• Krátkometrážní
  • Hudební

Mladý dračí ninja (1993)

PM Entertainment popri skvelých akčňákoch pre dospelých, mysleli aj na tých mladších. Toto im síce nevyšlo, už len kvôli nesympatickému titulnému predstaviteľovi, no a aj kvôli tomu že Pepin-Merhi sú chlapíci, ktorý vedia ako zošrotovať polovicu automobilového skladu a nie pracovať s humorom, alebo charaktermi postáv ( aj keď tu žiadna postava psychológiou neoplýva ).

Robocop: Temná spravedlnost (2001) (seriál)

Som veľkým fanúšikom ROBOCOPA a to nie len Verhoevenovho nedostižného originálu, ale aj pokračovania a animovaného seriálu z rokov 80. Podobne mám rád aj trojku, seriál z roku 1994 a uznávam aj remake z roku 2014. Tzn. že vlastne Robocopa žeriem. Tento seriál je síce béčko jak bič, televízne vyzerajúci a herec v úlohe Alexa Murphyho je najnesympatickejším zo všetkých, ktorý túto postavu stvárnili, ale má to svižné akčné scény, občas je to tak zlé, až je to dobré a mňa ako fanúšika, to rozhodne neurazilo. A to je z môjho pohľadu, myslím si to najpodstatnejšie.

Fantomas V: Falešný soudce (1914)

Prišiel nám koniec..a rozprávky bol šlus. Louis Feuillade urobil pre filmový seriál naozaj maximum a toto jeho dielo to iba dokazuje. Dobový diváci museli byť naozaj uchvátený.

Fantomas IV: Fantomas kontra Fantomas (1914)

Občas som krútil hlavou...ale ono je to dosť zapeklitá situácia. Každý príbeh je formálne síce rovnaký, ale jeho vyznenie nie. Je to cenné. Môžte si vyberať a vlastne každému padne minimálne jedna časť.

Fantomas III: Mrtvý, který zabíjí (1913)

V komornejšom, ale o to napínavejšom štýle, sa predstavuje táto tretia časť populárnej nemej série o Fantomasovi. Akcia, ktorá bola hlavným princípom predchádzajúcej časti, ustúpila - tu nemá zastúpenie. Prichádza mystérium. Je skvelé, že každá časť, má svoj prístup k tématu.

Fantomas II: Juve kontra Fantomas (1913)

Vo výpravnosti, spektakulárnosti a režijnom vedení, rozhodne veľký pokrok oproti prvej časti, ktorá bola skôr akýmsi komorným spoznávaním sa s postavami a okolnosťami. Na svoju dobu mimoriadne odvážne a svižné dielko.

Fantomas I: Ve stínu gilotiny (1913)

Dobové, s rýchlym spádom. Síce naivné, ale čo možno čakať od vyše 100 ročného dielka. U mňa spokojnosť. Ďalšie časti nasledujú.

Grip of the Strangler (1958)

Áno, toto sa dá. Vo všeobecnosti. je to dobovka, ktorá sa odohráva v dobovej atmosfére 19. storočia. Nieje to žiadna drsná škola, nieje to Hammer, je to klasický pologothic mystery s úhľadným hereckým prejavom a napínavým dejom.

The Three Musketeers (1921)

Douglas hopsá, poskakuje, pitvorí sa v nákladných dekoráciách. A to je asi tak všetko. A aby som nezabudol na šermovačky a kradnutie výdatného obeda ( upečené prasiatko ).

Dick Tracy Meets Gruesome (1947)

Konečne. Som sa dočkal. Ako sa vraví, to najlepšie na koniec. Z celej 40tkovej série celovečerných filmov o Dickovi Tracym, je tento jednoznačne na najvyššej kvalitatívnej úrovni. A to hlavne vďaka prítomnosti Borisa Karloffa. Jeho postava je síce z celej série ´´najnormálnejšie´´ vyzerajúci ´´ksicht´´, ale jeho prejav je skvelý. Aj s tým špáratkom v ústach ( určite jeden z veľkých filmových vzorov ). V mystery a hororovom žánri to bol proste herecký boh. Atmosféra podobná predchádzajúcim snímkam, Dick Tracy nevýrazný ako vždy, ale má to lepší príbeh a Boris je na nezaplatenie.