• Krátkometrážní
  • Hudební

Body of the Prey (1970)

Vo svojej podstate okúzľujúci príklad podradného filmu, pri natáčaní ktorého tvorcom určite behali v hlavách myšlienky o genialite svojho diela a následnom veľkom finančnom úspechu. Myslím si. Film žije brakovosťou a dáva to divákovi teda riadne najavo. Už len kostýmom toho rastlinného mutanta. Možno ČB look, by tomu dal iné, atmosférickejšie parametre.

Vampire (1979) (TV film)

Klasicky pojatý TV film americkej produkcie svojej doby. Malý rozpočet, veľa kecov. Malo ísť o pilot k nikdy nerealizovateľnému TV seriálu a možno na menšej ploche by to bolo stráviteľnejšie, ako v takejto celovečernej podobe.

Jake Speed (1986)

Zbytočne ukecaný a dlhý snímok. Ak by bol vyplnený poriadnou akciou za akciou, jeho minutáž by nevadila. Tu skôr ide len o sled scénok, ktoré sa tvária ako áčkové, a napínavé, pričom niesu. Rozpočet nebol malý a tak je na počudovanie, že sa nevyužil na to, čo tento žáner ponúka.

Gwendoline (1984)

Prírastok do vtedy módnej dobrodružnej vlny, ktorý sa ale predsa len môže pochváliť jednou vecou. A to netradičným poňatím schémy, ako takej. Je viditeľné, na čo sa tvorcovia zamerali najviac, a to erotické dusno, aj keď o erotike ako takej sa tu hovoriť nedá. Jedna minimalistická sex scéna, jedno slovné vzrušovanie a nejaké tie prsia ako bonus. A nezabudnime na amazonky v kožených tangách. Možno, keby to nebolo tak okato hlúpe a malo to viac zmyslu pre dobrodružstvo a nie prvoplánovanú intimitu, ktorej sa tu páni aj tak nedočkáte, mohlo ísť o viac ako dobrý snímok brázdiaci na indianajonesovskej vlne.

I cacciatori del cobra d'oro (1982)

Zrejme prvá odpoveď ostatného filmového sveta, na prvé dobrodružstvo slávneho archeológa. A vôbec nie zlá. Ak ste ochotní prijať to, že má tento film s pôvodným snímkom viac než len jednu paralelu a že v tomto prípade sa dá výraz vykrádačka použiť ako doslovný, budete spokojný.

Jak moc mě miluješ? (2005)

Bizarný snímok, ktorý možno začne ako romantika v štýle PRETTY WOMAN, ale nakoniec sa to nesie v duchu akejsi nepozemskej zlátaniny, kde sa ignoruje logika, kde sa nevie čo je vlastne realita a či nejaká vlastne existuje, pričom to môže byť len výplod mierne asociálneho jedinca a režijný štýl, to len podtrháva. Za skúsenosť, to ale stálo.

Děti (2008)

Horor, v ktorom sa to pekne stupňuje a vie ísť aj na doraz, keď si to situácia vyžaduje. Nečakal som nič, ale ani nedostal nejaké malé hororové prekvápko. Každopádne, toto sa svojím spôsobom podarilo.

13: hra smrti (2006)

Snímok sa snaží ukázať, že človek je proste nemorálny, ak ide o materiálne vlastníctvo ( a zrejme aj čo sa týka nemateriálneho ). Hra, kde sa ukážu možnosti človeka, jeho slabiny ale aj jeho temné stránky. Príde mi, že v tejto dobe žijeme podobný život, naša existencia záleží na veciach, ktoré možno chceme, ale nepotrebujeme. Alebo skôr robiť musíme. V tomto filme zvoní telefón a dá tej ktorej osobe na výber. V dnešnej dobe, ale ,,tí na druhej strane,, na výber nikomu nedávajú. Záleží iba na nás.

Někdo tam dole mě má rád (2008)

Z formálneho hľadiska ide o amatérsky pokus a aj keď je to možno trochu vidieť viac, je tu snaha aspoň snaha o dodržanie žánrových pravidiel, nie však mantinelov. Snímok totižto neprichádza s ničím novým a presne to je ten problém. Ak nieje nič nové pod slnkom, snažme sa tomu dať aspoň osobitý štýl.

Nejlepší bordýlek v Texasu (1982)

Zaslúžený hit. Aj keď takzvaných ´´moralistov´´, ktorí majú na konte rozhodne horšie hriechy, rozhodne pobúri, je to film, ktorý poteší filmových fanúšikov dobrou náladou a aj keď nie som srdciar muzikálov, toto vyšlo. Je to hlavne láskavý a optimistický biják a je tam posolstvo a rozhodne nie negatívne.