• Krátkometrážní
  • Hudební

Nikdo to nemá lehké (1982)

Oslobudzujúci humor tejto dvojice, rozhodne nezaujme dnešné trápne digitálne publikum, ktoré berie za vrchol humoru ešte trápnejšie slovenské sitcomi. A preto odporúčam iba tým, ktorí vedia čo vtip je a nesmejú sa z dennodenných fejsbúkovských príspevkov.

Stoupat jak dým (1978)

Dostal som sa k tomuto filmu náhodne a nechcene. A neľutujem. Opäť ukážka filmu, ktorý dnes už neprejde, pretože doba je už iná, aká bola doteraz. Skvelé dialógy a hlášky, uvoľnená atmosféra a skvelé komediálne výkony. Takže ak máte radi niečo iné, ako dnešné vyžehlené ´´módne´´ košele, hor sa do toho.

The Walking Dead (1936)

V podstate ide o horor iba svojím vyznením. Teda horrific. Ale ako celok, to vyzerá ako dráma s neprávo odsúdeným, mstiacim sa za svoj osud zo záhrobia. A pri tom aj v tom je akosi nevinný. Je to skôr experiment, ako rádová žánrovka. Boris úžasný, o jeho talente na psycho osoby - či už také, alebo hentaké - niet pochýb.

Lift to Hell (2013)

Horor, ktorý sa rozhodne netají svojím pôvodom. Ale...ale má trochu mäkké gule a je to klišé, ako hrom. Pointa nezaujímavá, ľakačky na žáner nedôstojné. Jednohubka, ktorú si môžte pozrieť aj v pôvodnom znení bez tituliek, pričom vám to aj tak všetko so seba zapadne.

Maminka a děvka (1973)

Nadživotné epos o magoroch, ktorý sa skrývajú za akýsi intelekt a pri tom majú v hlave n@sraté a dokonca ešte aj to majú naopak. Atmosférický snímok, ktorý ale mohol byť aj o niečom a nie o ničom.

Zapadákov (1973)

Je manipulátor ( väčšinou muž ) a je zmanipulovaný ( väčšinou žena ). V tomto prípade, je jasne vidieť, aká strana prevláda. Môžte to vidieť, ako príklad na jednom z dialógov hlavnej ženskej postavy s jednou s potencionálnych obetí - ´´Čo sa stane Jackovi a mne? - Spýtaj sa Kita, skáčem ako on píska´´. Láska je tu hodená do víru zaslepenosti. Martin, ako cieľavedomý maník, ktorý ´´nafasoval´´ násťročné chúďatko, chybujúce v tom, že si jej mladučký mozog mýli lásku so zaslepenosťou. Film je to skvelý. Perfektná kamera a herecké výkony, ktoré proste baštili naviják v smere Academy Awards, ale zrejme natrafili na podobnú zmesku uvedomelých, akí sú tam dnes.

Supermoucha (1972)

Super Fly...Super Cool. It´s your Pusherman. Ešte väčšie morálne dno, ako SHAFT či SWEET SWEETBACK'S BAADASSSSS SONG...v dnešnej dobe? Ktovie? Tí ktorí kričia, nemajú radi takýto prístup ( pričom robia to isté zlé o čom kričia ), tí ktorí o tom v súčastnosti píšu vravia a točia, dostanú po hube...takže vlastne v dnešnej politicky ´´korektnej´´ dobe, sa nedá písať obšírnejšie...aby ste nedostali po hube. Otázka je, od koho vlastne?

Jeho výsost Lišák (1920)

Je to skôr okúzľujúce, ako vtipné. A to si myslím, že by groteska nemala mať.

Páté přes deváté (1999)

No priznám sa...čučal som na to, ako pes na mrkvu ( existuje vôbec takéto slovné spojenie? ). Je to niečo, čoho je v kinematografii málo. Je to z iného sveta. Kombinácia divadla a filmu. Občas mi to prišlo, akosi nevkusné, občas nudné, občas vtipné ( scéna s Japonkami )...v celku ale zaujímavé. Rozmanitosť Filmu, ako umeleckého druhu, je vskutku rozmanitá a takmer nekonečná.

La maschera del demonio (1989)

Lamberto Bava už od úvodných minút vykúzlil skvelú mystery atmosféru, ktorá sa postupne mení v hororové šialenstvo. Myslím tým to, že hlavné postavy zažívajú nie celkom normálne príhody. Sem tam nejaké to malé gore a vynikajúce masky ( celkový dizajn bosorky v erotickej scéne, je od hlavy až po päty skvostný ). Jeden z tých lepších Bavových béčiek z konca 80. rokov.