• Krátkometrážní
  • Hudební

Mariah Carey & Boyz II Men: One Sweet Day (1995) (hudební videoklip)

Song ( vo svojej dobe rekordman v počte strávených týždňov na vrchole rebríčku Billboard Hot 100 ). Videoklip, je trošku osobnejší pohľad na nahrávanie piesne.

Mariah Carey: Dreamlover (1993) (hudební videoklip)

Mariah, ako si ju asi všetci najradšej pamätáme. Krásne dievča od vedľa ( kraťasy a flanelka v sexy kombinácii ), ktoré si pospevuje a teší sa životu.

Whitney Houston & Mariah Carey: When You Believe (1998) (hudební videoklip)

Film som očakával s napätím, bola to vtedy pre mňa jedna z najväčších blízko sa konajúcich premiér. Videoklip a samotný song tieto mantinely ešte rozšíril. Dopadlo to ako dopadlo. Mám však tento klip a song v láske, už len kvôli duetu dvoch veľkolepých stars rokov 90. rokov ( atmosféra medzi nimi musela vtedy trhať struny ).

Whitney Houston: Run to You (1993) (hudební videoklip)

Videoklip natočený zrejme ešte pred úspechom samotného filmu a soundtracku, keďže sa Kevin Costner na klip pozerá vo filme v TV. Nič mimoriadne sa tu nekoná, je to proste promo hodné svojho mena.

Útěk robotů (1984)

Ani veľmi nezaslúžený prepadák a podceňovaný produkt robotického sci-fi 80. rokov. Je viditeľné, že snímku nejde o nič viac, len pobaviť a napnúť diváka rýchlim dejom, s minimálnymi neakčnými zastávkami. A určite je to v tejto AI dobe rozhodne (ne)príjemné spestrenie pre diváka.

Noční děsy (1983)

Antológia, ktorá svojmu názvu nedostojí. Poviedky niesu ani strašidelné, ani napínavé, resp. mohli byť v rukách lepšieho ( lepších ) tvorcov. Zrejme by sa potom s poviedkami aj niečo spraviť. Tak je to len uspávanka, ktorá vám nočné mory rozhodne neprinesie.

Billy Idol: Cradle of Love (1990) (hudební videoklip)

David Fincher. Najlepší to režisér videoklipov a mamut v hudobnej branži. Krásne tu  ( a hlavne slušne ) skĺbil sex a rock´n´roll, pričom ostalo pri malinkých náznakoch, ale klip srší energiou a erotickou atmosférou.

East 17: Someone to Love (1996) (hudební videoklip)

Klip ako okno do duše. Rodinná pohoda, ľudskosť hudobných ľudských strojov a skvelá formálna stránka veci.

East 17: Do U Still (1996) (hudební videoklip)

East 17 podľa mňa nikdy neupadali, ani v hudobnej tvorbe a ani v tej videoklipovej, kde vlastne postupne ( ale nie vždy ) rástli. Bola trochu škoda, že boybands z prvej polovice 90. rokov, máločo prežili v tej druhej. Do U Still je song a videoklip, ktorý rozhodne neukazoval, že skupina po roku zanikne.

East 17: Thunder (1995) (hudební videoklip)

No toľko babeniek na jednom mieste...ale Easťáci si to mohli dovoliť a zrejme aj zaslúžiť. A samozrejme nesmie chýbať aj vtedy populárny dáždik.