Velma - Marching Band Sleepover (2023) (epizoda) odpad!

Je nesmierne zrejmé, že tento seriál píše partia ľudí, ktorí nikdy neboli v blízkosti tínedžerov, a v tejto epizóde sa to ešte viac prejavilo. Celá charakteristika "detí z kapely" je jednoducho naozaj divná a tak trochu urážlivá pre všetky deti z kapely, či už súčasné alebo bývalé. Doslova nikto sa nechová ako oni, či už sú to deti z kapely alebo len obyčajní tínedžeri. Fredova charakteristika sa tiež ešte zhoršila, teraz je už len urážlivým zobrazením toho, čo si konzervatívci myslia, že je "mužský feminista". Najhoršie je, že tento seriál je komédia a táto epizóda ma ani raz nerozosmiala. Nepozerajte tento odpad.

Zlatá devadesátá - Úvodní díl (2023) (epizoda)

Jediný smiech z tejto epizódy priniesol Red. Miloval som "That 70s Show", ale toto zatiaľ nezachytilo to kúzlo. Skutočne len kopírovali postavy, ale žiadne z detí nemá cveng svojich predchodcov. Páčili sa mi cameá pôvodných detí. Musím sledovať ďalej, pretože klipy "tejto sezóny v That 90s Show" vyzerajú celkom dobre, dúfam, že skutočná sezóna splní očakávania a nebude to prípad, že všetko najlepšie je v traileri. Zatiaľ to vyzerá byť aspoň lepšie ako "That 80s Show", nie že by som z nej veľa pozeral.

Velma - Velma Makes a List (2023) (epizoda) odpad!

Dúfam, že sa na to nebudú pozerať deti. Postavy sa správajú ako sociálne médiá v týchto dňoch velí...Smutné. Je potrebná tá nahota? Je to mysteriózny animák? Dievčatá správajúce sa ako debilky,násilie, ktoré sa zdá byť spôsobom zaobchádzania medzi sebou? Nadávky, akoby každý chodil a konfrontoval ľudí ako "mrcha"... To je to najlepšie, čo nám zostalo? Hnusné,módne jednohubky? Vezmite postavičku z naozaj parádneho starého animáku a urobte z nej niečo, čo sa nepozná. Prečo jednoducho nezaložíte nový animák? Ak chcete ukázať to najhoršie možné správanie a postavy, nevytrhávajte ich z toho, čo bol kedysi naozaj zábavný a obľúbený seriál. Smutné.

Velma - Velma Kai (2023) (epizoda) odpad!

Aj naďalej sa vtipom nedarí. Scenár je naďalej plochý a nesmierne samoľúby. A najhorší hriech zo všetkých je, že je to úplne nudné. Nič sa nestalo, nikam sa to neposúva, je to len priemerné. Je to medziľudská póza, ktorá sa snaží byť inteligentná, ale bez akejkoľvek schopnosti byť skutočne inteligentná alebo aspoň trochu vtipná. Som presvedčený, že to bol iný seriál, ale nebol dosť dobrý na to, aby obstál sám o sebe, tak z nich urobili postavy Scooby Doo, aby získali uznanie značky a počiatočnú sledovanosť. Nanešťastie si tým len urobili hanbu, veľmi sťažili akýkoľvek budúci animovaný seriál a pošpinili milovanú značku Scooby Doo.

Velma - Velma (2023) (epizoda) odpad!

Majú 1 dobrý vtip na začiatku o pilotných epizódach potom táto epizóda bola nevtipná. Mám pocit, že ľudia, ktorí to natočili, nenávidia Scooby Doo a nejako získali práva na použitie jeho postáv. Okrem postáv tak trochu vyzerajúcich ako Mystery Inc sa nikto nechová tak ako by nemal ani ako paródia na postavu. Nevedela som povedať, či tá Daphne, ktorú predstavili, mala byť skutočne Daphne, alebo nás chceli zavádzať. Ako pilotná epizóda nechápem, ako tento seriál vznikol. Každú postavu urobili nesympatickou a nevtipnou. Budem pozerať ďalej, aby som tomu dal šancu, ale po úvodnej epizóde by som sa stavil o peniaze, že túto vec zrušia po 1 sezóne.

Živí mrtví - Přítěž (2013) (epizoda)

Toto je siedma epizóda štvrtej série seriálu Walking Dead. Takže to bolo rýchle. Po jednej epizóde, ktorá ukázala Guvernéra ako človeka, sa nám tu zdá, že sa vrátil k svojmu normálnemu ja: vraždiacemu psychopatovi. Nie som si istý, či sme potrebovali ďalšiu epizódu určenú výlučne pre Guvernéra, keďže by som sa rád vrátil k našim hlavným postavám vo väzení. Epizóda je však dobrá a záver naznačuje ďalšiu sľubnú konfrontáciu. V tejto epizóde s názvom Dead Weight (Mŕtva váha) je Guvernér a jeho noví priatelia prijatí do Martinezovej skupiny, no tentoraz je Martinez jej vodcom. Guvernér má však iné plány. Zabije Martineza a ďalšieho chlapa, aby sa ujal vedenia. Celkovo ide o solídnu epizódu, ale nie som si istý, či táto a minulá epizóda mohli lepšie fungovať ako jedna. Je však pekné vidieť, na čom Guvernér stojí, a cliffhanger je celkom dobrý. Túto epizódu hodnotím 8/10.

Živí mrtví - Živá návnada (2013) (epizoda)

Toto je šiesta epizóda štvrtej série seriálu Walking Dead. Bola to slušná epizóda, ktorú podčiarkol návrat sadistického Guvernéra, ktorý v tejto epizóde nepôsobí až tak sadisticky. Máme však možnosť vidieť, čo má za lubom od svojho besnenia proti armáde Woodbury. Epizóda je celkovo pomalá a v porovnaní s väzenským dejovým oblúkom jej rozprávanie trvá dlho. Nie je to taká silná epizóda, ale páčila sa mi. V tejto epizóde s názvom "Živá návnada" je Guvernér, teraz menom Brian, na ceste a snaží sa prežiť po tom, čo ho opustili jeho zvyšní prisluhovači. Stretáva sa s malou rodinou, ktorá sa podobá na rodinu, ktorú mal on sám. Zblíži sa s dvoma mladými dospelými ženami a jedným autistickým dievčaťom. Celkovo to bola solídna epizóda. Mierne si oddýchne od väzenského oblúka a vidíme, že Guvernér je stále nažive a v niektorej časti tejto sezóny bude nejakým spôsobom figurovať v Rickovej skupine. Vďaka vlažnému tempu to nie je najlepšia epizóda, ale samotný príbeh je stále kompaktný a stojí za pozretie. Túto epizódu hodnotím 8/10.

Živí mrtví - Konečné stadium (2013) (epizoda)

Prvé 4 epizódy ma chytili s pocitom, že seriál bude pomaly umierať (ako to vlastne robí veľa ľudí v seriáli), ale potom sa to začalo opäť zrýchľovať a nakoniec mi to prinieslo ospalé oči doširoka otvorené s emóciami, ktoré mi prechádzali mysľou ako obrovské vlny. Ak uvažujete o tom, že seriál opustíte- nerobte to! Štvrtá epizóda vás opäť prebudí. Je to tá časť, ktorá vám pripomenie, aké neľútostné môžu byť chyby pri živote v postapokalyptickom svete, ako by ste mali zahubiť každý jeden dobrý moment vo svojom živote a ako všetko, čo sa vám stane, nemusí byť vo vašich rukách.

Živí mrtví - Na cestě (2013) (epizoda)

Rick a Carol sa vydávajú na cestu za zásobami, zatiaľ čo Daryl, Michonne, Tyreese a Bob pokračujú v hľadaní liekov. Ide o solídnu epizódu s výborným vývojom postáv a pomerne prekvapivým smerovaním v prípade jednej osoby. Obzvlášť sa mi páčil scenár a herecké výkony v scénach, ktoré sa týkali Ricka a Carol. Zdá sa, že do konania oboch postáv bolo vložených veľa myšlienok a u každej z nich to pôsobí vierohodne. Minulosť a možná budúcnosť oboch sú jasne zohľadnené v rozhodnutiach, ktoré scenáristi nechali tieto postavy urobiť. Je cítiť, že škody a traumy, ktoré obaja zažili, majú vplyv na ich duševné stavy. Carol je na bode ľahostajnosti a to všetko je dobre vykreslené jej scénami s oboma hosťujúcimi postavami, jej všeobecným názorom na silu a vodcovstvo a jej líniou o hodinkách. Melissa McBride podáva v tejto epizóde jeden zo svojich najlepších výkonov. Túto tému zdieľa aj dej s druhým hosťujúcim tímom. Viacerí jednotlivci sa boria s predchádzajúcimi traumatickými zážitkami, ktoré spôsobujú dosť sebadeštruktívne správanie a prejavujú ľahostajnosť voči vlastným životom a ostatným. V ich vzájomných interakciách je to podané relatívne dobre, ale niektoré z nich pôsobia dosť vynútene a možno aj s cieľom natiahnuť drámu, ako napríklad scéna s Bobom a jeho taškou. Všetci herci v týchto scénach sú tiež skvelí, najmä Chad Coleman. Vizuálna stránka a zombie efekty sú ako vždy silné. Páčia sa mi jemné aspekty scénografie, vďaka ktorým prostredie vyzerá neudržiavané, schátrané a zodpovedá zombie apokalypse. Dúfam, že to zostane konzistentné a uvidíme, ako sa to bude s pokračovaním série pomaly zhoršovať. Pre mňa je to 7,5/10.

Živí mrtví - Karanténa (2013) (epizoda)

Vo väzení zomierajú ľudia v dôsledku epidémie a väčšina preživších je v karanténe, vrátane Glenna a Sachy. Tyreese sa medzitým neovládne a žiada Ricka, Darryla a Carol, aby našli toho, kto upálil Davida a Karen. Darryl odvezie Zachovo auto s Michonne, Tyreeseom a Bobom na vidiecku univerzitu vzdialenú osemdesiat kilometrov od väznice, aby hľadali antibiotiká na vyliečenie nakazených ľudí. Carol ide pred väznicu odblokovať vodovodné potrubie, zatiaľ čo Rick vyšetruje vraždu Davida a Karen a prichádza k prekvapivému odhaleniu. "Izolácia" je dobrá epizóda seriálu The Walking Dead s dramatickou situáciou vo väznici, ktorá sa vystupňuje až po odhalenie identity vraha Davida a Karen, a plná akcie, v ktorej Darryl, Michonne, Tyreese a Bob narazia na hordu chodcov. Môj hlas je osem z desiatich.