Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Tyto filmy - na rozdíl od Sherlocka BBC - jsou Sherlock tělem, nikoli duchem. Přesně takhle blábolivě a potrhle se v knižních předlohách postavy chovají. Nicméně pěkné, lepší než 1, onen vymyšlený lord jen lezl na nervy.

Happy (2008)

Paní učitelka sama zdětinštěla. Nebo nikdy nevyspěla? Nejvíce mě dojala scéna na rehabilitaci, kde má hrdinka bolesti zad po skákání na trampolíně, mimochodem vím, jaké to je doopravdy, když si člověk vyhodí takhle záda - ale dáma se stále šťastně chichotá a občas s úsměvem zapiští au! Totálně smutná blbina, nejasno, co tím chtěl básník říci. Snad že se učitelům snadno stává, že se přizpůsobí svému žactvu. Jako učitel v autoškole bych z ní zešílela a vyhodila ji po první hodině.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Oproti prvnímu, skandinávskému zpracování svižné, logičtější, zábavnější. Ačkoli se jeví film obsahově stejný, nenudila jsem se ani v první, úvodní části, kdy se poznává zápletka, druhá část pak nebyla nijak zhnusující. Herci působí věrohodně, země chladně, lidé, zejména ti bohatí, prapodivně. Lépe natočit nelze.

Moneyball (2011)

Nenávidím sport a sportovní filmy vůbec. Ale tento film ukazuje něco úplně jiného. Vynikající příběh o tom, jak nereformovatelné reformovat nelze, veškerá snaha marná. Hezoun Brad jednou vážně, s přibývajícím věkem se začíná vyvíjet správným směrem. Doporučuji každému!!!

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Oprsklá, věčně znechucená, znuděná a nedovtipná holka, které všechno musí každý říkat třikrát, než jí to pak vlastní zkušeností docvakne provází mrtvé na jejich cestě kam? Zásadně na nebesa dle jejich ideálu. Jediným světlým bodem je Mandy Patinkin, který ovšem zde tak nezáří jako v Criminal Minds. Seriál mě tak znechutil, že ani nehodlám dokoukat poslední díl první řady.

Ozbrojení a nebezpeční (2009)

Málokdy se mi stane, aby mi hlavní hrdina byl tak odporný svým dementním chováním jako v tomto díle. Člověk prostě musí fandit záporákům a pak ho ještě zklame, když ten kladný hňup ze všeho vyjde oslavován. Tak buď jsem lump, nebo ne, ale sakra se jednou rozhodnu a držím se toho. Film mě velice zklamal, podle obsazení jsem očekávala tak 10krát víc.

Svítání (2009)

Naprosto nesmyslný český název, asi se to mělo přiživit na komerčním úspěchu Stmívání. Jenže to není milostný filmík pro náctileté. Spíše zdařilá ukázka toho, jak i upír zůstane stejně bestiálním a vražedným člověkem, dokud sám sebe nevyhubí. Přijde mi film dost podhodnocený, logické skoky nezaznamenávám, příběh solidní.

Bojovníci ze Šaolinu (1978)

Mám knihu a nedám, zkuste mi ji vzít! Docela legrační, co se jednoduchosti příběhu týče, alespoň se divák neznaví velekomplikovaným dějem. Nejvíc se mi líbí ta hustá kštice Jackieho, na kterou zezadu nalepili ještě dlouhý cop, takže celkový počet vlasů na hlavě se zvýšil tak asi pětkrát. Milá a odpočinková zábava pro fanoušky.

Počátek (2010)

Na skutečné scifi hodně zdlouhavé, nudné, prostě taková komerční záležitost. Tento námět je tak omšelý, musím souhlasit s Woodym, zpracováno tisíckrát, alespoň knižně, a mnohem lépe. Nakonec mi vadilo po těch nekonečných 148 minutách, že se alespoň neprobudil dalšími třemi úrovněmi snů někam jinam, kde by mohl zůstat a dát mi pokoj.

Detektiv Dee a záhada smrtícího ohně (2010)

Groteskní, fantasmagorická, pomatená story, ale vůbec mi to nevadilo. Strhující pohádkový svět, se soudcem Ti nemá společného nic. Ani to nevadí. Nabízí vše, co tak obvykle od tohoto žánru očekávám - kostýmy, historizující děj, nějaké to nadpřirozeno a prapodivné, cizí myšlení, místy nepochopitelné. Rozhodně jsem si ty peníze užila a čas neproplýtvala.