Anthropoid (2016)

Na režii Sean Ellise jde vidět znalost a láska k tématu. Celé je to zpracováno jako opravdový velkofilm se vším všudy. Má to napětí a kupu nápadů. Občas se sice najde nevypointovaná scéna a Češi hovořící anglicky jsou tragičtí, ale jinak je to velmi povedený válečný kousek, 4 hvězdy.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Já tedy nevím. Na jednu stranu je fajn, že to není na jedno brdo jako všechno od Marvelu. Na druhou stranu to Marvel chce dohnat a tak toho ukáže přespříliš, ale ne všechno smysluplně. Wonder Woman je vyloženě WTF, a ani další hrdinové jako týpek ze sna, Aquaman atd. vypadají spíše jako logické lapsy než postavy. Kromě tady máme Supermana s nejasnými motivacemi k čemukoliv, jedno oživení po kterém se ptáte jak, dále pak konání záporáka po kterém se ptáte....co to? A proč? Všechno je takové moc uspěchané a občas přehnané a úplný závěr (mluvím o posledním záběru) vyloženě podělali. Zase to má ale spoustu světlých stránek. Konečně duel dvou komiksových legend, skvělého Bena Afflecka v roli Batmana, neskutečného Lexe Luthora v podání Jesseho Eisenberga a jeho zajímavé motivace a plány, ale také skvělé budování Batmanova traumata a některé lahůdkové akční scény. Pro příště by to ale chtělo zpomalit. Někdy méně je více, slabé 4 hvězdy.

Božská Florence (2016)

Náhodou za mě to bylo fajn. Jasně, z toho zvláštního manželství Florence a St Claira se dalo vytřískat víc, stejně tak jako z nevědomosti zpěvačky o svých skutečných schopnostech, ale jinak to bylo moc fajn. I ten závěr. Navíc všichni tři hlavní představitelé to pěkně táhli, 4 hvězdy

České studentské revolty (2016) (TV film)

Tento dokument má neskutečnou sílu, skoro dvakrát mě dokázal rozbrečet a to s tématem nemám citově nic společného, protože jsem ještě v době těchto událostí nebyl na světe, a to je podle mě skvěle dramaturgicky odvedená práce, 5 hvězd.

Český lev 2015 (2016) (pořad)

Jako nebylo to špatné, ceny byli víceméně rozdány tak jak měli, vizuál byl příjemný, stejně jako průlet filmovou historií či ukázky na nominované a navíc se tvůrci vyhnuli trapasu ala Jim Carrey loni. Nicméně Lucie Výborná je dost prkenná a zavedení těch televizní kategorií, to fakt ne, 3 hvězdy.

Deadpool (2016)

Jako jo, ono to je nářez a Deadpool je super, ale přiznejme si to - až takový nástřel to není. Dělá si to srandu z klišé a přitom jich tu taky pár je, 4 hvězdy.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Velké zklamání. FIlm je hodnocen vesměs kladně, ale podle mě se prostě nepovedl. Velký dějový chaos a nuda, kde některé z postav nemají své místo, ona fantastická digitální zvířata se mnou prakticky ani nehla a ono velké finální odhalení je k smíchu. Jde tady vidět jedna velký moneygrabing rychlokvaška, 2 hvězdy.

FC Roma (2016)

Neskutečně zajímavé téma, solidní herecké výkony a jistá režie, jen ta kamera kazí skvělý dojem, 4 hvězdy.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Neskutečně působivý válečný film ukazující úžasným a drastickým způsobem bitvu o Okinawu, zároveň ale starosvětská drama, kde musí být hezká dívka, která se "překvapivě" zamiluje do prosťáčka, což je ovšem nezdolný hrdina. Tahle vada na kráse ale nebaví. Garfield ztvárnil svou zatím životní roli a příběh Desmonda Dosse je více než silným materiálem. Klobouk dolů Mele, 4 hvězdy.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Neskutečně silný film s neskutečně silnou hlavní hrdinkou. Je tu atmosféra, která Vás zaručeně sejme. Jen střihač mohl malinko více krátit, jinak je to ale film Evropského formátu, 4 hvězdy.