• Fantasy

American Horror Stories - Tasemnice (2023) (epizoda)

/// Something for the gays. Dojičky v minulé řadě byly určitě nechutnější. Tasemnici nejvíc škodí, že je její příběh tak uspěchaný. Ke konci se to bohužel opravdu začne rozpadat a finále moc neuspokojí.

American Horror Stories - Daphne (2023) (epizoda)

/// Nezbývá než souhlasit s komentářem Williama_, tohle je Black Mirror za tři pade. A s odfláklým koncem, kvůli kterému ubírám hvězdu.

American Horror Stories - Nejlepší kámoš (2023) (epizoda)

/// Když vezmeme v potaz, že to míří spíš na gen-z a jde spíše o hodně light horor, nemám s tím problém. Jednoduchý námět mě vtáhnul, bavil mě celou stopáž a na konci i lehce překvapil. Takže pohoda.

Resident Evil: Afterlife (2010)

/// Největší chyba příběhu je, že tvrdí, že Alice přišla o schopnosti, ale v 95% scén to vypadá, jako by je stále měla. Slítnutí na laně po mrakodrapu? Trapárna. Vedlejší postavy jsou akorát panáčci na zabití, nikdo ani nemrkne, když se jim něco stane, i když třeba ta postava hodně pomohla. Úvodní scénka pěkná - jenže člověk neví, že těch zpomalovaček bude jinak až až. Následující dění v Umbrelle naprostý děs, a to včetně hudby. Film navíc antiklimaticky skončí v moment, kdy mělo dojít na to největší. Ale aspoň se snímek tak nějak snaží dát postavám nějakou reálnou motivaci s hledáním Arcadie. Celkově průměr.

MasterChef Česko - Série 7 (2023) (série)

///  Bohužel tu máme zase o něco slabší ročník. Po celou dobu, a to ani ve finále, jsem neměl favorita, kterému bych vyloženě fandil. Soutěžící buďto nevýrazní nebo nesympatičtí, ale především i v tom finále vyžadující pomoc od poroty. Bylo málo venkovních výzev (tím myslím opravdu venku) a chybělo mi to, že se loňský vítěz neukázal. Narozdíl od vojtíška, který se svou snoubenkou nesměli na finále chybět a dodat polibky do kamery. Castingy jsem nakonec nepostrádal, aspoň jednu šanci na návrat zpátky ale ano. NeZkutečně vlažná řada. BTW "Letos bude navíc přikládána mnohem větší důležitost lokálním surovinám a s ohledem na životní prostředí i minimu plýtvání." kde? možná tak v prvních pár dílech.

Idol (2023) (seriál)

/// Po tři epizody jsem byl spokojen, sice ne tak moc jako u Euforie, ale spokojen. Ve čtvrtém díle začalo chování postav trochu haprovat, ale ještě si šlo nějak obhájit nebo domyslet. Pátý a předčasně závěrečný díl je ale taková patlanina, že ani nevím, co měla být pointa. A je to fakt škoda, takhle mohl The Idol aspoň uspokojivě skončit pro ty, co bavil. Nechápu tu logiku - seriál by nebyl o nic menším flopem, ať už by běžel ještě týden nebo ne. I kdyby třeba v televizi neběžel a poslední dvě epizody by přibyly jen na streaming, aspoň bych věděl, že si za výsledkem tvůrci nebo HBO stojí. Jenže to se nestalo a já tak The Idol nemohu doporučit skoro nikomu. Vizuál byl nádherný a písničky taky fajn, to se nezměnilo ani zkrácením. Seriál celkem šikovně navnadí na zajíce v pytli. PS: Rozumím že v seriálu byla spoooousta problematických věcí, jenže natočit je do FIKCE neznamená, že je kdokoliv z tvůrců, herců a dalších V REÁLU schvaluje. Bylo by fajn, kdyby si tohle twitter bojovníci uvědomili. PS2: Herectví The Weeknda / Abela mě nijak neurazilo EDIT: Tak to prý pět dílů po přepsání od odchodu původní režisérky prostě mít mělo, ale nemění to nic na tom, že finální epka je splácanina.

Dětská hra (1988)

/// Jasně, u filmu s vraždící panenkou bych se asi nebál i kdyby byl lépe natočený, zábavný a alespoň trochu napínavý ale je určitě. Rozumím, že to je prostě blbina, ale to neznamená, že určitý věci nemohly být zpracovaný o něco líp. Třeba to vyšetřování na začátku. "Jděte pryč! Moje dítě je rozrušené!" "Ok" nebo scénka, kde Chucky jde po policajtovi v autě, které nezpomalí, i když nikdo nemačká plyn. A závěrečné zmrtvýchvstání bylo taky dost natahované. Jsem ale rád, že jsem si alespoň jedničku pustil a na kapitolu v Dead By Daylight se tak pěkně naladil. Nevím však, jestli to vidím na další díly.

Čas (2021)

/// Nápad pěkný, provedení... špatné. To jsem se zase jednou rozhodl, že dám šanci nedobře hodnocenému filmu. Nebýt kalciové paní, byla by to úplná ztráta času. Tady se totiž nápady jen tak střílí a nerozvedou se (dokonce ani závěrečná pointa je taková mimochodem). Dialogy mi přišly fakt hloupé, ale samozřejmě nevím, jak bych se choval na té nepěkně vypadající pláži. Co vím jistě je, že film ani nebyl dobře natočený, třeba útoky nožem byly prostě žalostné. Na Čas tedy raději nekoukat.

Renaissance: A Film by Beyoncé (2023) (koncert)

/// Koncertní snímek o dvou a půl hodinách, který jsem si myslel, že bude příliš dlouhý. Po návštěvě kina, kde jsem si jak zazpíval, tak zatančil v sedačce musím říct, že jsem se nenudil ani na chvilku. Renaissance je bombový album a turné, které jsem bohužel naživo neviděl, zřejmě taky. Úžasný vizuály, hravé kostýmy, dunivé beaty a fenomenální vokály Beyoncé. Hrozně se mi líbilo, jak povídala o světlech a práci crew. A nebo když párkrát nechala nahlédnout do svého soukromí a prozradila, že čtyřicet+ je její nejoblíbenější věk. Jsem hrozně rád že jsem v kině byl a doufám že koncertních filmů nás čeká víc! #JusticeForThique!