• Krátkometrážní
  • Hudební

Tajemství dračí pečeti (2019)

Jackie a Arnie, si zrejme odskočili z dovolenky, natočiť pár užitočných scén, do tohoto predigitalizovaného spektáklu. Dostali určite pochvalu a nejaký ten dolárik ( rubeľ, jüan ? ). Už len kvôli nim ( čo je aj tak dosť málo ), sa to dá zvládnuť. Aj keď to vyzerá, ako keby točili scény pre celkom iný film, v akom nakoniec skončili. Čo už. Je to svojim spôsobom zvláštne, akási rarita v tejto oblasti. Proste je to naozaj tak zlé, až je to v podstate pozerateľné.

Pátrání (2018)

V tom snímku sa ukazujú plusy, ale aj zápory internetového života. V niečom škodí, v niečom pomáha. No a človek vysomár sa z toho. Ani s tým a ani bez toho. Každopádne sa téma v tomto spracovaní, neminula účinku a vytvára potrebné napätie a zvraty. A to všetko na ploche pár počítačových monitorov.

Space Battleship Yamato (2010)

Ako by som tento spektákel nazval napodobeninou STAR WARS, bolo by to rozhodne nefér. Jeho pôvodná podoba totižto vznikla o tri roky skôr, ako Lucasova pecka. A tak sa na to treba pozrieť. Ono pôvodné sci-fi témy, preložené do filmovej reči budú stále označované za plagiát a to hlavne laikmi ( podrobnejšie som to opísal v recenzii na VALERIÁNA A MESTO TISÍCICH PLANÉT ). Maximálne pútavé, akčné, dobrodružné, space opera, ako sa patrí. A pri tom originálna.

Milenky starého kriminálníka (1927)

Tu bude zrejme zbytočný, rozsiahlejší komentár. Vo svojej podobe, v tomto žánri, ide o svetové merítko, a neviem aký bol dopad tohoto filmu vo svete, ale myslím, že medzi produkciou západnou, určite nezaostával. Trochu dlhé na svoj žáner, ale na rozdiel od niektorých vtedajších zdĺhavých pokusov o tento štýl v českých luhoch a hájoch, je to nepostrehnuteľné.

Jízda smrti (2007)

Aká bezbrehá, je obetavosť ovečiek, ak majú motiváciu. Stratené, psychicky labilné existencie. Stačí jedno kázanie, v mene Boha, a sú tam, kde ich niekto mať chce. Nepripomína vám to niečo? Nejednoznačný ( vo svojom vyznení ) horor, ktorý nieje celkom jednostranný, pretože v závere...

Bai hu (2013)

No, v podstate som sa dočkal toho, čo som čakal, ale aj akosi dúfal, že sa nedočkám. Predigitalizovaný, načančaný, cukrlandový fantasy výplach nového tisícročia. Kde sú tie staré dobré spektákle, ktoré mali zmysel pre tému a nesnažili sa lákať divácku obec, ktorá zrejme tomuto žánru ani neholduje, teda aspoň nie v starosvetskom štýle. Praktické efekty, praktickejšia akcia a lepšie herecké výkony, mohli z tohto príbehu spraviť niečo väčšie.

Turbulence 2: Strach z létání (1999)

Predchádzajúci film, bol béčkom s áčkovým rozpočtom, tento je béčkom s béčkovým rozpočtom a rozhodne na nič viac sa ani nehraje. A to ja beriem. Má to zopár stupidít, ale aj zopár prekvapivo fungujúcich hlášok, a čo je na tom všetkom najlepšie, proste nezastavuje. Som len a len milo prekvapený.

Trýznění (2004)

Tento film nieje zrežírovaný, tento film je len nasnímaný. Niekto sa tu hral na umenie, ale pritom o tom nemá ani páru. Teda aspoň nie v tomto žánri. Tá jedna milosrdná hviezdička je za podarené gore a za posledných 5 minút, kedy sa výraz deus ex machina, dostáva do iných rozmerov.

Špatné je dobré (1982)

Táto úderná satira, je priamim zásahom do sŕdc všetkých, ktorý sú v tomto filme vyobrazený. V dnešnej dobe by takýto snímok nemal možnosť vzniknúť a ak áno, tak by bol označený za rasistický, antisemitský, glorifikujúci násilie a všetky možné, dnešné nafúknuté idei. A pritom je to tak pravdivo zobrazený námet, až sa človeku chce z toho smiať aj plakať zároveň. Kde tento svet, plný Big Brother systému, prepisovania histórie, vnucovaniu, obmedzenej slobody prejavu a zavádzania občanov tejto planéty, dospeje? To vedeli už tvorcovia tohto diela, takmer pred 40timi rokmi.

Nightflyers (1987)

Áno, je to síce nuda a v dvoch tretinách stopáže minimálne akčné, ale je to 80tokvý sci-fi trip ad absurdum, vo svojej výprave, vangelisovskej hudbe ( tú by som chcel mať v zbierke mojich soundtrackov ) a vo vizuálnych efektoch, kde trikový majstri z FANTASY II síce nepodávajú oscarové výkony ( VOTRELCI, PRIEPASŤ, TERMINÁTOR 2 ), ale vzhľadom na béčkové parametre filmu, podávajú viac ako slušný výkon. Mať to gule a poriadnu akciu, tak už dávno hovoríme o kulte.