• Krátkometrážní
  • Hudební

Battle Star Wars (2020)

Tak čo si budeme nahovárať. The Asylum si nepotrebuje kaziť povesť filmami s kvalitnými trikmi, prepracovanejším scenárom či obstojnými hereckými výkonmi. Išlo by to proti politike štúdia. U dávno legendárna, céčková filmová fabrika má nemennú receptúru. Občas je z toho milé guilty pleasure, inokedy otras obludných rozmerov.

Zprávy ze světa (2020)

Paul Greengrass a jeho anti western, neponúkajú okrem režisérovho precízneho vedenia nič. Nečakal som nijakú akciu, či kinetický švih strihu, ale čakal som že sa tu okrem profesionálneho remesla, podarí Paulovi dať emóciám akési greegrassovské sfarbenie. Táto cesta Kapitána Kida a jeho zverenkyne, nudí.

Mojin: The Worm Valley (2018)

Už predchádzajúci MOJIN : blablabla z roku 2015, na mňa nepôsobil ako niečo výsostné. Aj keď stál ( na Čínu vtedy ) rozkošných 7 a 30 melónov, nepôsobil až tak bombasticky a ani svižne. Jeho brácho o tri roky neskôr, pôsobí ako nechcený prírastok do rodiny a obsahuje príbeh, ktorý trhá uši. Oči potom trhajú prehrávajúci predstavitelia, ešte trápnejších rolí. Ako taká ,,indianajonesovská´´ atmoška z minula, tu zhorela ako vo filme vystupujúce, pofiderné ohnivky.

25 let neviny (2020)

Hovorí sa, že tie najlepšie príbehy píše sám život. Pravda jest. 13 mega zlotých ako odškodné, ale muselo byť malým zadosťučinením pre Tomeka Komedu za nespravodlivých 18 natvrdo, no myslím že by tým nebolo ani 130. To, čo si v base užil, to čo podlomilo naveky jeho psychiku, je nezaplatiteľný preplatok, ktorý mu ´´spravodlivosť´´ uštedrila.

Max, victime du quinquina (1911)

Nie gin tonic, ale wine tonic je najlepšou kombináciou pre ten najsuprovejší alco trip dňa. Max Linder náležite v rauši.

City Slicker, The (1918)

Harold príde na vidiek zmodernizovať jeden hotelík. Samozrejme, že jeho vynálezy nebudú každému ideálne.

Začínáme (1919)

Záver tejto grotesky nám dáva najavo, že otočiť sa za každou kráskou, sa nevypláca. Pred tým si Harold ale užije svoj ,,tradičný´´, fyzicky náročný deň.

Láska a poesie (1919)

Ťažký to život v šoubiznise. Teda pokiaľ nemáte v každom vrecku ruličku stodolároviek. Náš Harold má k takto štedrému ohozu teda ďaleko. Podobne aj jeho sličná susedka Bebe. Ale ako to v rozprávkach ( a v nemých slapstick komédiách ) býva, všetko sa na dobré obráti ( po všetkej tej fyzickej námahe a potu ).

Tremors: Making Perfection (2020)

90tky proste nemohli začať v žánri monster horor lepšie. TREMORS síce v kinách narazil na betón, podobne ako jeden z graboidov vo filme, ale po čase sa z neho vykľubal obrovský VHSkový hit a kultové dielo. Tento dokument to všetko v malom ukáže.