• Krátkometrážní

Frajeři ve Vegas (2013)

Nostalgická milá pripomienka toho, že nikdy nie sme príliš starí a príliš nudní :) Príjemný herecký koncert, aj tú štvrtú hviezdu mi pridala asi tá nostalgia, lebo na jedno pozretie stačí.

Dom Hemingway (2013)

Scény skvelé, Jude skvelý, postavičky skvelé a aj tak to nebolo ono. Malo to byť tvrdšie, ostrejšie, vulgárnejšie, a čo vulgárnejšie, jednoducho sprostejšie, šokujúcejšie... Malo to byť po všetkých smeroch viac prehnané a bolo by to dokonalé.

Šéfové na zabití (2011)

Už prichádzam na to, ktoré komédie sa mi páčia. Pri filmoch sa nikdy nesmejem v jednom kole, akoby mi za to režisér zaplatil, preto je dobrá komédia tá, kedy sa aspoň priebežne uchechtávam. A ďalšie kritérium - nič ma v komédii nemôže nasrať, nič zo zoznamu, ktorý mám uvedený v profile. Toto spĺňa jedno, aj druhé, navyše herci sú tu smiešni sami o sebe a Jasona Sudeikisa mám stále radšej.

Plán útěku (2013)

Toto keby bolo posunuté viac do komédie, bolo by to super smiešne, aj s tou Arnieho nemčinou, aj so zlodušským Caviezelom. Keby to bolo posunuté viac do akčného filmu, s premakaným väzením, prepracovanou myšlienkou dokonalého miesta, z ktorého sa ujsť jednoducho nedá. Ale nebolo to ani jedno, ani druhé, zostala akčná komédia, ktorá nebola v konečnom dôsledku ani akčná, ani smiešna. A herecký koncert na úrovni škôlkarskej besiedky - že tie postavičky máte radi, a aj keď je ich vystúpenie skôr zlé, ako dobré, tak im to prepáčite, lebo veď sa snažili, no... :)

Válka světů (2005) odpad!

Už dlhšie rozmýšľam, ako vysvetlím a obhájim svoj postoj k tejto filmárskej obludnosti. Jeden z mála filmov, ktorého pointu som nie že nepochopila, ale ani nenašla. Pre mňa dve hodiny strateného času, čo viac, dve hodiny hodné rozčúlenia. Slizký Cruise v úlohe otca dementa, debilný príbeh rozbitej americkej rodinky, príde megalomanská katastrofa sveta už pomaly v deviatej minúte filmu, mimozemšťania sú absurdné neuveriteľné počítačom vytvorené stvorenia, dialógy hlavných hrdinov sú stelesnením scenáristického vygrcania, k tomu všetkému slovenský dabing v leveli -10. Monumentálne kolosálna hlúposť. Myslela som, že prvýkrát, keď som to videla, som mala len zlý deň. Nie, ten deň bude rovnako zlý vždy, keď sa táto prehnane cenená somarina niekde objaví. Keby to natočil niekto neznámy, s neznámymi hercami, bol by to béčkový a možno aj céčkový film, ktorý by nikoho neohuroval a predával by sa v stánkoch v papierových obaloch za jedno euro. Hawk.

Krtkova dobrodružství (1957) (seriál)

Ukameňovanie zahájené, neznášam krtečka. Ani tie zvuky, ktoré vydáva, ani morálne detské ponaučenie som nikdy nenašla, ani milý mi nikdy nepripadal, vlastne vôbec nič sa mi nepáči. Vravím, za toto ma nebudete mať radi...

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Ja ľúbim kúzelné scenérie, milujem posúvanie predstavivosti do krajnej krajnosti a fantázia je občasnou, no častou náhradou môjho mozgu... Kto sa s popisom stotožňuje, bude tento film zbožňovať. A tí, ktorých racio ľavej hemisféry je silnejšie ako schopnosť predstaviť si veci, ktoré v živote najviac chce, v oslnivých, perleťových, pestrých farbách a strachy, ktoré ho najviac desia v rúšku pochmúrnosti a temnosti, tí, nech to ani nepozerajú... Jaj, môj svet v imagináriu by bol nádherne voňavý, mäkký a dúhový :)

Vyprávěj (2009) (seriál)

V tomto prípade sú mi ostatné komentáre ukradnuté, lebo keď prídem v utorok a štvrtok z práce, ja sa fakt teším na večer, ako si v teplákoch sadnem k telke a chrúmem čipsy alebo čokoládu a pozerám tento seriál. Lebo je milý, prívetivý, akosi zvláštne láskavý a celkom mi navodzuje atmosféru rodinnú :)

Millerovi na tripu (2013)

Vzhľadom k tomu, aký mám vzťah ku komédiám (plus, jedna z hlavných postáv je striptérka, PLUS - pašujú trávu, PLUS - MLADÝ JE NESKÚSENÝ PANIC), bolo to fakt super. Dialógy na výbornú, správne zvolené ksichty k charakterom, váľala som sa po gauči a chichotala sa. A keď som sa chichotala ja, budete sa chichotať všetci do radu. Chlapi, keby nemali kvôli čomu pozerať, tak kvôli telu Aniston určite... ;)

Vyměřený čas (2011)

Nasrali ma. Premrhať príležitosť natočiť film s jedným z najgeniálnejších nápadov vôbec... Navyše, len málokto sa zobudí zo dňa na deň so schopnosťami akčného hrdinu ako tu Džastin alebo odhodlaná zbohatlíčka, ktorá sa rozhodla spasiť svet na úkor vlastného pohodlia, že, Amanda? Fakt ma strašne nasrali, lebo som sa na to strašne tešila. A čo z toho? Prd.