• Krátkometrážní
  • Hudební

Čo dokáže ulica (1993) (pořad)

Jednoznačná kultovka a možno jeden z najpopulárnejších televíznych projektov v našich končinách.

Daniel Landa: Jó, ulice! (1993) (hudební videoklip)

Provokatívny videoklip k chytrému a hlavne svižnému songu. Boli časy, keď sa umelci vedeli o svoje vizuálne promo postarať po svojom.

Daniel Landa: Motýlek (1993) (hudební videoklip)

Landa bol hitmaker pre songy ´´ľudu´´ a zdá sa, že vedel ako okoreniť ich videoklipy. Známy námet poslúžil na to, aby sme necelé 3 minúty mohli rozmýšľať nad tým, aké to niekedy bolo kvalitné.

Daniel Landa - Přízraky (1993) (hudební videoklip)

Síce ako videoklip je to nie celkom podarené, ale predsa nie všetko musí spadať do štýlového priemeru.

Danzig - It's Coming Down (1993) (hudební videoklip)

Klipy takéhoto štýlu a v určitosti aj pridanej hodnoty mám rád. Je to proste facka každému, kto to nemá rád a je to opodstatnenie pre fanúšikov, ktorí to majú radi.

Dave (1993)

Kvalitná a vtipná komédia, ktorá sa môže pochváliť napr. aj milým cameom Arnolda Schwarzeneggera.

David Bowie - Buddha Of Suburbia (1993) (hudební videoklip)

THE BUDDHA OF SUBURBIA je britská miniséria, ktorá prešla mimo môj radar. David mi to týmto skvelým klipom dal vedieť.

David Bowie: Jump They Say (1993) (hudební videoklip)

Atmosférické video, ktoré má atribúty na kultovú záležitosť, ako vlastne väčšina videoklipovej produkcie tej doby.

David Bowie: Miracle Goodnight (1993) (hudební videoklip)

David si určite potrpel na to, aby jeho promo klipy mali istú režijnú ruku. A aby mali vizuálne zdatný prejav. Nech sa páči.