Spratci na zabití (2011)

Snůška trapných vtipů. Film by měl být lidem od 10 let nepřístupný. 20%

Dokonalý smysl (2011)

Po trošku kontroverzním snímku Samec jsem tohle absolutně nečekal... Filmový námět jednoduše geniálni, a musím pŕiznat, že po dlouhý době mě film zas nepustil ze židle (aspoň co se týče posledních scén). Apokalypsa je zde opravdu mrazivá. Bohužel (jediný minus filmu) se to samé nedá ŕict o vývoji dvou hlavních postav, který je až přiliš rozvětvený a v závěru nedotažený. Celkový dojem by tak mohl být ještě daleko větší. 80%

Jeden musí z kola ven (2011)

Škoda jen, že mě bavila až poslední dvacetiminutovka filmu. :-D Na druhou stranu jsem si nikdy nemyslel, že může být nuda až takhle neuvěřitelně zamotaná. 40%

Válečný kůň (2011)

Velice svižné drama se zajímavým námětem, který ale zadrhává nepříliš přesvědčivými herci. 70%

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Neustále si musím opakovat, proč v takovém žanru jako je drama, musíme nacházet i pasáže s vtipnou tématikou, které vtipné sice jsou, ale do filmu se prostě nehodí. Dalším faktem, který shazuje hodnocení dolů, je nepříliž rychlý start a hodně nudný konec. Film by tak mohl mít pod 2 hodiny a nikomu by to vůbec nevadilo. Za pozdvihnutí, ale ovšem stojí oba herecké výkony dvou hlavních herců. 65%

Den zrady (2011)

Velice precizně provedený snímek ukazující momentální intriky v politice jakéhokoliv státu. A spolu s výbornými hereckými výkony (zejména pak Ryan Gosling, který jde nahoru) se tento film zařadí mezi špičku snímků tohoto tématu. Nebýt strohého konce, by film mohl pomýšlet na ještě vyšší mety.70%

Šťastný Nový rok (2011)

Neuvěřitelné cliché, kterému by nevěřil snad ani slepý člověk... Nudné čekání na posledních 5 minut filmu, které stejně nic nezachrání. 40%

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Zdaleka se dvojka nemůže srovnávat s jedničkou. Je méně akčnější, méně vtipnější, méně mysterióznější, prostě nemá v sobě to, co jsme obdivovali u prvního dílu. Co se vůbec Ritchiemu nepovedlo, je první polovina snímku. Než se totiž ve filmu začne něco dít, je z půlky pryč a divák se tak může ukousat nudou. Některé scény ovšem na druhou stranu jsou velice propracované (scéna v lese, šachy) a je vidět, že si na nich pan režisér dal záležet, ale bohužel je to na úkor celého filmu. A pokud čekáme nějaký oslnivý závěr (jako tomu bylo u předchozího dílu), dostáváme jen nečekaný (ne)emotivní konec, který tu nemá co dělat. 65%

Moneyball (2011)

Přemýšlím jak to napsat. Na jednu stranu se totiž jedná o velice propracované drama, které na první pohled sice nevypadá, ale když se do toho člověk zadívá, pak zjistí, že se jedná o něco víc, něco co tenhle film skrývá uvnitř nitra, něco co nejde jen tak popsat, ale vyvolá v divákovi blažený pocit. Na druhou stranu je tu ale nedodělaný finiš, který se vůbec nekoná a všechno to tak vyjde do prázdna. 65%