Mumie (1932)

Tento film s Mumií je ze všech těch monster z Universalu, asi tím nejméně povedeným. Máme tu skvělý námět, démonického Borise Karloffa i skvěle použitelnou egyptskou mytologii, avšak kamenem úrazu je chybějící atmosféra a občasná nuda. Myslím si, že ta mumie v obvazech, jako taková, mohla dostat více prostoru, 3 hvězdy.

Dracula (1931)

Roztomile staromilské, avšak kvalitní aneb Bela Lugosi JE Drákula, 4 hvězdy.

Frankenstein (1931)

Velmi pěkný film, který je na svou dobu velmi technicky vyspělý a navíc má své nezaměnitelné kouzlo. Navíc Boris Karloff je v roli monstra tím pravým. Universal své monstra uměl obsazovat, 4 hvězdy.

Světla velkoměsta (1931)

Světla velkoměsta jsou také velmi povedeným filmem jak po všech tvůrčích stránkách, tak po stránce obsahové, nicméně připadají mi trochu nadhodnocené, Chaplin natočil lepší díla, 4 hvězdy.

Vrah mezi námi (1931)

Skvělý snímek, který mi však připadá trochu over rated. Dokud se neobjeví nás vrah, chybí výrazná a zapamatovatelná postava a všichni herci do jednoho poněkud přehrávají. Ovšem celkově je to fakt úžasný psychologický, kriminální noir s úžasnou atmosférou, 4 hvězdy.

Bezúčelná procházka (1930)

Nevím, asi to byl pokus o vyjádření pěkného prožitku z procházky? Či pokus o českou verzi Muže s kinoaparátem? No, byla to teda nuda, 2 hvězdy.

Andaluský pes (1929)

Surrealistická střela bez žádného smyslu či hlavy a paty, je to super! 4 hvězdy.

Muž s kinoaparátem (1929)

Naprosto pohlcující film, neskutečná kamerová i střihačská revoluce, 5 hvězd.

Metropolis (1927)

Neskutečně nadčasový a vizionářský snímek, který já osobně považuji za nejlepší němý film všech dob a cenné dílo, které by mělo být po generace zachováno, a to díky své morální, kvalitativní a zábavní hodnotě, 5 hvězd.

Matka (1926)

Závěrečná scéna je hodně silná, ale to co ji předchází je zbytečně dlouhé. Ale ne špatné, 4 hvězdy.