• Krátkometrážní

Pokání (2007)

O tom, ako celoživotná láska môže vzniknúť a zaniknúť vďaka dvom jednoduchým okamihom. Celoživotná láska, ktorá je krásna. Ktorá potrebuje na prežitie viac úsilia, než zbytočných slov. Prinúti vás bojovať za to, na čom vám záleží. Vážiť si človeka, ktorého pri sebe máte. Ctiť spravodlivosť, pravdu. Niekto by povedal, že je to staromódne, ja hovorím, že by to malo byť výsadou aj súčasných vzťahov. Keira znova ako stvorená na tento typ postavy, James očarujúci v každom momente. Veľmi oceňujem pôsobivú scénu s vojakmi na pláži, je vskutku bravúrne zvládnutá!!!

Viděl jsem ďábla (2010)

Teda. že by ma to nejako významne dostalo do kolien, to povedať nemôžem. Násilie som očakávala, bola som naň pripravená a ono, čím viac podobných vecí človek vidí, tým je akosi viac otužilý. Témy pomsty (aj tej kruto krutej najkrutejšej) veľmi môžem, tak som sa tešila, aký pomstychtivec vystúpi na scénu. No pomstychtivec nemá mať súcit. Aspoň v kórejských dielach určite nie. Málo metaforické, málo scenáristické, zbytočne natiahnuté. Takže asi takto.

Black Books (2000) (seriál)

Už pár mesiacov sa do môjho života pomaly vkráda viac a viac humoru :) Black Books boli toho súčasťou. Bernard je môj idol. Nie celkom doslovne, ale veľmi by som sa s ním chcela kamarátiť a piť víno. S Fran by som sa tiež chcela veľmi kamarátiť a piť víno. S Mannym by som sa chcela kamarátiť, s mojím šťastím by sa mi presne taký týpek ako je on, prihovoril na stanici, v MHD alebo na podobnom verejnom priestranstve. Veľa milých chvíľ s touto skupinkou milých šialencov. :)

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Ani som nevedela, čo idem pozerať a dobre tak. Keby som videla popis filmu, s najväčšou pravdepodobnosťou sa do toho nepustím. A keďže ma to zastihlo nepripravenú, hurá pozerať. A veľa sa smiať, čudovať nad absurditami, znova sa smiať, zbožňovať postavy, aaa znova sa smiaaať :) Príjemné, na komédiu v mojom ponímaní najviac príjemné, ako sa len dá. Chcem od tohto režiséra vidieť všetko!

V hlavě (2015)

M.E.G.A. filmová rozprávka tak trochu pre deti a tak trochu viac pre dospelých :) Aj keď som všeobecne skôr pozitívny človek, dostala ma tu postava Smuťky, lebo sa cíti presne tak, ako sa cítim ja, keď so Smuťka. Vidím veľký potenciál v pokračovaní, toto je námet príbehu, ktorý sa dá spracovať na tisíc spôsobov a vždy pobaví. Geniálna myšlienka, milý Pixar, naozaj geniálna. No a čo vás čaká? Emócie! Smiech, slza na kraji a zas smiech.

Sherlock (2010) (seriál)

Áno, Sherlock vsadený do súčasnosti, úžasné! Áno, herecky mimoriadne netradičné, úžasné! Ono to je tak, keď máte prehnané premrštené teralomanské očakávania. A potom zistíte, že (mojím prirovnaním kauza Pluto :-D, berte to s humorom) - Sherlockove pravdy sú ako sonda New Horizons. Sonda síce existuje, vyletela do vesmíru, no to, ako získala fotky Pluta a či vôbec, to spochybňujem :-D Sherlock síce existuje, rieši prípady, no to, ako získava dôkazy a či vôbec, to spochybňujem :-D Pointa - priemerný seriál s pre mňa nadpriemernými vyšetrovacími metódami. Bonus - Moriarty je super sexy.

V bolestech (2013)

Hm... Ono sa až toľko ľakať nebudete. Aj ten príbeh odhalí každý vnímavý pozorovateľ veľmi veľmi rýchlo... Postavy sú mierne rozpačité, správajú sa tak, ako by sa v bežnom živote správali iba veľmi ťažko (a to samozrejme nemám na mysli "premenu" hlavného hrdinu" :D). Môj komentár zatiaľ nehovorí veľmi v prospech filmu, no odporúčam to mrknúť možno začínajúcim filmárom, režisérom, kameramanom. Toto im celkom vyšlo a mnohé scény vás milo prekvapia jednoduchými no efektnými trikmi a celkom peknou akciou.

Drive (2011)

Totálne očarenie... Hudba, Ryan, scény, Ryan, príbeh, Ryan... :-) Bravúrne spracovanie jedného z najjednoduchšie vystavaných príbehov súčasnej kinematografie. A viete, v čom to je? V jednoduchosti je krása!

Hon (2012)

Keď som film začala pozerať (a vedela som, o čom to približne bude), preblyslo mi hlavou, že vybrali dobrú hlavnú postavu, lebo naozaj vyzerá, že by v živote dokázal urobiť aj nejaké tie "zlé veci"... A potom časom som ho začala mať rada, aj jeho psa, to, aký bol milý, spravodlivý, ľudský a hravý... A do toho prišla nespravodlivosť. Čo je pre mňa na filmoch aj v živote vždy kruté... A tak mi vyšla slza a bola som nahnevaná, veľmi nahnevaná... Silný zážitok, hodný obdivu najmä za herecký výkon hlavného hrdinu. Ale - bude sa vám páčiť scenéria, prostredie, pokojný chlad... No, presne také to severské ;-)

Co jsme komu udělali? (2014)

Ďalšia z komédií, ktoré očaria inteligentným humorom, trefnosťou, nenásilnými kultúrnymi a rasovými rozdielmi. Pre príjemné posmiatie sa, v spoločnosti príjemných hereckých tvári, vrele odporúčam. Pobaví pri pozeraní partnerov, manželov, rodičov, aj celých rodín... :-) Čoraz viac mám radšej francúzsky humor!