Raavanan (2010)

Lump unese policajtovu manželku, ten ji hledá po pralese s celou armádou pomocníků, mezitím se lump a manželka co chvíla ráchají ve vodě či věnují erotickému pnutí. Do toho se pěje a občas tančí. Náááramná zábava.

Tajemství jejich očí (2015)

Dráma. Nepřehledné střídání současnosti a minulosti před 13 lety, přičemž herci nezestárli o den, jediný rozdíl je jiný účes právničky a kulhání s hůlkou jednoho poldy, díky bohu za to, jinak bych se ztratila totálně. Vyšetřovací přístupy a metody hlavního detektiva-hrdiny připomínají pubertální hysteráky vcelku s kontraproduktivními výsledky. Konečné tajemství je spíše znechucující než šokující, zejména s ohledem na "logiku" nešťastné matky; tak pitomý konec, že ho ani nehodlám odhalovat. Navíc mi někde unikl význam oněch očí z názvu - jediné oči byly oči vraha, který civěl na svou oběť, žádné další se neobjevily. Nedoporučuji.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Rozvleklé útrapy nezničitelného trappera na plazením se za pomstou, že i Rambo bledne závistí, s ukázkou zázračné indiánské medicíny, která trochou svinstva a řádným vypocením vyléčí i smrt, s popisem zaručeně účinné diety, kdy přežijete na shnilém morku, kořínkách a nějakém tom syrovém mase, tady by zase záviděli poustevníci. Kromě toho: člověk má dar řeči, aby nejsnadněji předával data mluvením. Halucinací netřeba.

Lucy (2014)

Lucy zamrzla na poloviční cestě. Na jedné straně prima nápad, dobrý rozjezd, pěkná akce se superschopnostmi, na straně druhé směšné a pavěděcké plky, nevěrohodné reakce lidí okolo a zjevně nikdo netušil, jak se z celé aféry vyvlíct, takže hloupoučký konec. Úpadek pokračuje.

Zoo (2015) (seriál)

Zjevně došly nadpřirozené potvory, tak musejí lidstvo ohrožovat chudáci zvířata. Většina ataků je debilní, tedy lidé s puškou se chovají jaksi nepochopitelně debilně - než bych lva odpráskl, nechám se sežrat? Ve jménu ochrany přírody? Polezu za čoklem s laciným plyšákem někam do temné uličky v cizí zemi? Pitomost se vrší na pitomost a já si nenechám znechutit těch pár zvířat, co mám ještě trochu ráda. Podprůměr.

Bod zlomu (2015)

Krutonudně krutohloupé. Velmi pádný argument pro znovuzavedení pracovní povinnosti, zvláště mladých zdravých maníků, kteří by se u lopaty rozhodně seberealizovali smysluplněji. Obsah: Blonďatý holobrádek chce do party tmavovlasých vousáčů, aby je usvědčil z extrémně-sportovních loupeží, tak s nima pořád blbne po horách, jeskyních a jiných scenériích, aby zjistil, že najednou páše loupež s nimi, není schopen do nich pustit kulku a že jest blbem. A nakonec je za pomoci mateřské FBI užene, ubije nebo nechá se zabít při "sportovním" výkonu. Aspoň v to doufejme, jinak by hrozilo pokračování. Od poloviny filmu se z kina permanentně trousili diváci směr východ, naštěstí i ti s velkou hlavou přede mnou. Což hodně vypovídá i filmu.

7 trpaslíků (2004)

Viděna anglická verze, čehož dodatečně lituji, něco tak ne-anglického se neslyší, snad jsou v originále lepší. Celkem dobrá idea, debilně provedená. Kdykoli se objeví dobrý nápad, obratem je poslán do kytek. Škoda.

Most špiónů (2015)

Pohádkově laděná vyprávěnka o tom, jak taková ta doba komunistická vypadala, jak se takoví špioni chovali, jak se stavěl postrach všech študáků němčiny - tedy Zeď, co to vůbec bylo, ta studená válka, ale hlavně: jak americký právník je prostě charakter, který zahanbí svou pevnou vůlí a smyslem pro spravedlnost půl vlastního národa a všechny cizí. Zručně, řemeslně natočeno, vtipkováním špikováno, odkazy na skutečnou událost kořeněno. Film točený pro mladé lidi v obvyklé stopáži, tedy do nekonečna, s obvyklým výsledkem, tedy přeplněný měchýř a nakonec pronuděný mozek. Průměr.

Ve Spessartu opět straší! (2010) (TV film) odpad!

Hloupoučký plagiát bez tempa, vtipu či smyslu, zato plně dřevnatý - všichni herci se chovají jako dřeva boží.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Elegantní óda na bondovky s pravým padouchem, pravým hrdinou, pravým mentorem, pravým zrádcem, pravou přisluhovačkou i pravým čoklem - všechno opravdovější než originály a zábavně úsměvné. Vřele doporučuji!