Na hraně zítřka (2014)

Povedená akční sci-fi časosmyčka, Cruise není hned od začátku nesmrtelný superbojovník, Emily Blunt je od začátku nebezpečně krásná a pružná, příběh se vyvaroval zbytečného patosu, akce, triky úplně skvělé(ty podporuje opravdu výborná hudba), taky se zasmějete, protože připomínka Hromnic je neodbytná. Trochu mě zmátl konec, ale asi prostě musela Emily nějak přežít.

Nezapomeň na mě (2010)

Tragický začátek a konec a mezi tím zajímavá romatika spojená s rodinným dramatem, přesto mi to úplně nesedlo, Pattinson se na roli skvěle hodil, de Ravin v pohodě a nad věcí a vlastně ta silnější v té dvojici, ale připadalo mi, že jde prostě jen o ten konec a poselství názvu filmu, nejvíc mě zaujal herecký výkon Tate Ellingtona v roli kamaráda hlavního hrdiny a malá Ruby Jerins jako jeho sestra.

Nepohodlný (2005)

Pěkně natočený politicko-romantický angažovaný thiller, sice jsem zpočátku nevěřil, že by se dali dohromady tak rozdílné povahy, jako byla ústřední dvojice, ale pokračující děj mě přesvědčil, návraty v čase byly chvílemi chaotické, ale přehled se dal udržet. Mrazí, pokud si uvědomíme, že podobné praktiky jsou nejspíš realitou v chudých částech světa.

Náhradnice (2011)

Pro mně trochu rozporuplný film, kdyby tam nebyla ta neuvěřitelná milostná zápletka po americku a byl to britsky komediální příběh hlavní hrdinky na tom ostrově, tak mě to bavilo, romantickému vztahu jsem vůbec nevěřil a to ani jednomu z ukázaných, opravdová chemie byla jen mezi hluchými starými manželi tančící dudáckou čtverylku a celý film zachraňuje krásná a uvěřitelná Kelly Macdonald a její komentáře, za ní dávam o hvězdičku víc

Noční rande (2010)

Já se tedy bavil, klasicky jednoduchá zápletka zábavně a trošičku akčně podaná, musím ocenit herecké obsazení, ústřední dvojice se dobře doplňuje, herci ve vedlejších rolích taky skvělí(Kunis a Franco asi nejlepší scéna filmu) a zcela evidentně si to užívali, inteligentní humor a kanálové legrace minimum, my absolventi mnohaletého manželství se bavíme asi víc

Bídníci (2012)

Pro mně samotného překvapení, nečekal jsem jsem v záplavě hvězd takovou hudebnií kvalitu, neobyčejný emoční zážitek. Crowe vynikající, Hathaway dojíma na hranici sentimentu a nakonec jedíné mínus je Jackman, kterého Valjean je nejméně uvěřitelný, ale i je mu možná křivdím a muzikálový prostor mu nedovolilil být Valjaenem mých představ, dětské role excelují a ostaní herci také. Ale jo, ano, někdy je třeba takovému poselství, záplavě citů a víry v lepší zítřejší bídníků, a to i těch dnešních.

Zločinec (2008)

Skvělý film, který ukazuje tvrdou surovou skutečnost současné americké věznice - rasové problémy, nemožnost věřit nikomu. Hlavní hrdina není žádný Sly, jen se snaží přežít těch pár let trestu za něco, co se může stát každému. Okolnosti ho stahují hlouběji do bezvýchodné situace, čeká ho boj o přežití se spoluvězni i dozorci a i před jeho přítelkyni stojí nejedno těžké dilema. Val Kilmer se mi v posledních svých filmech moc nelíbil, ale zde, spolu s Stephenem Dorffem, Marisol Nichols a Haroldem Perrineau, podává excelentní výkon. Musím zmínit i skvělou hudbu. Film se nevyhnul trochu schématičnosti, ale ve stravitelné a chutné formě.

Rychlá akce (2008)

Průměrná francouzská kriminálka, dá se na to koukat, trochu sledování, trochu střílení, trochu vyšetřování, trochu pomsty za smrt kolegy, dost machrovského kličkování mezi auty, dobrá akce na benzínce, moc pěkná Catalina Denis, až moc kožený obličej Roschdy Zema, skvlělá marjánková farma(docela by mě zajímalo, kde natočili tolik trávy :-) ). Ale jo, na jedno zhlédnutí...

Deník mrtvých (2007)

Zábavné. Filmy o zombících mám rád, vždycky se u nich hodně nasměju. Zde je to podané takovou dokumentární autentickou formou, která má být asi šťouchancem do dnešního multimediálního světa, kde se vše zaznamenává a každý si žijeme a zároveń hrajemu svůj malý film na youtubu. Lekačky byly v přiměřené míře, dokonce mi tam chyběla nějaká nečekaně. Potěšila mě taky střízlivá palebná síla hrdinů, vystačili si s tím , co bylo zrovna po ruce. Němý Amiš a jeho cedulky nemají chybu.Taky se dozvíte proč vždy, i když běžíte jak olympionik, tak nikdy ploužícímu nemrtvému neuniknete. Na druhou stranu herecky nicmoc, chtělo to od obsazení víc života :-). Ale nudit se nebudete, hlavně kvůli vychytaným detailům.

9. rota (2005)

Dobrý válečný film, nezatížený klasickou sovětskou ideologií, který podává celkem střízlivý pohled na válku v Afghanistánu, výcvik pod vedením tvrdého praporčíka, kasárenská dívka pro všechny, nástup do válečné zóny k protřelým mazákům, to vše je podáno uvěřitelně, rozhovory a monology většinou nepřehnané a nepatetické, klíčová záverečná bitva byla sice chvílemi trochu nepřehledná, historicky to taky bylo dost mimo, ale to je vedlejší, obrazově se povedla, mně spíš zaujala scéna s Ahmedem, je bravurní a vlastně silně lidská a taky při cestě pro sirky jsem úplně cítil vojákův strach. Je vidět, že i Rusové umí natočit válečný film bez přepísknutého gerojství.