3-iron (2004)

Souhlasím s Civalem. Film je absurdní, ale ne tak, aby dokázal vytvořit jak sen tak realitu. Spíše je neschopen rozlišit v jaké scéně, co použít. Nic nevíme o postavách, nejsou nám známi věci, které dělají a proč je dělají...V Koreii je asi bežné vloupání, ale upřímě...realita by měla mít nějaký logický řád...FIlm bez mluvení hlavních postav byl asi inspirován Kitanovymi Sceny u more, ale i tam je vysvetleno proc postavy nevedou dialog...Navic po vyslechu na policejni stanici nakonec z mladika dostanou informace aniz by neco rekl? Tim se borti cela struktura scenare....

Bourneův odkaz (2012)

Začátek je poněkud unylý, ale velmi mnoho dialogů a špetka akce dodává filmu na uvěřitelnosti a namísto akce z něj vytváří spíše triller, jenž se snaží vysvětlit organizaci a její kroky proti agentům, kteří přes emocí zbavující výcvik jsou stále lidmi, jenž chtějí žít svůj život.

Nedotknutelní (2011)

I film ktery je bez sloziteho scenare a je primitvni, naivni a dojemny ma presto sve kouzlo...Pretty women s Rain manem moderní doby.

Čitose Get You!! (2012) (seriál) odpad!

Jedná se vlastně o 4-koma kratas. Mala Chitose má staršího bratra, kterého si chce vzít za muže o čem pořád brblá. Vtipné situace odehrávájící se převáýne ve škole, bohužel nefunguji a tak je to naprosto nepotřebný titul...Dropity..dropity..drop po druhem dile.

Muv-Luv Alternative: Total Eclipse (2012) (seriál)

Na zemi zautočí tvorové z jiné planety zvaní *Beta*, během několika let lidstvo utrpý zdrcující porážku a je téměř vyhlazeno....jedinou nadějí je nový typ mechů, kteří jsou schopni zástupy nepřátel poškodit, či alespoň zpomalit...Příběh se točí okolo jedné dívky z vysoce postavené rodiny a jejího letitého souboje od nováčka po profesionálního zabijáka stvůr. Nejsem zastánce plastické počítačové animce v anime, zvláště když je do očí bijící a kazí celkový dojem, přesto je příběh natolik zajimavý, že jsem ochoten fakt pc mechů a monster prominout a být zvědav na další díly. Bohužel se po pátem dílu anime odklonilo od zajimave linie a snaží se vypadat jako přatelská harémovka, což mu snížuje hodnocení :/

Hagure júša no Aesthetica (2012) (seriál)

Na zemi existuje mnoho bran do různých dimenzí. Do těchto bran bylo vtaženo několik tisíc lidí a ti, kteří se vrátili nazpět, vládli nadliskými schopnostmi. Jedním z nich je i *Hrdina*, jenž zlikvidoval nejvyšší zlo kouzelné země. Ovšem lidstvo, které se obává těchto super lidi se rozhodlo tyto individuáli shromáždit pod organizaci, jenž by je mohla kontrolovat. A tak se náš hrdina ocitne v Babelu...spolu s dívkou, jenž nepatří do našeho světa. S dívkou, co by každý viděl nejraději mrtvou. Opět tu máme akční soubojovku, plnou magie, drsnáků a ecchi scén...uvidíme, co to zase bude...

Kono naka ni hitori, imóto ga iru! (2012) (seriál)

Mladý leč zámožný synek zesnulého majitele obrovské korporace musí splňit poslední přání svého tatínka, aby mohl převzít rodinný podnik a to je trochu problém, obzvláště když to přání zní: Do konce studia si najít a vzít za ženu jednu dívku z akademie, kde dříve otec studoval...A tak se nezkušený hoch vydá do školy, aby zjistil, že po něm pokukuje příliš mnoho devčat, které možná už potkal, ovšem...zatracená ztráta paměti z nehody mu nedá vzpomenout...Tak a máme tu další robukome s ecchi prvky, která vypadá na průměrné anime na které si za pár měsíců nikdo nevzpomene.

Arcana Famiglia: La Storia della Arcana Famiglia (2012) (seriál)

Arcana Famiglia je vytvořena podle mafianské rodiny, jenže na místo thomsnů mají katany, nože, bazuky a abych nezapomněl...super schopnosti podle Tarotových karet. Tato rodina, která chrání ostrov s jeho obyvateli před všemožným nebezpečím je na narozeninovém večírku *Otce* konfrontována s návrhem o předání velení, vítězi zápasu všech uživatelů super sil a k tomu navíc, ještě dostane jeho krásnou dceru! Jak originální, uznejte sami... a tak se všichni budou v několika dalších dílech párat a možná se i zamilují... .Dá se říci, že se jedná o klasický shounen žánr, který kromě prostředí Itálie nepřínáší naprosto nic nového.

Tari Tari (2012) (seriál)

Klon K-onu, aneb co by se mohlo dobře prodávat a mít sledovanost. Moe moe postavy dívek s líbivě čarovnou grafikou nás zavedou na střední školu, kde si jedna z dívek založí hudební klub, poté co jí není dovoleno zpívat ve sboru. Jediné, co zbývá je sehnat 5 členů, vyplnit formulář a obstát před školní radou...nebude to tak jednoduché jak to vypadá...Re: Nakonec jsem to přežil celé. Sborové písně jsou kupodivu líbivé a snesitelné, příjemně rytmické a často uchu lahodící. Škoda té naivity.

Z makové hůrky (2011)

Goro nám zase trochu povyrostl a už se nesnaží udělat vlastní film s vlastním režijním rukopisem. Tentokrát si vybral střední cestu, jenže i přes skvělou animaci a pomoc svého otce, není schopem zpracovat dobře předlohu, kterou si zvolil. Hudba je perfektní, nicméně děj je příliš naivní a jednoduchý, prostý silných emocí a fantazie na níž jsem byl vždy u studia Ghibli zvyklí...Nebylo to zklamání a dobře se na to kouká, jenže...čekal jsem trochu více...Bojím se dne kdy odejde Miyazaki do důchodu a přenechá firmu synovi. Kam pak zmizí ony detské, srdcehřejné příběhy, jenž mne vždy dokázali pohltit a co je nahradí? 70%