• Krátkometrážní
  • Hudební

Síly temna (2006)

Potreboval pán režisér aspoň dvakrát taký rozpočet? Alebo lepší scenár? Lepších hercov? Alebo už Renny Harlin nebol Rennym Harlinom? Veľa otázok a žiadna jednoznačná odpoveď. Myslím, že v každej otázke je aj dôvod (ne)kvality tohoto teen fantasy. Sem sa blyskne niečo, ako tvorčia invencia a talent, ktorým menovaný rejža niekedy ovplýval ( hity NOČNÁ MORA Z ELM STREET 4, SMRTONOSNÁ PASCA 2, CLIFFHANGER, ale aj finačné prepadáky DOBRODRUŽSTVÁ FORDA FAIRLANEA, OSTROV HRDLOREZOV a DLHÝ BOZK NA DOBRÚ NOC ).

Kouř (1990)

Vo svojej podstate ide o geniálnu záležitosť. A hlavne nadčasový príbeh. Ovce boli, sú aj budú(?). V neotrelom kabáte oblečený muzikál, ktorý sa vlastne môže merať svojou štýlovosťou aj svetovým, takpovediac ´´iným´´ filmom.

Ramo (1986)

Po úvodnej prestrelke, sa ďalších 40 minút nedej nič akčné. Potom príde jedno pästné renomé hlavného hrdinu a na ďalších takmer 15 minút máme my, akčný fanúšikovia, opäť útlm. No a záverečná likvidácia, ktorá príde pár stoviek sekúnd pred koncom, je vlastne ukážka toho, že to celé vlastne stojí za prd. Nieje to tak šialené a zábavné, ako iné turecké mockbustery, no a tým pádom to vlastne nieje ani zábavné.Trash, ale Ztkový.

Kocour Fritz (1972)

FRITZ je vlastne v oblasti animovaného filmu pojmom. Roztrhal hranice medzi hraným a kresleným filmom a stal sa jedným z najväčších hitov začiatku 70. rokov. A právom. Aj keď sa na to detičky vypraviť nemohli, urobili to tak aspoň tatko s mamičkou ( alebo milenkou ). Dnes by to ( pre stále viac a viac prehnane korektnej / pokryteckej / výpovedi dnešných rádoby spravodlivých aktivistov a odborníkov na humanitu a prezentáciu tém vo filmoch ) neprešlo. Ale chvála tomu, že v dobách minulých, bola sloboda reči a prejavu braná ako ľudská samozrejmosť.

Hulk (1966) (seriál)

Počas sobotnajšieho dopoludnia na nemenovanej nemeckej satelitnej stanici, pred takmer 30timi rokmi, tento seriál definoval moje detstvo.

Little Necro Red (2019)

Pred pár dňami som zhliadol prvý snímok spoločnosti Necrostorm - ADAM CHAPLIN. Dnes je to ich posledný uvedený do distribúcie, LITTLE NECRO RED. A po tomto všetkom mám vlastne jasné, akým smerom sa táto spoločnosť celú dekádu uberala a kam zatiaľ došla. Rozhodne ma neminú ich ostatné projekty, pretože to čo robia títo páni, nemá vo svete filmového splatteru ( v 21. storočí ) obdoby. Akokoľvek je snímok metafyzický a chce byť trochu viac a mať presah, je to stále čistokrvná gore zábava.

Roco, ang batang bato (1983)

Filipínska šialenosť, ktorá sa ale drží pomerne na uzde vzhľadom k tomu, že je to určené primárne mladším divákom. Nechýba však tá slávna koncepcia ´´torty psíka a mačičky´´, ktorú trashové produkcie 80. rokov po celom svete dodržovali. No a my, fajnšmekri a priaznivci divných filmov, za to môžme byť iba radi.

Come rubare la corona d'Inghilterra (1967)

Ten kostýmček ústredného superhrdinu, špióna a zlodeja v jednom, bol náramne zábavný. A film sa nesie v podobnom duchu. Komiksová bondovka, ktorá to dá zožrať každému, kto sa o podobné bizarnosti zaujíma. Dávka akcie, romantiky(?) a dobrodružstva v príbehu, na ktorý by ste dnes už s určitosťou nenarazili. No a práve preto, je tu jedinečná možnosť pre vás divákov, gurmánov.

Qian mian mo nu (1969)

Špionážna fantastika, ktorej inakosť dodáva exotika hongkongskej produkcie, ich zápal pre akciu ( ktorá je v rámci žánru viditeľne miestna ) a záverečné zúčtovanie, ktorý je tak trochu rýchle a trápne. Ale stále, koľko dnešnej ´´netfuckovskej´´ produkcie, stále nemá rovnaké parametre zábavnosti.

Dobrodružství Forda Fairlana (1990)

Zlaté Maliny? Vtedy museli byť v porote, ale riadne našľahaní.Ono dá sa povedať, že niečo zreje ako víno. Vtedy to možno nebol ten pravý mušt, ale dnes je to lahodné Chateauneuf-du-Pape a verím, že v dobe okolo vzniku filmu, by som bral tento snímok ako štýlový, raritný príspevok do komerčnej kinematografie. A tak je to aj dnes.