Nebraska (2013)

pre mňa najlepší z nominovaných filmov na oscara 2014

Temný případ (2014) (seriál)

Ako niekto môže vážne hodnotiť seriál po jednej či dvoch epizódach?! Choré, ale okej. Ja som zatiaľ nesmierne spokojný. Hlavná dvojica hercov si to dáva na plné obrátky a prípad vyzerá tiež veľmi zaujímavejšie, ale mám pocit, že sami hrdinovia budú dôležitejší než prípad samotný. EDIT: Po siedmich častiach si dovolím hodnotiť! 5 stars!

Špinavý trik (2013)

A čo že David O. Russell vykráda Scorseseho?! Filmy sa vykrádajú stále. A nepochopím odkiaľ všetci berú to presvedčenie, že Russellove filmy sú natáčané len ako honba na Oscary. Skvelé obsadenie, (na čele s nerozpoznateľným Baleom a tradične úžasnou Jennifer Lawrence) skvelá hudba a prekvapivý záver. A ako bonus pre mňa Louis C.K. Čo viac chcieť?!

Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

Po filmoch ako Mud a The Kings of Summer som naozaj nečakal, že ma ešte nejaký teen movie tento rok osloví, ale The Spectacular Now obidva prebil! Mnohí možno povedia, že nejde o nič nové, ale ja si naopak myslím, že film je veľmi ozvláštňujúci a to v tom, ako sú hlavní hrdinovia zobrazení. Tínedžeri sú konečne zobrazení ako obyčajní ľudia a svet okolo nich vyznieva úplne realisticky. Miles Teller mi bol naozaj nesympatický, ale táto rola mu úplne sadla. Naopak o Shailene Woodley môžem povedať, že mi bola sympatická už dávno a týmto filmom som si ju ešte viac obľúbil. Dokopy im to spolu nesmierne klape a nepamätám si kedy niekto zahral tínedžrov tak vierohodne (naivní, hlúpi, nedokonalí) a navyše aby mali medzi sebou takú skvelú chémiu.

Venom: Truth in Journalism (2013)

Fanúšikov komiksu poteší, že tento krátky film je plný detailov priamo adaptovaných z komiksu a hlavne, že Venom je zachytený tak ako má a nie ako ho Raimi zosmiešnnil v Spider-manovi 3.

Kapsář (1959)

Vreckárske scény boli natočené par excellence! Príjemne ma potešila dĺžka, ani príbeh nebol vôbec slabý narozdiel od toho čo si tu väčšina myslí. Jedine, čo mi naozaj vadilo je, že herci hrali ako mrtvoly. Aj keď som niekde čítal, že to bolo zámerom, aby diváci mohli pociťovať emócie podľa seba samých a nie podľa toho, čo zahrali herci. Tak teda odpustené! A navyše emočný zážitok veľký keď pri niekoľkých scénach mi bilo srdce jak odtrhnuté z reťaze! Dávam 5 bludišťákov!

eXistenZ (1999)

Na začiatku som nevedel či sa mám smiať či plakať. Po trištvrte hodiny sa to konečne rozbehlo a koniec ma úplne dostal! Akože čože, že fúha, že e!

Moucha (1986)

Urobil som tu chybu, že som počas filmu jedol. Okrem pomalšieho začiatku nemám filmu čo vytknúť, možno len predvídateľnosť, ale inak som bol skoro počas celého filmu v napätí. A Jeff Goldblum mal smiešne predné zuby.

City of Scars (2010)

Ako už bolo povedané na fan film veľmi dobré. Hlavne prostredie a rekvizity boli úžasné! Avšak stále vidno, že to je amatérsky a tie klišé hlášky v celom filme mi neskutočne vadili.

Jen Bůh odpouští (2013)

Som strašne sklamaný. Vizuálne krásne, soundtrack podarený (aj keď celý film je miestami neznesiteľne hlučný), ale celý film je taký strašne zbytočne zdĺhavý, že aj tých 90 minút vám príde ako 2 a pol hodiny minimálne! A navyše absolútne neviem čo niektorými zábermi chcel Refn povedať alebo vyjadriť, je mi to záhadou. Gosling je znovu nemý, ale ide mu to za to postava policajta Changa je tak nesmierne smiešna aj keď sa strašne snaží byť hrôzostrašný. Po mojich srdcovkách Bronson a Drive je Only God Forgives jedno veľké sklamanie.