Čtyři lvi (2010) odpad!

Na film jsem byl zvědavěj, zda dokáže udělat z takovýho tématu vtipnou komedii. A musím říci, film je snad vším jen ne tou komedií. I když jsem se díval na tento snímek s velkým nadhledem, nemohl jsem mu přijít na chuť. Už od samého začátku film vkročí do louže plné trapných hlášek, ze které se po celou dobu nemůže dostat. Za celý film jsme se zasmál jen jedné scéně a to mi na komedii přijde hodně málo. Otázkou tedy zůstává, zda se vůbec hodí dělat černý humor z takového tématu jako je terorismus.

Zámek (1997) (TV film) odpad!

To snad ani pan režisér nemyslel vážně. I když je film natočen podle knihy tak se nemusí kopírovat všechno do puntíku. Nebo jo může, ale pak to nejspíš dopadne takhle jak to dopadlo. Film je absolutně nezajímavý, děj začal v prvních minutách filmu a hned ve druhých minutách se hned vytratil a to nemluvím o celkový myšlence filmu, která zde chybí. Kladně by se daly hodnotit snad jen herecké výkony, které mě zaujali. Nikdy jsem netušil, jak film dokáže zkazit náladu, díky tomuto snímku sem se to dozvěděl.

127 hodin (2010)

Docela změna oproti Milionáři z chatrče a tak sem netušil co mě vlastně čeká. Ale Danny Boyle nám nachystal další perfektní snímek, který se hluboce zarije do každého ega. Soundtrack filmu je neobyčejně krásný a dodává filmu patřičný náboj a díky skvělé filmařině jsem Dannymu uvěřil vše do puntíku. Nicméně škoda, že se děj nerozvíjí více do šířky, protože chvílema jde znát, jakoby Danny chtěl za každou cenu urvat minutu navíc.

Hon na čarodějnice (2011)

Příjemná oddechovka. Žádný větší děj, žádný dobrý nápady, žádný větší akčnější scény. Film má tak v rukou Cage, který si odehraje svůj nadprůměr a tak tento film kráčí ve šlápějích Čarodějového učně. I když si myslím, že Cage má navíc a tyto jeho oddechovky nejsou pro něj vhodné.

Nějak se to komplikuje (2009)

Na film jsme se hodně těšil, ale po jeho shlédnutí mi běželo hlavou jak něco takového může Nancy Meyers zrežírovat. Film je bez nápadu, bez myšlenky. Jedná se jen o kýčovitě zpracovaný film na téma: Co se životem po padesátce. Můžu klidně přirovnat i Sex ve městě, akorát s tím rozdílem, že v hlavní roli je Meryl Streep, která ale z filmu sama nic neudělá. Steve Martin co by herec architekta se sem podle mě vůbec nehodí. Asi sem na takovýto filmy pořád ještě mladý a nedokážu to tak prožít, ale film mě prostě nezaujal a to nemluvím o tom, že na komedii jsme zde nenašel snad ani jednu scénu, který bych se zasmál.

Bourneovo ultimátum (2007)

Jednička mezi akčňáky. U Jamese Bourna se prostě nudit nebudete a u jeho 3. pokračování už vůbec ne. Film Vás pohltí od samého začátku až po vyvrcholení celého příběhu. Musím říct, že scéna na letišti je vůbec nejlepší. Paul Greengrass nedá divákovi sebemenší šanci vydechnout. Jedna akce střídá druhou a výborná kamera tomu dodává ten patřičný šmrnc. I herecký výkon Matta Damona je uchvátný a řekl bych že ho tyto role baví, protože dokáže skvěle diváka vtáhnout do děje, jako by se on sám účastnil. Paul Greengrass prostě akční filmy umí a je to vidět!

Gran Torino (2008)

Od tohoto filmu jsem čekal hodně moc. Všichni říkali, že je úchvatný. A i to možná přispělo k tomu, že mě film tak trochu zklamal. Clint udělal dobrý film, ale po jeho shlédnutí musím říct, že zůstane jen tím dobrým. Nic navíc neukazuje. Jako by už Clintovi docházela chuť v podobě nějakého oříšku nebo nějaký šťávě. Film na mě působí až moc kýčovitě a snímek tak nevypadá moc reálně. Je to prostě nahraná cesta z jednoduchého bodu A do ještě jednoduššího bodu B. Prostě sem čekal daleko ale daleko víc.

(K)lamač srdcí (2010)

Na romantické komedie se rád podívám, ale je pravda že všechny jsou tak trochu stejný. Nudný začátek a ještě více nudnější konce. Ale Heartbreaker je něco jiného. Od filmu sem toho mnoho nečekal, řekl jsme si co mně může překvapit ještě na romantické komedii, ale po jeho shlédnutí jsem zůstal strmě sedět ve své židli. Byl jsem přesvědčen že slovní spojení romantická komedie se píše jen čistě sporadicky. Ale tento film mě přesvědčil, že i romantická komedie může být opravdu komedií. Super námět mě nutil hltat tento film až dokonce a jsem rád, že mi tento film ukázal že tento žánr filmu může nabídnout i něco jiného. Už jsem si myslel, že Francouzi v poslední době tak trošku byli mimo notu, ale tento film ukazuje snad na lepší zítřky. Už se těším až si ho pustím znova.

Počátek (2010)

Christopher Nolan tak trosku mistr tesař mezi filmovými režiséry. Jeho další skvost Počátek je důkazem, že i rčení „mistr tesař se někdy utne“ neplatí. Po jeho skvělých filmech sem se těšil co bude Počátek zač. Očekával jsem jen to nejlepší a musím říct že mě Nolan nezklamal. Je těžké zaujmout diváka hned ze začátku filmu, ale Nolan toto bezvadně zvládá a tak se divák nevytrhne ze židle od samého počátku filmu. Nutno podotknout, že i herecké obsazení se povedlo. Leonardo má pořád co nabídnout a u Ellen Page se máme jistojistě ještě na co těšit. Zajímavý nápad vnuknutí myšlenek mě prostě dostal, jen je škoda že hlavní děj právě okolo tohoto vnuknutí myšlenek je tak trochu na bodu mrazu. Určitě šlo z tohoto výborného nápadu vytěžit více. Ale i tak Nolan je prostě jednička a už se těším na další jeho filmy.