Bathory (2008)

Na základe druhého pozretia musím uznať, že je to film dosť smiešny i keď sa pokúša o akúsi vážnosť. Vadia mi momenty mníchov s ich vynálezcami, kulisi a scény. Miestami pekné, prvý dojem z kina bol na 4* ale kde som mal vtedy rozum? Anna Friel je prekrásna, potenciál tam je, škoda, že zbytočne natiahnuté a bez hodnoty.

Opilí slávou (2006)

...ja som sa teda dosť nudil, taká 102 minútová telenovela pri ktorej som sa navyše vôbec ale vôbec nezasmial. Toto tu už naozaj dlho nebolo.

Nepolíbená (1999)

Moja obľúbená romantická, naivná, americká, komédia :)

Jíst, meditovat, milovat (2010) odpad!

Veru, radšej sa najem, pomilujem, budem meditovať ako toto absolvovať znova.

Ježek (2009)

Analógiu s knihou zatiaľ neviem porovnať, viem však, že film ma inšpiroval ku jej kúpe rovnako ako komentár @KatRi Milujem európske, obzvlášť francúzske filmy, vždy majú tú správnu atmosféru. V dnešnej dobe ma z tohto filmu najviac zasiahla myšlienka škatulkovania ľudí, rozdelenie do vrstiev a zabúdanie na rôzne mravy a fakt, že všetci sme vo svojej podstate len ľudia. Možno hodnotenie zmením po prečítaní knihy, možno sa naozaj mali zamerať na psychoanalýzu vnútorného sveta domovníčky a možno som len jednoduchý človek ktorému stačí veľmi málo aby sa pobavil, uvidíme ;-)

Já, padouch (2010)

He is so fluffy I´m gonna dieee + iné hlody :)

Pozemšťan (2007)

Naozaj zaujímavé ako Vás môže dobrý príbeh pohltiť bez špeciálnych kulís,efektov.

Pád (2006)

Vizuálne nebo, už tradične. Prechody z reality do sveta fantázie boli neskutočné, práca s kamerou, herecký výkon Catinca Untaru ako Alexandrie i keď tu by sa dalo polemizovať či šlo o herecký výkon alebo o čaro "detskej naivity". Nevadí, film ma pohltil ako celok a rovnako ako pri Cele od Tarsem Singh-a si ani dnes neodpustím päť hviezd.

Cela (2000)

Spočiatku som mal predsudky voči Jeniffer Lopez a chvíľu mi trvalo kým som sa odhodlal pozrieť si tento kúsok a rovnako súhlasím,že v skutočnosti sa jedná ako tu bolo pár krát povedané o psychothrillerové klišé (námet a podobone...), no audio-vizuálny zážitok bol pre mňa tak silný,že si tých 5 hviezd nemôžem odpustiť.