Nádherné bytosti (2013)

Trest za to, že jsem se neviděl stmívání. Nerozumím tomu jak jsem se k tomu jen dostal.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Chybí tu Chuck Norris. Nebo nějaká postava, která by to všechno brala s humorem. To mi velmi chybělo oproti prvnímu dílu. Dějově je film podřízen akci. Škoda že ji tu není o něco víc, protože je poměrně nápaditá, ale... nepřekonává první díl. Potěšily freerunové prvky, ale film se neobešel bez několika tradičních failů.

Legendární parta (2012)

V podstatě krásná pohádka, s fantasií a dobrým koncem, originální grafikou. Ale vadil mi tu "amerikánizmus" a nemyslím tím americké postavy - santa, sandman,... ani nemám nic proti nechutným krajinách vajec či zubičkám. Ať si v tom žijou, každý má nějakou kulturu. Ale nevím kde to ti amíci berou, že v každé partě děcek musí být černoch. Každé dítě má vlastní pokoj s postelí uprostřed a hromadou hraček. Vůbec nezáleží jestli je to usa, čína nebo korea. Krby má každý dům, města jsou nechutně spořádaná a upravená. Ani zrnko špíny, stejně tak jako ty přebělené zuby. Proč? Proč někdy nepřidat trochu reality, když už se santa prohání po celém světě. I ve slumech mohou být štastné děti, tak kčemu ta iluze?

Jack a obři (2013)

Pohádka? Příliš násilí. Dospělé fantasy? Příliš pohádkové. Takže něco jako pohádka pro dospělé. Podivný žánr.

Mocný vládce Oz (2013)

Myslel jsem že to bude příjemná fantasy. Myslel jsem že to bude normální pohádka (oproti Jack a obři). Ne že bych se tak úplně nedočkal, ale - je to tak - žánr neudává celkovou kvalitu. Film je prázdný. Ztráta času. Aneb, když se fantasy točí bez fantazie.

Kouř (1990)

Škoda mizerné zvukové kvality.

Kalamita (1980)

Celkem příjemné retro.

iSteve (2013)

Kdo četl Stevův životopis, pochopí tyto šílené vtípky :D

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Důrazně doporučuju dát si před filmem maraton. A žádné zkratky. Svižným během 40 km. Errory prostupují každou scénu v neúnosné míře. Určitě se dá říct “No a? Dnes už na logiku stejně nikdo nehledí...” ale v takových extrémech to už nejde. Kdyby si po sobě alespoň jednou přečetli scénář! Pocit nedodělanosti mě doprovázel po celou dobu filmu a kazil jeho jisté přednosti. Výborný akce-design jen škoda nesympatického trolla.