Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Sci-Fi

Recenze (630)

plakát

Bridgertonovi (2020) (seriál) 

Samotná literární tvorba Bridgertonovi je pokleslá červená knihovna na hranici čitelnosti. Ale budiž, občas je třeba mozek vypnout a číst jen tak, oddechově a nepřemýšlet o ničem. Ostatně idea, jak nějaká famílie s mnoha dětmi provdává a žení své potomky není nic nového. Seriál je horší. Dovedu si představit budoucnost, v které již nebude lidí bílé pleti, všichni budou v odstínech karamelu, čokolády, kakaa ... pak bude mít část hereckého obsazení tohoto seriálu své oprávnění, jiného herce prostě neseženeš. Žijeme ale v době, kdy je bělochů ještě habaděj a není nutné (z technických důvodů) přepisovat historii. Jistěže dříve šlechta měla mouřeníny, ale nebyla to královna, ani vévoda, ani biologický nesmysl, kdy dva běloši mají dvě dcery černošky. Žijeme v "korektní" době, to neznamená, že jsme všichni na hlavu padlí. Co je horší, jsou herecké výkony - lordi i dámy mají ve tváři vypsánu každičkou emoci, patrně zcela neschopni sebeovládání, jejich reakce, chůze a chování jsou prostě moderní 21. století, vévoda pobíhá s moderním strništěm jako vandrák, provdaná vévodkyně se dále obléká jako debutantka, prostě horor. Doporučuji každému, kdo se chce pobavit hloupostí amerických představ o britské šlechtě a také všem, kteří žijí naplno v současném století. Dodatek: Těším se na zfilmování Chaloupky strýčka Toma, kde strýčka Toma bude hrát běloch. Ve jménu korektnosti.

plakát

Zloba: Královna všeho zlého (2019) 

Film všeho zlého. Přecukrovaná magická sběř s princeznou, anorektická Angelina s chudým revolučním příbuzenstvem, slabošský princ s matkou-manipulátorkou (super tchyně). Příběh pouhé klišé. Nedoporučuji, škoda peněz.

plakát

Joker (2019) 

Naštěstí se nejedná vůbec o komiks, a vlastně ani o řádný pokus objasnění vzniku Jokera. Spíše o odraz současného světa s jeho znechuceností, arogancí, zoufalstvím a protesty. A proto je to vynikající, nikoli depresivní - co by nás mělo deprimovat více než reálný svět, v kterém již dávno žijeme? Vřele doporučuji.

plakát

Muž ve stínu (2010) 

Vcelku klasické téma, ale podané napínavě, takže zaujme i dnes, po tolika letech. Doporučuji.

plakát

Teroristka (2019) 

Vynikající mega vtipný a komický film až cimrmanovského ražení. Nejvíce mě ovšem zaujalo pozdvižení mezi zdejšími komentátory, kteří plni rozhořčení varují před braním spravedlnosti do vlastních rukou, střelnými zbraněmi a vůbec myšlenkou, že by snad - nedej bože - obyčejný občan či dokonce stará bába se mohl/a naštvat a postavit se gaunerům. Jak to? Ve filmech typu John Wick se počet odpravených ani spočítat nedá, důvodem je nicotnost (pes), nikoli dům či napadení, přesto se nikdo morálně nerozčiluje. Vidíme střílečky na domácí půdě jinak než v zámoří? Anebo možná publikum českých filmů na jiné nechodí ... Film vřele doporučuji, spravil mé mínění o českém filmu.

plakát

BlacKkKlansman (2018) 

Ač se zdá, že je ve filmu hojně vtipu, vlastně tomu tak není, jedná se o kritické drama s policejním dějem antirasistickým nábojem, jehož konec mě dost znechutil.

plakát

Zlý časy v El Royale (2018) 

Pěkné, místy napínavé, šokující, obehrané, sakra dlouhé, styl opsaný, ... ale podívaná to byla a absurdno také dost zastoupeno.

plakát

Dívka v pavoučí síti (2018) 

Není zde jediný důvod, proč by se film měl nějak týkat Lisbeth a ságy kolem ní, je to silně nelogický a bondovský formát v severském prostředí. Malý dotaz: Když malé děvče vyskočí oknem do ledové zimy, kam se vydá, aby ji ani nechytili, ani aby nezmrzla? Do studia? Nedoporučuji.

plakát

Útok z hlubin (2018) 

Móc hezký klasicky stupidní špionsko-vojensko-bojový slátanec, dobrá řemeslná práce, která nikterak nezachrání celkovou příběhovou ubohost.

Ovládací panel
5 bodů