• Krátkometrážní
  • Hudební

20.000 mil pod mořem (1985)

Ak to divák zoberie len ako minútku pre tých menších a mladších divákov, myslím, že sklamaný byť nemôže. Je to už len vzhľadom na stopáž rýchle a dravé a nenudí. Nostalgicky sa dá podobne pozerať aj na animáciu, dnešní starší diváci určite pochopia.

Die Hard Dracula (1998) odpad!

Český rodák Peter Horak ( pred tým kaskadér ), natočil báchorku, ktorej sa len ťažko nedá nevysmiať. Čo vlastne týmto opusom myslel, je ťažko pochopiteľné. Je badateľné, že vlastne nikto v tomto aj okolo tohoto filmu nevedel, čo vlastne chce a robí. Myslím, že tu úradovali aj nejaké návykové látky.

Dvacet tisíc mil pod mořem (1980) (TV film)

Tak som si sadol, no a pozrel. Táto TV adaptácia, sa môže smelo zaradiť, medzi ostatné kvalitné československé televízne adaptácie, slávnych románových predlôh ( HRABE DRÁKULA, KRÁSKA A NETVOR) a aj napriek minimálnemu vizuálnemu prejavu ( tento námet proste operuje s obrovskými scénami ), ide o napínavý prepis a myslím, že aj v dnešnej dobe dosť dravý.

Yûsei ôji (1959)

Podobne, ako predchádzajúce TV tokusatsu dobrodružstvo, zocelené do celovečerného filmu ( SUPER GIANT ), aj tento seriál nabral svojrázny celovečerný zostrih. Kto by znalý, milujúci staré prepálené dobrodružstvá, nečakal niečo takéto? V prvom rade sa Japonci chceli baviť. A myslím, že sa bavili aj ostatný. Aspoň teda tí, ktorí majú radi zábavu tohto druhu. Lepenkové kulisy, hračkárske triky a over the top hranie. Prečo som teda nedal maximum? Rád sa bavím na raritách, ako je toto, ale tu som sa bavil málo. Prečo? No proste nie každý zlý film, je dokonalý.

Track of the Moon Beast (1976)

Na zívanie som zvyknutý vo večerných hodinách, poprípade v záplave únavy, alebo nudy. A zrejme to posledné menované, bude dôvodom toho, prečo považujem tento brak za takmer odpadovú záležitosť. Je to produkt, ktorého rozpočet tvorili zrejme stravenky a zľavenky, plus nejaký možno soft porno herci, ktorý si medzi natáčaním ( a možno aj počas ), šustli niečo do nejakého telesného otvoru ( kto vie čo a kam ). Nevidím v tom žiadne kvality a myslím, že je to u tohto filmu aj badateľné.

Count Dracula (1977) (TV film)

Napriek tomu, že je to televízne sterilné, že aj transylvánske lokácie sú len tradičné britské vršky a zelene a že samotný gróf je necharizmatický fešák, ide o doslovnú adaptáciu tohto legendárneho knižného diela. Na ploche 150 minút, sa ale tvorcom podarilo namiešať, aspoň instantný hororový koktejl, ktorý má v mnohých scénach schopnosť vyvolať mierne mrazenie. Takže je to vlastne úspech.

Not Alone in Here (2020)

Zrejme nádych sebaparódie. A to môže Sandbergovmu stereotypu, iba pomôcť.

Shadowed (2020)

Davidko, má zrejme nočné mory. A na nešťastie pre neho a našťastie pre kukateľov...

Udavač (1931)

Rozhodne nemám nič voči vizuálnej stránke. Ale ako, asi vyznela knižka od Edgara Wallaceho, vo svojej románovej predlohe? V tejto filmovej verzii, m i prišlo mnoho motívov komických a odľahčených. Videl som viacero filmových wallaceoviek, ale pochybujem, že by mali takýto pohľad na vec. A to som čakal od tejto, pre mňa z hľadiska remeselného spracovania a doby uvedenia, udalosti veľkú pecku. No čo človek sa mýli.

Poločlověk (1920)

Fanúšikovia Lona Chaneyho, fanúšikovia nemého filmu, fanúšikovia mysterióznych kriminálok...ukradnite si 90 minút zo života a položte sa do rúk tvorcov, ktorí to s vami mysleli dobre.