• Krátkometrážní
  • Hudební

Lucie - Pohyby (1996) (hudební videoklip)

Tereza bola presne modelka 90. rokov. Telom ( hlavne ) a dušou. Som rád ( hlavne teraz ), že si ju skupina vybrala do svojho klipu k zrejme najinovakejšiemu songu, aký nahrali. Toto sú kryštalicky čisté deväťdesiatky.

Roxette - Spending My Time (1991) (hudební videoklip)

Profesionálne natočený videoklip, ktorý má aj nejaké tie sexy podtóny. Na tomto netreba obdivovať obsah, ktorý prakticky neexistuje, ale jeho vizuálne zobrazenie.

Queen: These Are the Days of Our Lives (1991) (hudební videoklip)

Z klipu mrazí, ak si pomyslíte, že Freddiemu ostávalo pár mesiacov života a je to posledným s ním natočený videoklip. Dojímavé a vo svojom obsahu až herecké, pretože si viem predstaviť, ako sa chlapci cítili.

Wanastowi Vjecy - Andělé (1996) (hudební videoklip)

Kodyma stále budem spájať s Lucie. Jeho úlet s Wanastowi Vjecy nedopadol zle a mal zopár vydarených songov, ale domov je domov. Šiel si však svojou cestou a tento videoklip je myslím toho príkladom.

Roxette - Joyride (1991) (hudební videoklip)

Po úspechu na konci 80. rokov, prišli pre Roxette 90tky. Klipovo sa to začalo meniť takisto. Niežeby radikálne, ale mierny odklon od osemdesiatkového popu, trebalo zmiešať s deväťdesiatkovým štýlom Music Television. V tomto prípade, ale nič moc.

Soundgarden: Black Hole Sun (1994) (hudební videoklip)

Avantgarda, dobovo presné alebo ak chcete, rockový videoklip, ktorý sa miluje so svojím songom tak, ako dve nerozlučiteľné osoby.

Court House Crooks (1915)

Ani veľmi slapstick, či groteska, skôr veselohra o krádeži so zámenou páchateľou, kde sa Lloyd veľmi nepredvádza, predsa len je ešte stále mimo 20. rokov 20. storočia, kedy jeho sláva dosiahla vrcholu. Skôr raritka pre skúsených, ako pre laických divákov.

RoboDoc (2009)

National Lampoon´s ROBODOC. Viditeľne už len celý oficiálny názov napovedá, v akom tóne sa to bude odohrávať. Síce nie moc v inteligentnom, ale za to vo vtipnom a pomerne nápaditom. Pod dve hviezdy by to nebolo fér, aj keď niektoré scény spadajú do tejto kategórie, ale ako celok, to dopadlo akurátne.

Samurai purinsesu: Gedô-hime (2009)

Zasadené zrejme v nejakom alternatívnom vesmíre, brajúc si z anime všetko to dobré a aj zlé. Totálny gorefest, v ktorom sa hyperaktivita závislých na ázijských dámach krutovládne sa otáčajúc v oblečkoch, musí otáčať kolem dokola, kde sa fantázii ohľadom groteskných figúriek medze nekladú. Ako nie v jednom prípade, tu naozaj záleží od vkusu a prístupu k žánru.

Kong bu ji (1997)

Prekvapivo premakaný plán, ale na prekvapenie viac polienok pod nohy, akoby sa zdalo. Dvojica masákov, potrebuje novú identitu a tak je krajšia polovička vyslaná, aby ich získala. To ešte netuší, že v rodine je maličký kúsok, ktorý narobí zmätok nielen v jej hlave, ale aj v celom pláne. A aké to mohlo byť jednoduché. Veľké gore nečakajte, na HK CAT III je to pomerne neexplicitný príklad, aj keď násilia je tu dosť.