Sociální síť (2010)

Jeden z filmov, na ktorý som sa tento rok tešil najviac. Nesklamal. Eisenberg zahral skvelé arogantného Zuckerberga. Celkovo veľmi zaujímavo podaný príbeh. Trocha som sa obával, že to bude len dokument so zápletkou, ale nebol. Fincher opäť bodoval. 84%.

Harry Brown (2009)

Bravúrne spracovaný príbeh. Miestami tvrdý, drsný, možno príliš neslušný, ale ak nám chcel takto režisér priblížiť existenciu a správanie anglickej skazenej mládeže, tak sa mu to jednoznačne podarilo. Film sa rozbiehal pomaly, začalo to dvoma penzistami, ktorý vo svojom voľnom čase hrajú šach a pijú pivo, ale ešte pred začiatkom prvej tretiny sa to pekne vygradovalo a svoje tempo si udržalo až do konca. Škoda ešte menej výraznej Emily Mortimer, no jej nedostatky zakryl svojím výkonom Michael Caine. Vtiahol ma celého do deja a vo finále som mu bol oddaným fanúšikom. 95%.

Katka (2009)

Helena Třeštíková po úspechu svojho prvého časozberného dokumentu „Marcela“, za ktorý dostala v roku 2007 ocenenie za najlepší európsky dokument, prišla s ďalšími dvoma podobnými projektami. Jedným z nich bol „René“, tým ďalším bol „Katka“. Štrnásť rokov sa 19-ročná Katka nechala natáčať popri svojej drogovej púti, počas ktorej chcela niekoľkokrát s narkotikami skoncovať, opakovane im však prepadla. Dokument zachytáva jej smutný príbeh –ženy s kopou ideálov a snov. Tento svet sa však ubiehajúcimi rokmi a mesiacmi mení na život bez nádeje, plný zúfalstva, biedy a doháňa hlavnú hrdinku do situácií, v ktorých si bežných ľudí nevieme predstaviť. Do situácií takých, že varenie knedlíkov a fotenie na občianku vzíde pre Katku to najnormálnejšie, čo v živote urobila. Hlavná dejová línia sa pomaly mení a jemne vytvára ten pravý dojem zdrvenosti závislého človeka so všetkými hlavnými príznakmi, ako je nervozita, častá dezorientovanosť alebo nedbanlivosť. Katka otehotnie a zrazu stojí pred ťažkým rozhodnutím. Tá vôľa pre slušný a čistý život tam možno je, lenže človek svoju pravidelnú dávku heroínu nikdy alebo veľmi ťažko dobrovoľne nevymení za dávku zodpovednosti. Akonáhle sa dokument prehúpne do svojej druhej polovice a Katka sa dostáva stále viac do hlbín závislosti, vytvára sa určitý stereotypný úsek filmu, ktorý si každý divák vie aj sám predstaviť. Počas nakrúcania sa filmárom približne na dva roky Katka stratí, tento úsek je v dokumente vidieť a citeľne chýba. Film sa premieta v školách a ako materál prevencie proti drogám u mladistvých si myslím, že je to dostačujúci snímok. Odpudzujúcim článkom môže byť depresia vyžarujúca z filmu, ktorú môže sám divák vstrebať a tak ho prinútiť zmeniť svoj pohľad na danú problematiku.

Revanš (2009)

Veľmi slabé, celý čas som čakal, čo sa stane no nič. Zasmial som sa asi až dva-krát a koniec? Aký? Ten sa musel niekde stratiť. Ináč toľko cunt, pussy, fuck.. som vo filme v živote nevidel. 40%.

Čistá práce (2008)

Najprv som si myslel, že to bude ďalší film typu Dannyho jedenástky. No nie je tomu tak. Vykrádanie skončilo niekde v polovici a potom už ide o niečo viac. Tým, že je to točené podľa skutočnej udalosti, dáva tomu filmu ten správny nádych. Štatistiky skorumpovaných vládnych činiteľov a policajtov, zobrazené na konci, má úplne dostali. 80%.

Mlha (2007)

Stephen King je proste majster, ten koniec ma dostal úplne. 82%.

Útěk do divočiny (2007)

Nestotožňujem sa s takými ľuďmi a čo sa týka filmu, bolo to miestami nudné. 50%.

Ajťáci (2006) (seriál)

Každou novou epizódou si ma seriál získava viac a stále je veľmi humorný. Musel som zmeniť svoje hodnotenie a pridať ešte jednu hviezdičku. Ináč parádny soundtrack. 88%.

Spláchnutej (2006)

Tak dobry príbeh som u animáku dlho nevidel. Dej bol živý, rýchly. Postavičky sa vyrovnali tým pixarovým. Bolo to veľmi vtipné a zábavné. Hudba chytľavá a tie slimáky nemali chybu. Dávam pekných 80%.

Komparz (2005) (seriál)

Už som sa bál, že tento humor ma nedostane, ale druhá séria to napravila. Super! 85%.