end a tím to hasne. Proto jsem byla víc než překvapená (respektive spíš zděšená), když nastal rok 2007 (bylo to 2007?) a vžžžn, Anne přejede auto. Právě tenhle nečekaný zvrat a až do konce mírná deprese mě donutila přidat i tu pátou hvězdu. Protože bez rozpaků řeknu, že jsem měla trochu na krajíčku. Navíc se mi moc líbilo, jakým způsobem je film natočený. V nějakém komentáři jsem četla, že je film dělaný podle knihy...předlohu jsem teda nečetla, takže budu hodnotit jen samotný film. Chápu, že pro čtenáře knihy asi film tak slavný nebude, ale mně se to rozhodně jako příjemná romantika líbilo. Navíc, a teď se budu opakovat, pár Anne/Jim je k nezaplacení. Od začátku až do konce jsem prostě doufala, že spolu skončí, protože to jiskření jsem cítila i přes monitor počítače. :D