• Krátkometrážní
  • Hudební

Pet Shop Boys: Can You Forgive Her? (1993) (hudební videoklip)

Prvý z niekoľkých CGI videoklipov skupiny Pet Shop Boys, zo singlami z albumu Very, napr. Go West. Milo naivnučké, ale nostalgicky dokonalé.

Soul Asylum: Runaway Train (1993) (hudební videoklip)

Ikonický, na city mieriaci, stále aktuálny a až mrazivý videoklip. Nikto nikdy nevie.

Björk: Possibly Maybe (1996) (hudební videoklip)

Známy režisér videoklipov ( U2, Alanis Morissette ) Stephane Sednaoui si poradil aj s Björk, ktorá pracovala s ešte väčšími velikánmi malého média.

Chris Cornell: Can't Change Me (1999) (hudební videoklip)

Sexy čajka na ohnivej výprave krajinou. Hlasovo dokonalý Chris vám o tom zaspieva a Johan Renck, ktorý to má v dnešnej dobe nabehnuté viac do filmovej a seriálovej tvorby, vám to sprostredkuje.

Soundgarden: Burden in My Hand (1996) (hudební videoklip)

Hranie sa z obrazmi, je hlavnou devízou tohto videoklipu, ináč tu nejde o žiadnu kultovku, ako Black Hole Sun.

R.E.M.: The Great Beyond (1999) (hudební videoklip)

Carreyoh snímok som doteraz nevidel, akosi mi uniká a aj čas na neho. R.E.M. a ich videoklip je tak akousi záplatou a to v originálnom prevedení, ktoré pripomenie aj iný Jimiho film z 90. rokov.

The KLF: Last Train to Trancentral (1991) (hudební videoklip)

Bombastický industriálny videoklip. Dôkaz, že vtedajšia tanečná scéna mala zmysel pre umenie a nie pre umelohmotnenie.

Pavouci 2 (2001)

Sam Firstenberg kedysi kočíroval Dudikoffa a iné béčkové akčné hviezdy, tak prečo by to neskúsil aj s pár nadmernými pavúkmi. Je to hlúposť, medzi ´´akčnými´´ scénami tu chýbali už len nejaké tie pornografické, aby to bolo dokonalé. Tak je to len snímok, ktorý sa dá pozrieť iba v totálnej nude.

R.E.M.: Lotus (1998) (hudební videoklip)

Vizuálne zaujímavý a dobre natočený videoklip, aj keď sa mi nejako zdá, že to už nieje to, o čo sa chlapci snažili na začiatku dekády. Je viditeľný miléniovský progres, čo nebolo v určitosti vždy pre interprétov vhodné, či ukážkové.

R.E.M.: The Sidewinder Sleeps Tonite (1993) (hudební videoklip)

Tak, ako vždy, R.E.M. ukázali že sú videoklipovo na inej úrovni, ako ostatné kapely vo svojom žánri tej doby. Mohli natočiť hocičo, vždy to zapasovalo.

Časové pásmo bylo změněno