Kontraband (2012)

Film vhodný pro večerní sledování, kdy chcete bez myšlení přikusovat křupky a jen sledovat pomalu se táhnoucí sekvence. Nic úžasného, nic pro náročného diváka, ale nijak mne to neurazilo..do kina bych na to nešel, ale pustit si to v obyváku? Proč ne, pokuď to nebude vícekrát...

Ocelová pěst (2011)

Vemte kladivo a pojďme rozbíjet atomy na atom, až se zatřese celý ring a Zeus padne na kolena. Přesné rány Jackmana bijou do srdce a emoce proudí všude kolem. Perfektní film, který kombinací mecha a boxu vytvořil nejlepší mainstream tohoto roku a zárověn ukázal Transformermerům jak se perou drsný roboti!! Jinak soundrack do Danny Elfmana je také velmi vydařený.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011) odpad!

Horší film jsem snad ještě neviděl...Absolutně bez děje, bez romantiky, bez rozumu. Tvůrci očividně parodovali předchozí filmy, co také čekat od filmu, kde svatba trvá minimálně půl hodiny a v zaběrech se člověk ztrací tak, že nevíte, kdo je kdo.

Tintinova dobrodružství (2011)

K celému filmu mám pouze dvě pčipomínky, které mu ubírají na kvalitě 1) Kapitán je natolik výrazná postava, že Tintina tlačí do pozadí a nedává mu příliš prostoru (stejně tak pes) a za 2) je tu několik technických nedostátků v podobě rozbíjejících se lahví, zatímco jindě zůstávají v pevném stavu a hlavně k 3D animaci, která mi zde přišla naprosto zbytečná (Díky potemnění obrazu je v některých scénách dosti na obtíž). Vynikající 4 hvězdy.

Mawaru Penguindrum (2011) (seriál)

Toto anime je z velké stránky artová záležitost. Bizarní? Určitě...Připomíná mi to mé oblíbené studio Shaft a jejich Arakawa under the bridge nebo anime NHK ni Yokoso. Soudtrack je geniální. Neřekl bych, že se v dějí člověk ztratí, pakliže jste již zvykli na tento styl. Scénář se zdá, že není složitý, ovšem nakonec se pomalu rozplétá a přidává nové poznatky a je originální, což oceňuji. Na druhou stranu to opravdu není pro každého, už jenom pouze parodování mahou shoujo mimozemským kloboukem je po grafické a animační strance perfektně zpracováno, ale bez znalostí realií to někdo muže považovat za kýč. Komediální prvky příjmně doplňují atmosféru a rozdilnost charakterů je skutečně zřetelná. Po skončení seriálu dávám 5.

Mirai nikki (2011) (seriál)

Chlapec bez přátel a bez života má jedinou zálibu a to je jeho telefon do něhož si zapisuje po časových intervalech, co viděl. Avšak jednoho dne se vše změní k horšimu, když bez uvědomnění vstoupí jako číslo jedna do hry na boha či na smrt, 12 účasníků, každý má v telefonu specifický kalendář, jenž mu předpovídá určité časové události a s nimi musí naložit tak, aby se uchránil před těmi, kdo jej chtějí odstranit. Budocnost se dá změnit, proto je potřeba si vše připravit, aby neexistovala možnost přežití. Pro mně zatím nejzajímavější anime sezony i když se bojím, aby neskonšilo jako Deadman wonderland, které mělo výborný rozjezd a tvrdý pád. Hlavní hrdina je jako Ganto, stejně tupý, nicméně ostatní chary jsou zajímavé. Doufám v pořádný mindfuck.. Re: Serial strasne upadl a ztratil sve kouzlo z prvnich dilu..snizuju na 3 a muze byt rad.

Guilty Crown (2011) (seriál)

Guilty Crown je dokonalý příklad anime, které vykrádá spoustu jiných předchůdcu v dobrém slova smyslu. Dívky (jak jinak) jsou pěkné. Z díla je cítít náznak drsnější atmosféry a postavy nevypadají jako klaďasové...přesto, to nevypadá zle. Zatím **** po druhém dílu a uvidíme jak se to vyvrbí.

Tři mušketýři (2011)

Anderson je vizuální génius, ale přes tu všechnu přemrštěnou grafiku si nedokáže ani sehnat dobrý scénář, aby nemusel vykrádal Matrix, Assassin Creed, Karla Zemana, Zimmera a kdo ví koho ještě. Vtipným hláškám se nesmějete proto, že jsou vtipně, ale pro jejich stupiditu. Ukazovat sexy křivky své manželky může na domácím videu a nemusí z ní dělat super ženu. PS: Kostýmy jsou se stylizací herců natolik odporné, že by si jeden myslel, že v USA se učí o historii Francie jako o módě trasvestitů...

Půlnoc v Paříži (2011)

Jakožto člověk milující Paříž její literaturu, malíře a 20. léta jsem zhltal každý naservírovaný moment., až samou radostí mé poetické srdce zaplesalo.