Vampire Circus (1972)

Aj keď to nie je najlepší Hammerácky film, mali by ste si ho pozrieť aspoň raz, ak ste fanúšik týchto filmov.

Countess Dracula (1971) odpad!

Čistá sračka. Totálny odpad. Ingrid Pitt je v tomto filme strašná. No najhorším hercom je však poručík, ten chlap nemôže hrať. Režijne to bolo odpadové. Ten chlap nedostal z hercov žiadne emócie alebo nejakú atmosféru. Najlepšie Hammerácke produkcie mali skvelé kulisy, farby, kameru a hudbu. A ich herci neboli skvelí, ale boli slušný. Peter Cushing bol z nich asi najlepší, ale stále nie skvelý. Nie je žiadne vysvetlenie, prečo jej panenská krv prinavracia mladosť. Príbeh samotný je na hovno. Keď omladne stará grófka zamiluje sa do poručíka. Ingrid Pitt vyzerá akoby mala 40 a pôsobí ako zamilovaná puberťačka. Strašne herecké výkony. Vidíme pár zabití, ale väčšinou mimo záber. Herecké výkony? Tento film mal rozpočet ale premárnil ho. Príbeh/scenár/herecké výkony/hudba/kulisy, kostýmy/réžia - všetko strašné. Zohnal som si film podľa pomerne dobrých recenzií. Viac som sa zabavil pri čitani komentárov než pri sledovaní tejto sračky. Moje hodnotenie je: odpad.

Ďáblové (1971)

Šialený lovec čarodejníc Otec Pierre Barre (Michael Gothard) je poslaný aby pozbieral dôkazy proti Grandierovi, pripravený na veľký proces proti nemu, odmieta sa priznať že sa spojil so stananom, alebo aby sa vzdal svojich "kacírských" názorov, podrobý sa hroznému mučeniu a nakoniec je porazený, bude upálený na kole. Hrajú tam aj Dudley Sutton ako Baron De Laubardemont, Max Adrian ako Ibert, Gemma Jones ako Madeleine, Murray Melvin ako Mignon, Georgina Hale ako Philippe, Brian Murphy ako Adam a Graham Armitage ako Louis XIII. Reed podáva prima výkon ako Francúzky kňaz so sexuálnym apetitom a skúša si udržať kontrolu od manipulátorov a Redgrave je skoro tak dobrá ako hrbata mníška ktorá je pre neho sexuálne hladná. Cenzúra sa na tomto filme za tier roky v rôzných štátoch menila, je tam mnoho sexuálných scén, ale viac než nejaké rušivé momenty tam sú antináboženské, svätokradež a takmer kacírske, ktorý robí tento film strašlivý, odporný, hystorický, prinúti a uchváti si ho pozrieť, zaujímavý konverzačný historycký drama horor. Oliver Reed bol číslo 78 v 100 najlepších filmových hviezd, a bol číslo 26 v 50 najlepších Britských hercov. Veľmi dobré!

Frankenstein: Děs a hrůza (1970)

Kulisy a kostými sú stále na vysokej úrovni, ale toto je iný Hammerovský Frankenstein. Zábavný a trochu diabolský scénar ktorý však nevystraší asi nikoho. 3 hviezdičky.

Krvežízniví milenci (1970)

MIlujem atmosféru, kulisy, kostýmy a hudbu z tohto filmu!! To je výzva tohto filmu - pozrite a užijte si ho. Som spokojný, že film ktorý ma nudil ma tak zasiahol... sice viacej druhá polovica ako prvá. Áno, je tam rviac romantiky ako erotického dusna ale názov filmu hovory za všetko.

Mnohočetní maniaci (1970)

Multiple Maniac je môj prvý undergroundový film od Johna Watersa a nebol som si istý čo mám očakávať. Prečítal som si dosť o týchto filmoch ktoré ochotne urážajú škodoradosť, špinavá lacná kvalita jeho produkcie, jeho film využíva skutočné lokácie a skladá zábery s obmedzeným hereckým umením.

Frankenstein Must Be Destroyed (1969)

V tomto filme to už NAOZAJ ma výzam a je to už monštrum nie výtvor. Ward nemá čo robiť a chcem pripomenúť obzvlášť chorú scénu kde Carlson napadne Cushinga, mimochodom tu Cushing nechcel ani točiť. Jedine dve veci ktoré mi na tomto filme vadili sú že to bolo zbytočne dlhé a dosť mi vadilo liečenie Carlsonovej postavy. Ale inak je to jeden z najlepších Frankensteinov. Worth to vychytal.

Noc oživlých mrtvol (1968)

Noc živých mŕtvych je úžasná, George A. Romero je neuveriteľný režisér, aj s malými peniazmi dokázal natočiť klasický zombie film, ktorý bol v tej dobe tak originálny a odvážny a funguje dobre aj dnes. Tento film patrí medzi klasiku, ktorú si musíte pozrieť, kvalita filmu je neuveriteľná, má desivú, tiesnivú a veľmi klaustrofobickú atmosféru, ktorú vyvoláva od začiatku do konca. Treba vyzdvihnúť aj výborné herecké výkony, ktoré dodávajú hlavným hrdinom nádych väčšej ľudskosti, a to až tak, že záver je veľmi trpký a na tú dobu nezvyčajný.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Niekedy ked čítam komentáre na CSFD uvedomujem si ako veľmi sa líšime. Napriklad som tu čítal že 2001: vesmírna odysea je "nudná". V tom prípade dotyční nemaju žiaden záujem o vedu, technológiu, filozofiu, históriu či umenie výroby filmu.

Godzilla, Ebira, Mosura: Nankai no daikettó (1966)

Ku koncu sa to mení ale bolo to pomalý, nudný a často podivný film o Godzille. na začiatku vidíme ženu ako sa rozpráva s veštcom (alebo čo to bolo) o tom ako prišla o najstaršieho syna., ktorý zmizol v mori. Psychik tvrdí, že jej syn je stále nažive. Jeho brat ho chce nájsť, ale vláda s tým nič nerobí. Pôjde k reportérovi a zatiaľ čo si pôjde reportér pohovoriť s editorom, mladík uvidí plagát s tanečným maratónom, kde výhrou je loď a utečie skôr ako sa reportér vráti. A tak ďalej... proste brutal divná nuda.