• Fantasy

MacGyver (1985) (seriál)

Seriál z dětství, který si vždycky budu pamatovat. Teďka to už je celkem plytké, ale tak za dětství musím ty 4* udělit! :-)

Vyměřený čas (2011)

Niccol mě velmi překvapil! Každopádně to i ústřední dvojice - Justin s Alex, kdy Justin je neuvěřitelně šarmantní ,,lupič'', dá-li se tak nazvat, a Alex je převelice nádherná zlodějka do dvojice. Celý nápad, že čas je měna, je úplně vynikající a to, že hlavní dvojice má vždycky jen ,,pár minut do konce života, nastavuje opravdu strhující tempo a dokáže si ho udržet po celý film. Cillian Muprhy tradičně potvrdil, že mu žádná role není cizí a opět mu to sedělo jak prdel na hrnec. Celkové zhodnocení je jasných 5* 85%. 1080p

Robin Hood (2010)

Vynikající historický film o legendárním zbojníkovi, který bohatým bral a chudým dával. Russel Crowe byl vynikající a je to asi největší sympaťák vůbec. Nejdřív jsem si říkal, o čem to vůbec je, protože příběhově mi to absolutně na Robina Hooda nesedělo, ale ke konci jsem si říkal: ,,Jojo, to už mi něco říká.''. Podle děje by se to spíš mohlo jmenovat ,,Zrod Robina Hooda'', ale to je maličkost. Já se bavil, a to moc. 4* 75% 1080p

Drive (2011)

Už teď se bojím zmáčknout tlačítko odeslat komentář, protože za to co napíšu si všichni budou klepat na hlavu, jestli jsem se nepomátl. Nicméně. Musím říct, že takto jsem se nenudil už opravdu hodně dlouho. Když jsem spatřil hodnocení filmu (v té době to mělo ještě 86%), tak jsem si říkal, jak mi to mohlo uniknout. Nyní jsem to viděl v parádní kvalitě. Prvních 30 minut filmu je opravdu luxusních. Málomluvný Ryan Gosling, zajímavá atmosféra, pěkná sousedka. Vidina NASCAR závodů (nebo podle toho auta mi to tak přišlo). Paráda. Jenže pak se vrátí z vězení sousedky manžel a všechno jde do kelu. Žádné závody, téměř žádná akce, až na to, že dostane na hubu a Ryan jim chce pomoct. O'key přežil bych. Jenže akce se nestupňuje, spíše se tempo ještě prodlužuje, všechno je hrozně pomalé uspávací, když nastane akce tak mi to přijde trochu jako ,,zabiju tě ve stylu SAW, ať se lidí nenudí''. A co se týká dialogů samotných, tak je mi dočista záhadou, v jakém byl stavu pán, který je psal. Nechci útočit na ničí osobu, ale dialogy typu - Gosling: ,,Strašidelné. Chceš párátko? Chlapec: ,,Jasně a následujících 10 minut se opět nic neděje, je trestuhodné. Opravdu nemám tušení, jestli je nějaké skryté tajemství v tom filmu, které já nejsem schopen spatřit, ale ... není to film pro mě nejspíš. A co se týká soundracku ... tak to nemám páru jestli tady je nějaký soundtrack. Možná během prvních 30ti minut, vždy když se nic neděje, tak je tam puštěná písnička, respektive styl ,,hudby'', který mi doslova lezl na nervy! Potom to možná i pan Refn sám zjistil, že s tou hudbou to celý film nepůjde, tak raději nechal prázdné ticho, které bylo lepší než ta hudba. Rozhodně kvůli tomu hodnocení tady, tak obrovské zklamání. Navíc posledních 30 minut filmu si snad ani nepamatuji co se dělo, protože jsem nejpravděpodobněji usnul. Za sympatického Ryana Goslinga a krásnou sousedku 1,5*. 1080p

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Průměrný díl Harryho Pottera. Žádná významná akce. Toť všechno bylo dáno předlohou sedmého dílu z knihy. První polovina byla v knižním podání velmi dobrá, nicméně ta filmová není nijak povedená. Ale jakožto nástup na ,,Druhou část sedmého dílu'' to musí být, aby i pouze filmový divák byl v obraze co a proč se děje. Takže ty 3* jsou celkem na místě. ..... EDIT Po shlédnutí ve Full HD nakonec musím přihodit ještě 1 hvězdičku, protože vizuální zpracování je opravdu krásné. 1080p

Johnny English se vrací (2011)

První díl, dá-li se tak označit, mě rozhodně bavil a jak jsem psal, Atkinsona zbožňuju. Příběh mi, ani moc tupý, ani příliš klišovitý nepřišel. Příjemně se na to koukalo, zábava byla perfektní. Především posledních 30 minut jsem se smál skoro v kuse. Možná mám posunutý smysl pro humor, ale neuvěřitelně jsem se bavil. Většinou druhé a další díly bývají horší, tady je to naopak. Musím konstatovat, že Johny English Reborn je velmi povedený akční komediální film. No a jako ttřešnička na dortu je rozhodně Rosamund Pike. V těch uplých šatech byla opravdu k nakousnutí. Suma sumárum, všechno mi sedělo přesně do noty, jakou jsem od filmu požadoval (a předpokládal), možná ještě něco navrch, takže nemohu hodnotit jinak, než plným počtem (5*). 720p

Johnny English (2003)

Jsem velkým příznivcem Rowana Atkinsona. Jakmile vidím jeho obličej a různé ksichty, teré předvádí, ať už jako Mr. Bean nebo v jiných filmech, tak mě dokáže dokonale rozesmát. K tomu všemu je to pěkný akční film, no a prostě je tam Atkinson. Nevim zda má smysl psát něco dalšího. U mě to jsou 4* 720p

Velké nesnáze v Malé Číně (1986)

Dostatečně zábavná komedie na to, abych u ni těch 100 minut vydržel a celou dobu se smál. K tomu ještě ,,bláznivý'' Kurt Russell a jsem naprosto spokojen. Zábavný film na zimní dlouhé večery. Televize

Bez dechu (2011)

Těžko říct, jestli jsem nebyl až tak zasažen předpojatostí proti Lautnerovi ze Stmívání, ale v tomto filmu mi vlastně vůbec nevadil. Proti tomu, že příběh byl vcelku plytký a plný klišé nemohu říct, ani slovo, ale i přesto jsem ho ztrávil celkem bez problémů, jelikož v akčním filmu jsem již delší dobu nenašel žádný hlubší příběh, či snad nějakým způsobem rozvitou myšlenku. Akce byla pěkná, na to, že měl film 100 minut, tak uběhl velmi rychle a nenacházím žádné extrémní nedostatky, abych dával přehnaně nízká hodnocení. Po zvažování mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami jsem se nakonec rozhodl pro čtyři. 720p

Strážci - Watchmen (2009)

Pro mě nejlépe natočený komixový film. Především postava Rorschacha mě velice oslovila. Celkově nemám tomuto filmu moc co vytknout, vlastně nic :-) 5* 1080p