Hvězdná brána (1997) (seriál)

Moje sci-fi srdcovka, hlavně díky neodolatelnému Michaelu Shanksovi. Pravda, poslední série už byly trochu přitažený za vlasy a celkově už za moc nestály, ale seriál jako celek je naprosto geniální.

Rozum a cit (1995)

Jedna z nejlépe zpracovaných knižních adaptací, co jsem zatím viděla, ale podobně, jako tomu bylo u knihy, ani filmové zpracování Rozumu se mi nelíbilo tolik, jako Pýcha. Nicméně, Alana jsem celý film doslova hltala a celkově herecké obsazení bylo skvělé (možná jen na Elinor bych si představovala někoho mladšího, než byla Emma Thompson).

Přítelkyně z domu smutku (1992) (seriál)

Jeden z nejlepších českých seriálů, který se mi líbil mnohem víc, než jeho knižní předloha. Působivě zpracovaný konec.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Nikdy jsem neviděla všechny díly a asi ani jak jdou za sebou, ale to mi vůbec nevadí, protože jde o jediný sitcom, který mě fakt baví a u kterýho se zasměju. Navíc mi hlavní představitelé nepřipadají vypatlaní a jejich humor ohraný jako mi to připadá u dalších podobných seriálů.

Hříšný tanec (1987)

"Baby nebude sedět v koutě!" Klasika, která rozhodně patří do mého (skromného) seznamu romantických filmů. Čím je to, že čím starší film, tím lepší? Patrick je prostě neodolatelnej, písně (jak ta od něj, tak i The time of my life) mám moc ráda a na to tancování se moc hezky kouká. Proč vymejšlet něco složitýho, když to jde tak jednoduše?

My děti ze stanice Zoo (1981)

Pustila jsem si to hned po přečtení knihy, abych měla s čím srovnávat, ale i kdyby knížka nebyla, stejně by na mě film příliš nezapůsobil. Ve srovnání s ní je film pouhou ohlodanou kostřičkou, která vzala vše až příliš hopem. Je jasné, že celá kniha se do filmu převézt nedá, ale už po pár prvních minutách je hlavní hrdinka na "háčku". Čekala jsem, že ten začátek vezmou opravdu pomalejc, aby i ti, co knihu nečetli, věděli, JAK vlastně se Christiana dostala k drogám. Takhle to vypadalo, že prostě zašla do klubu Sound, protože se doma nudila a zkusila pár tablet a pak i háčko. Nevím, podle hodnocení jsem asi jedna z mála, kdo to tak cítí, ale co se dá dělat. Chápu, že film je to starej, ale ne tak, aby nemohl být lepší.