Anne s E na konci (2017) (seriál) odpad!

SPOILERY. Nechápu, proč si tvůrci dnešních seriálů myslí, že je nutné všude přidat o 500% víc dramatu, než by nastalo v reálném žvotě (a než je součástí knižní předlohy). Každý problém je OBROVSKÝ problém a důsledky jsou dotažené zbytečně daleko (například toto je jediná adaptace knihy, kde je Anne poslána zpátky do sirotčince Následně je půlka celého druhého dílu seriálu zabitá tím, že se to detailně řeší). Anne nemůže být normálně přijatá ve škole a ve vesnici jako to je v knize. Ne, skoro všichni ji automaticky šikanují. Feminsmus je vyobrazen velmi neobratně. Vzhledem k tomu, že v těchto končinách světa se jelo především na praktickou stránku věci a spousta inteligentních dívek byla učitelkami (za malý peníz a za často nepříjemných podmínek - muži inklinovali k lepším pracem, pokud se necítili přímo povoláni být učitelem, protože měli samozřejmě více možností, než ženy), bylo vzdělání dívek do úrovně cca střední školy + učitelské nástavby něčím naprosto běžným a přijatelným jak v Kanadě, tak v USA. Ale v seriálu se naopak propaguje názor, že stačí se naučit starat o domácnost. To asi aby se hlavní hrdinka měla příležitost ukázat jako silná dívka bojující proti překážkám nebo tak něco. Jasně, že jsem za ženskou rovnoprávnost, ale je opravdu nutné, aby se muži ve filmu chovali takto zjednodušeně diskriminujícím způsobem, když to neodpovídá ani tehdejšímu životu ve venkovských oblastech Kanady, ani předloze? Na seriál jsem se nedodívala. Jednak je hlavní hrdinka tak nesympatická, že naprosto nechápu, jak si ji někdo může zamilovat. Ale především mě neskutečně štve, jak neobratně je sestavený scénář. Nejsem proti změnám předlohy, ale tady je prováděl někdo, kdo se neobtěžoval snahou ji pochopit a navíc úmyslně zcela změnil tón celé věci. Scénáristka přihodila do historické předlohy spoustu současných drsných témat a teď se poplácává po rameni, protože vzniklo "realistické" dílo.

Blood, Sand and Gold (2017)

Prvních 60% bylo příjemně akčně béčkových, na zbytek se moc nedalo koukat.

Californication (2007) (seriál) odpad!

Tohle je nějaká soutěž v tom, jak se úplně vyhnout normálním lidským interakcím a slepit z toho seriál? Viděno: dvě epizody. Nezajímá mě ani jedna postava, ani s kým spí, co berou za drogy a tak podobně. Myslím, že pokud lidé chtějí vidět porno, stojí za to se podívat přímo na porno.

Čas čarodějnic (2018) (seriál)

O trochu lepší, než Twillight. Ale ne o moc.

Doktorka Quinnová (1993) (seriál)

Poměrně příjemný seriál, ale se spoustou moralizování a lékařských i historických překlepů. Takže se zapnutým mozkem je to na dvě hvězdičky, je to průměr, ale chyby jsou nepřehlédnutelné.

Doktor z hor (1992) (seriál)

Žádná sláva, ale že by to byla taková hrůza jako spousta současné české nebo americké produkce, to bych neřekla.

Enola Holmesová (2020)

Dokonalý přehled předvídatelných klišé dnešní doby. Těžko říct jestli některé vynechali, druhou půlku filmu jsem proskákla, ale i tak šlo z narážek do kterých jsem se trefila ihned poznat, kdo za to celé může. Motivace postav jsou WTF, historicky naprosto nekonzistentní, a pitomé i kdyby film byl zasazený do současnosti.

Hačikó - příběh psa (2009) odpad!

Prvni sestina filmu me tak nudila, ze jsem se pokusila posunout dale, zda tam nebude vic deje - a nebylo. Moc nechapu hodnoceni tohoto filmu, ale asi nejsem cilova skupina - koukat se 20 minut na predvidatelny dej, ve kterem figuruje roztomily psik, me neskutecne nusilo.

Hover (2018) odpad!

Škoda dobrého námětu, bohužel výsledný film vůbec nedává smysl. Omluvte faktické chyby v následující části, film jsem měla puštěný na pozadí, takže je možné, že mi něco uniklo. Jinak bych ho ani nedokoukala. !!!SPOILERY!!! Hrdinka pracuje pro firmu, která v zemědělské oblasti poskytuje eutanázie u lidí doma na farmách. Na těchto farmách se zároveň používají zemědělské drony pro péči o rostliny a hubení škůdců. To zachraňuje populaci země před katastrofickou neúrodou v důsledku sucha. Tyto drony způsobují chronické nemoci u farmářů, kteří pak v celých houfech umírají. Není vysvětleno proč drony zabíjejí farmáře, ani proč tomu nejde nějak zabránit. Výsledný nedostatek lidské pracovní síly nikomu nevadí, hlavně, že drony zachraňují lidstvo. Když si některá postava uvědomí souvislost mezi drony a chronickými úmrtími, je promptně zabita dronem pomocí mikrovlného záření. Záporákům hlavy explodují v řádu několika vteřin, kladní hrdinové naopak vydrží někdy i opakovaně půl minuty mikrovln. Jo, a ředitel společnosti pro eutanázii v tom jede taky. !!!SPOILERY!!!