• Krátkometrážní
  • Hudební

R.E.M.: At My Most Beautiful (1999) (hudební videoklip)

Z úžasným zakončením, vynikajúci, dobre podaný videoklip, kde sa sestra Phoenixová ( Joaquin, River ) stretáva pri ceste za (...) s nepríliš prívetivým okolím.

R.E.M.: Bittersweet Me (1996) (hudební videoklip)

Skupina to dal dohromady ako štúdiové vystúpenie s nejakým alternatívnym, filmovým predstavením. Myslím, ale nikde som sa to nedočítal, že ak by som spomenul, že herečka Valeria Golino v tomto klipe hrá, mal by som pravdu.

R.E.M.: Country Feedback (1991) (hudební videoklip)

Toto je čistý videoklipový experiment, ani sa nechce veriť, že z tohto albumu vzišli aj klipové promá ako Losing My Religion, či veselý Shiny Happy People.

R.E.M.: Radio Song (1991) (hudební videoklip)

Občas je náročné prísť z nejakým námetom pre promo klip. No ale čo, pohrajme sa trošku so zábermi a je to pre jednu z najväčších pop rockových hudobných legiend ( áno, už v tej dobe ).

R.E.M.: Near Wild Heaven (1991) (hudební videoklip)

Občas si aj takto viem predstaviť videoklip. Rezký song obalený v štýlových obrázkov večerného života. Ja by som takýto návrh prijal.

Peter Gabriel: Steam (1992) (hudební videoklip)

Akýsi Gabrielov Sledgehammer 90. rokov. Vo videoklipovej podobe. V tomto prípade, ale v novej sa rodiacej CGI technológii.

R.E.M.: Electrolite (1996) (hudební videoklip)

Občas sa to dá začať aj dolu hlavou, Spike Jonze to vie. Jeho kariéra, je vlastne na tomto princípe postavená a R.E.M. nemohli byť v bizarnosti v lepších rukách.

Sbohem, armádo (1932)

Hemingwayov román, je vďačnou témou pre sfilmovanie. A je dosť podivné, že za tých zhruba 100 rokov, vznikli iba dve filmové adaptácie a jedna TV miniséria ( pričom sa obľúbené romány predsa len dočkávajú častejších prepisov, ďalšou výnimkou môže byť aj Odviate Vetrom ). Snímok si nerobí pred dvorkom špinu, je romantický, občas zábavný, občas akčný ( trikový ), v závere smutný. Oscara za kameru je vidieť a je to síce priemerné, ale dostačujúce dielko z dôb dávno minulých.

R.E.M. feat. Patti Smith: E-Bow the Letter (1996) (hudební videoklip)

Melancholický videoklip, ktorý sa venuje R.E.M. ( Los Angeles ) a Patti Smith ( Praha ). Užite si ničím nerušené, napr. cestovanie električkou.

GZA: Shadowboxin' feat. Method Man (1995) (hudební videoklip)

Verím v nekonečnosť ľudskej fantázie. Hlavne, čo sa umenia týka. A je mi jedno, či je to ( možno ) pod návykovými látkami. Občas je to totiž ťažké odhadnúť.