• Krátkometrážní
  • Hudební

Dislocations mystérieuses (1901)

Mať a použiť takéto schopnosti v skutočnom živote. Malo by to muchy, ale sranda neskutočná.

Vražedný computer (1993)

Kiežby každé dnešné béčko, céčko, vyzeralo ako tento film. So scenárom sa nekakajme, herecké výkony sú presne presné, a to čo dáva tomuto zabudnutému KINOfilmu punc lepšieho zážitku, je 90tková atmosféra a to, že computre ešte neboli v každej domácnosti a čo dodať, neboli v každom prístroji namotanom na človeku.

Pozor, obří žena! (1993) (TV film)

Štýlovo a remeselne, je tento remake skvelou poctou jednej veľkej ére vedecko-fantastického filmu rokov 50. minulého storočia. Ani nie tak príbehom, ale skôr dialógmi to poriadne zadrháva a neviem či to označiť ako parodický, alebo vážne myslený pohľad ( tu možno zaúradovali viac dámske časopisy, ako zdravý rozum ) na sci-fi žáner. Či tak, alebo onak, mám tento film zafixovaný ako jeden z mnohých, ktorým sa venoval kultový dokumentárny seriál MOVIE MAGIC a preto som sa aj ja na snímok prizeral z celkom inej, výškovej perspektívy.

Le Cake-walk infernal (1903)

Občas sa anekdoticky vraví, prečo je Nebo prázdne? Lebo v Pekle je väčšia zábava!

Faust aux enfers (1903)

Tak toto by sa dalo natiahnuť aj na celovečernejšiu minutáž, hlavne v tej svojej temnejšej polohe. Baletky v hebkých sukničkách, prštekmi vystretými kolmo na zem, by som teda v Pekle nečakal, ale asi každá doba mala to svoje politicky korektné obdobie.

Le Juif errant (1904)

´´Výpravné´´ kašírované kulisy a zopár trikov. Stačí. Kto pozná Mélièsa, nebude od tohto 3minuťáku čakať nič viac.

Le Chrysalide et le papillon (1901)

Myslím, že tie hmyzoidné trikové vecičky od Mélièsa a aj Segundo de Chomóna, mi prídu trochu ako buď závislosť, alebo predobraz venerického body hororu.

Paranormal Attraction (2020)

Nudná, politicky vyvážená ducharina, ktorá by zrejme zaujala skôr nejakých fanúšikov vzťahových reality show ( ktoré vieme, ako v skutočnosti fungujú ). Ale čo, vy fandovia vyššie zmieneného, si dajte zmrzlinku, pozvite zasvätených a bavte sa.

Oblast Q (2011)

Silne pripomínajúce náboženské propagandistické diela, s tým rozdielom že tu sú v popredí ufóni. Nebyť tej rozťahanosti a vizuálne aj hudobnému TV looku, bolo by to znesiteľnejšie tacos.