Ztraceni - Co dělá Kate (2010) (epizoda)

Slabý díl, obzvláště když si uvědomíme, že jsme v poslední sérii a těch epizod už tolik nebude. Děj na ostrově se točí v kruhu a příběh odehrávající se ve flash-sideways v tomto případě taky není žádná bomba. Vlastně můžu s klidem říct, že jde o jeden z nejhorších dílů seriálu. V poslední sezóně nemá takováto zbytečná epizoda co pohledávat.

Ztraceni - LA X II (2010) (epizoda)

Rozporuplná závěrečná série začala výborně. V prvních dvou dílech to ještě vypadalo, že bude kvalita 5. série zachována. Jak naivní jsem byl...

Ztraceni - Série 6 (2010) (série)

Závěrečná sezóna je rozporuplná a podivná. A oproti páté řadě je kvalitativně úplně někde jinde. Ale jako celek to pořád na těch 5 hvězdiček je. Herecké výkony jsou stále výborné a i v této sérii najdeme několik legendárních epizod. O tom, jak celé zakončení seriálu vnímám, jsem psal v komentáři k epizodě The End. Dovolím si to tedy zkopírovat: V šesté řadě se dostali scenáristé do slepé uličky. Za těch šest sérií vymysleli tolik šíleností, že to vlastně ani nějak rozumně uzavřít nešlo. Vysvětlení světa flash-sideways je přitroublé, ale já to beru. Ve třetí sérii, která je pro mě ještě slabší než ta šestá, jsem seriál sledoval jen kvůli postavám, protože děj mnohdy za moc nestál. A konec seriálu to vlastně potvrzuje - nebylo to o ději a o záhadách, bylo to o těch postavách. Mohla být šestá série lepší? No rozhodně. Ale ruku na srdce, vyložený průser to nebyl. Nejlepší epizody série podle mě: LA X (obě), Lighthouse, Dr. Linus, Ab Aeterno, Happily Ever After, The Candidate, The End.

Ztraceni - Série 5 (2009) (série)

Pro mě nejlepší série a vrchol celého seriálu. Je to sice už úplně jiný seriál, než jaký jsme sledovali v 1. řadě, ale mně to vyhovuje, cestování časem mám rád. Pravda, děj je občas hodně chaotický a překombinovaný a řada věcí si protiřečí nebo nedává smysl, jenže celá 5. série je taková jízda, že nad tím nemáte čas přemýšlet. Pro mě to byl výjimečný zážitek, který už asi nikdy nic nepřekoná. U předchozích sérií jsem vždycky vypsal epizody, které považuji za nejlepší, jenže u této řady by to byly prakticky všechny :-). Tak alespoň TOP 3: The Incident, This Place is Death a Dead is Dead.

Ztraceni - Incident - část 2 (2009) (epizoda)

Nejlepší finále sezóny v rámci celého seriálu. Neustále se tam něco děje, divák nemá čas vydechnout. A posledních 20 minut je takový mindfuck, že jsem při prvním zhlédnutí ještě dlouho po skončení epizody s otevřenou pusou zíral do monitoru a vstřebával, co se vlastně stalo. Tímto dílem končí nejlepší éra seriálu, poslední sezóna už takovýchto kvalit bohužel nedosahuje.

Ztraceni - Incident - část 1 (2009) (epizoda)

Ztraceni - Život a smrt Jeremy Benthama (2009) (epizoda)

Zásadní díl pro všechny fanoušky Johna Locka. Stejně jako u předchozího dílu se i většina této epizody odehrává mimo ostrov. A i tak je to pořád super.

Ztraceni - 316 (2009) (epizoda)

Celá epizoda se odehrává mimo ostrov a vůbec to nevadí, skvělé herecké výkony to utáhnou.

Ztraceni - Toto místo je smrt (2009) (epizoda)

Jak jsem už před lety tady na CSFD psal k celkovému hodnocení seriálu Ztraceni: nedokážu přesně říct, který díl seriálu je podle mě nejlepší nebo který je můj nejoblíbenější. Takových dílů je mnoho. Ale kdybych měl vybrat jeden reprezentativní díl, který obsahuje vše, co mám na seriálu rád, pak by to byl tento.